انریکو لتا: رقیب اصلی جورجیا ملونی در انتخابات زودهنگام ایتالیا

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

انریکو لتا، رهبر حزب دمکرات، اصلی‌ترین نیروی چپ میانه ایتالیا و رقیب اصلی جورجیا ملونی است که جنبش سیاسی او پیش از نظرسنجی‌ها پیشتاز است. انتخابات عمومی زودهنگام روز یکشنبه.

لتا 56 ساله پیش از این به عنوان نخست وزیر این کشور خدمت کرده است.

پس از انتخابات 2013 که نتوانست اکثریت مشخصی را به دست آورد، رهبری ائتلافی را بر عهده داشت که شامل نیروهای راست میانه بود. اما او پس از 10 ماه زمانی که یک همکار بلندپرواز دموکرات، ماتئو رنتزی، مانور داد تا این مقام را برای خود بگیرد، پست نخست وزیری را از دست داد.

لتا که در اثر اخراج سوخته بود، راهی پاریس شد تا در دانشگاه معتبر Sciences Po تدریس کند. با درگیری‌های داخلی که به طور مزمن دموکرات‌ها را آزار می‌داد، او به ایتالیا بازگشت تا در مارس 2021 سکان حزب را پس بگیرد.

لتا در تلاش خود برای ایجاد یک اتحاد انتخاباتی مستحکم چپ میانه برای به چالش کشیدن ملونی و متحدانش در انتخابات روز یکشنبه، زمانی که جنبش پوپولیستی پنج ستاره، بزرگترین حزب در پارلمان در حال خروج، در تابستان امسال به فروپاشی دولت دراگی کمک کرد، ناکام ماند.

حزب دموکرات رهبری یک ائتلاف چپ را بر عهده دارد که در نظرسنجی ها پس از بلوک راست که متشکل از برادران ایتالیایی ملونی است. لیگ شمالی متئو سالوینی؛ و سیلویو برلوسکونی برو ایتالیا.

حزب لتا موضعی معتدل و طرفدار اروپا دارد و به شدت با پوتین و جنگ در اوکراین مخالف است. همچنین آشکارا از حقوق دگرباشان جنسی، از جمله ازدواج همجنس‌گرایان و قانون‌گذاری برای مبارزه با همجنس‌گرا هراسی حمایت می‌کند.

این سازمان به ویژه نسبت به ظهور برادران ایتالیا هشدار می دهد که به نظر می رسد به طور بالقوه موجی اقتدارگرا را راه اندازی می کند.

در ویدیوی بالا درباره Letta اطلاعات بیشتری کسب کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت دارویی Mark Cuban Cost Plus اولین شریک برنامه بهداشتی را اعلام کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، Capital Blue Cross و Mark Cuban …