متئو سالوینی: وزیر کشور سابق ممکن است برای بازگشت آماده شود

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ماتئو سالوینی شریک اصلی ائتلاف جورجیا ملونی در ائتلاف دست راستی است که پیشتاز نظرسنجی ها پیش از انتخابات عمومی زودهنگام ایتالیا در روز یکشنبه است.

حزب او لیگ شمالی با برادران ایتالیایی راست افراطی ملونی و جنبش برو ایتالیا سیلویو برلوسکونی متحد شده است.

اگر این بلوک پیروز شود، احتمالاً لحظه ای تلخ و شیرین برای سالوینی خواهد بود که موقعیت خود را به عنوان رهبر بلامنازع جناح راست دیده است که توسط ملونی غصب شده است.

سالوینی هفته گذشته در جمع هزاران حامی پرچم گردان در پونتیدا، خانه معنوی، گفت: «برای من، انتخاب شما و رئیس جمهور سرجیو ماتارلا به عنوان نخست وزیر این کشور خارق العاده باعث افتخار، شادی و هیجان خواهد بود. از حزب او

پیش‌بینی می‌شود که حزب «برادران ایتالیایی ملونی» حدود 25 درصد آرا را به خود اختصاص دهد، در حالی که «لیگ» در حدود 12 درصد از آرا 34 درصد در انتخابات پارلمان اروپا در سال 2019 کاهش یافته است.

لیگ شمالی در ابتدا ریشه در شمال ثروتمند داشت و رهبر وقت اومبرتو بوسی خواستار جدایی از جنوب فقیرتر بود.

سالوینی، 49 ساله، زمانی که 9 سال پیش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، حزب را از نزدیک به ویرانی بازسازی کرد، و شعار “اول ایتالیایی ها” را جایگزین فریادهای قدیمی نبرد استقلال کرد و شعارهای علیه رم را با توهین به بروکسل جایگزین کرد.

به نظر می رسد که استراتژی او جواب می دهد، زیرا اتحادیه در سال 2018 یک دولت ائتلافی تشکیل داد و خود سالوینی وزیر کشور شد. اما یک سری اشتباهات سیاسی از آن زمان به متحد او ملونی اجازه داده است تا او را در نظرسنجی ها پیشی بگیرد.

در ابتدای راهپیمایی، وزرا و فرمانداران منطقه‌ای اتحادیه به طور رسمی متعهد شدند که خودمختاری بیشتری به مناطق بدهند و کاهش مالیات‌ها و قبوض انرژی را دنبال کنند.

آنها همچنین قول دادند که سن بازنشستگی را کاهش دهند، ورود مهاجران را متوقف کنند و سیستم قضایی را بهبود بخشند.

سالوینی در سخنرانی خود متعهد شد که مالیات 90 یورویی را که ایتالیایی ها سالانه برای تأمین مالی شبکه دولتی رادیو تلویزیون دولتی RAI می پردازند، کنار بگذارد و روستاهای کوچک را با تبدیل آنها به منطقه ای معاف از مالیات املاک و مستغلات، احیا کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استورجن، تراس را متهم می کند که “آسیب ماندگاری به بافت جامعه بریتانیا وارد کرده است” | نیکولا استورجن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیکولا استورجن، لیز تراس را …