دانمارک اجازه می دهد تولید راسو به میزان قابل توجهی کاهش یابد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت دانمارک می‌گوید ممنوعیت موقت پرورش راسو از اول ژانویه منقضی می‌شود و به تولید راسو اجازه می‌دهد در این کشور از سر گرفته شود، اما در سطح «به‌طور قابل‌توجهی» نسبت به قبل از همه‌گیری ویروس کرونا کاهش یافته است.

کپنهاگ، دانمارک — دولت دانمارک اعلام کرد که ممنوعیت موقت پرورش راسو از اول ژانویه منقضی می‌شود و به تولید راسو اجازه می‌دهد در این کشور از سر گرفته شود، اما در سطح “به میزان قابل توجهی کاهش یافته” نسبت به قبل از همه‌گیری ویروس کرونا.

دولت دانمارک نزدیک به دو سال پیش دستور کشتن میلیون‌ها راسو را صادر کرد تا خطر انتقال مجدد ویروس توسط پستانداران کوچک به حداقل برسد. این کشور اسکاندیناوی در نوامبر 2020، پرورش راسو را ممنوع کرد تا نسخه جهش یافته ویروس کرونا را در خود جای دهد که می تواند به مردم سرایت کند.

وزارت محیط زیست و غذا گفت که مقامات بهداشتی اکنون فکر می کنند “با ازسرگیری کاهش قابل توجه تولید راسو و با ارائه اقدامات پیشگیری از عفونت، خطر محدودی برای سلامت عمومی وجود دارد.”

دولت گفت که تصمیم برای لغو ممنوعیت موقت بر اساس ارزیابی موسسه سرم Statens، یک آژانس دولتی است که گسترش بیماری ها را در دانمارک ترسیم می کند.

راسموس پرهن، وزیر غذا، کشاورزی و شیلات و مقامات این موسسه قصد دارند اواخر روز جمعه با نمایندگان صنعت راسو دانمارک برای “بررسی اقدامات پیشگیری از عفونت برای صنعت” دیدار کنند.

دولت گفت که مقامات دامپزشکی و بهداشتی مدلی را با الزامات مدیریت کووید-19 در گله‌های راسو طراحی کرده‌اند که پرورش‌دهندگان باید «اجرا کنند و از آن پیروی کنند تا بتوانند پس از پایان سال دوباره از راسو نگهداری کنند».

دانمارک یکی از اصلی ترین صادرکنندگان خز راسو در جهان بود که سالانه 17 میلیون خز تولید می کرد. Kopenhagen Fur، تعاونی متشکل از 1500 پرورش دهنده دانمارکی، 40 درصد از تولید جهانی راسو را به خود اختصاص داده است. بیشتر صادرات آن به چین و هنگ کنگ می رفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اوکراینی‌های تحت اشغال از فراخوان روسیه و چهار تحول کلیدی دیگر بیم دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. ترس از اینکه اوکراینی‌های اشغال …