دستگیری چهار نفر در ایسلند که “اولین طرح حمله تروریستی” را لرزاند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس ایسلند می گوید چهار مظنون به اتهام برنامه ریزی برای حمله تروریستی در ایسلند دستگیر شده اند.

چندین سلاح نیمه خودکار – برخی از آنها چاپ سه بعدی – از 9 مکان مختلف به همراه مقدار زیادی مهمات کشف و ضبط شد.

خشونت در این کشور کوچک اروپایی بسیار نادر است که از زمان قرار گرفتن در رتبه بندی خود در سال 2008 در صدر شاخص صلح جهانی قرار دارد.

پلیس گفت که چهار شهروند ایسلندی حدودا 20 ساله در کوپاوگور، حومه ریکیاویک پایتخت و شهر جنوب غربی Mosfellsbaer در یک عملیات گسترده با حضور حدود 50 مرد در روز چهارشنبه دستگیر شدند. دو نفر از آنها روز پنجشنبه در بازداشت قرار گرفتند.

کارل استینار والسون، کمیسر پلیس ملی ایسلند به خبرنگاران گفت: منشأ عملیات پلیس دیروز (…) بخشی از تحقیقات در زمینه آماده سازی یک حمله تروریستی است.

به گفته والسون، در حالی که انگیزه ها هنوز مشخص نیست، اهداف “موسسات مختلف” و “شهروندان دولت” خواهند بود، که احتمالاً شامل خود پارلمان و پلیس نیز می شود.

پلیس گفت که در حال بررسی است که آیا ارتباطی بین این افراد و سازمان‌های افراطی وجود دارد و با مقامات خارجی در تماس هستند.

والسون گفت: «تا آنجا که ما می دانیم، این اولین بار است که چنین تحقیقاتی (در ایسلند) آغاز شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 27 سپتامبر – ظهر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آخرین بولتن اخبار | 27 سپتامبر …