مینی بودجه کواسی کوارتنگ: نکات کلیدی در یک نگاه | مینی بودجه 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کواسی کوارتنگ می‌گوید دولت هرگز اجازه نمی‌دهد خانواده‌ها با قبوض فزاینده انرژی ناشی از جنگ پوتین در اوکراین مواجه شوند.

صدراعظم می گوید سه مرحله کلیدی وجود خواهد داشت. تضمین قیمت انرژی، حمایت معادل برای مشاغل و طرح تامین مالی بازار انرژی که توسط بانک انگلستان ارائه می شود.

اوبری آلگرتی، خبرنگار سیاسی: کوارتنگ با مقصر دانستن تورم و افزایش قبوض انرژی به طور مستقیم به گردن رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، شروع می کند.

پس از انتقادی که محافظه‌کاران در تابستان برای ماه‌ها انفعال با آن‌ها مواجه شدند، در حالی که رقابت رهبری به درازا می‌کشید، صدراعظم تلاش می‌کند با این روایت مخالفت کند و ادعا کند که نخست‌وزیر جدید با «سرعت زیاد» عمل کرده است.

“مردم باید بدانند که کمک در راه است، و کمک واقعاً در راه است” به عنوان یک فریاد اطمینان بخشی در نظر گرفته شده است – با این حال او با یادآوری اینکه بازارهای انرژی به مردم “نوسان” هستند، این انتظارات را کاهش می دهد.

رشد و امور مالی عمومی

کوارتنگ می گوید که دولت بخش عرضه اقتصاد را از طریق کاهش مالیات گسترش خواهد داد تا رشد اقتصادی 2.5 درصد در سال را هدف قرار دهد.

صدراعظم می‌گوید که «چرخه باطل رکود را به یک دایره با فضیلت رشد» تبدیل خواهد کرد، اگرچه هشدار می‌دهد که «هیچ یک از اینها یک شبه اتفاق نخواهد افتاد».

کوارتنگ می گوید که دولت هزینه های این اقدامات را منتشر خواهد کرد. وی همچنین متعهد شد که دفتر مسئولیت بودجه پیش بینی کامل اقتصادی و مالی را قبل از پایان سال منتشر کند.

انتظار می رود که طرح حمایت از انرژی دولت برای شش ماه از اکتبر 60 میلیارد پوند هزینه داشته باشد.

اوبری آلگرتی: کوارتنگ به دنبال این است که 12 سال گذشته خرد اقتصادی محافظه‌کاران را به خود معطوف کند و دولت را به عنوان دولت جدید و رادیکال معرفی کند – به جای اینکه به کت و شلوار دولت گذشته آویزان شود.

او نقطه مرکزی خود را بیان می کند که «رشد آنطور که باید بالا نیست»، استدلال می کند که این تنها منجر به کاهش پول برای تأمین مالی خدمات عمومی، تکیه بر مالیات های بالاتر، و غیره می شود.

«ما به یک رویکرد جدید برای عصر جدید نیاز داریم»، نباید چیزی کمتر از تلاشی برای اختراع مجدد محافظه کاران و معرفی آنها به عنوان حزب تغییر – برای جلوگیری از سرزنش شدن برای اشتباهات گذشته تلقی شود. (البته علیرغم اینکه تراس در سه دولت محافظه کار قبلی خدمت کرده است.)

برنامه ریزی زیرساخت

کوارتنگ می گوید که دولت تدابیری را برای ساده کردن مقررات و حذف قوانین ناشی از اتحادیه اروپا ارائه خواهد کرد.

صدراعظم می‌گوید فهرستی از پروژه‌های زیرساختی کلیدی که قرار است امروز «اولویت‌بندی شوند برای شتاب».

اوبری آلگرتی: کوارتنگ برای جلوگیری از اتهاماتی که دولت از شعار طولانی مدت ترزا می «درخت پول جادویی وجود ندارد» را رد کرده است، رقمی در حدود 60 میلیارد پوند از ارزش مورد انتظار حمایت انرژی طی شش ماه آینده اعلام کرد.

اصرار او رویکرد دولت به عصر جدیدی منجر خواهد شد که فریادهای خشمگینی را از سوی نیمکت های اپوزیسیون برانگیخت که مایلند او را تا حد امکان نزدیک به رویکرد اقتصادی بوریس جانسون با مالیات بالا و هزینه های بالا کنند.

او با استقبال کمی از سوی محافل محافظه‌کاران از برنامه‌ریزی اصلاحات مواجه شد – موضوعی که برای محافظه‌کاران مشکل‌ساز بود. اما با توسل به غرایز سنتی مقررات زدایی، کوارتنگ با استقبال بهتری از پشتیبانان مواجه شد و گفت: “ما در حال کنار گذاشتن مسیر برای ساختن بریتانیا هستیم.”

اعتصابات

صدراعظم می گوید که دولت برای مقابله با «اتحادیه های کارگری مبارز» از بستن زیرساخت های کلیدی از طریق اعتصاب، قانونی وضع خواهد کرد.

او می‌گوید که قوانین اتحادیه‌ها را ملزم می‌کند که پیشنهادات پرداختی را به رأی اعضا بگذارند، تا اطمینان حاصل شود که اعتصاب‌ها تنها زمانی می‌توانند برگزار شوند که مذاکرات پرداخت واقعاً شکسته شود.

اوبری آلگرتی: در زمستان امسال در سرتاسر کشور مجموعه اعتصاباتی است که به دنبال جلب توجه به پیشنهادات دستمزد ناچیز برای کارکنان خدمات عمومی – از جمله در سراسر خدمات ریلی در اولین و آخرین روز کنفرانس حزب محافظه کار در ماه آینده است.

هر گونه تهدیدی برای محدود کردن اختیارات اتحادیه‌های کارگری باعث می‌شود که نیمکت‌های محافظه‌کار پشت سر او احساس هیجان بیشتری کنند.

پاداش بانکداران

کوارتنگ تأیید می کند که سقف پاداش بانکداران لغو خواهد شد تا وضعیت بریتانیا به عنوان یک مرکز مالی پیشرو “تأیید مجدد شود”.

او می‌گوید این پاداش در حال شکست بود و تنها کاری که انجام داد افزایش حقوق اولیه بانک‌داران یا راندن آنها به خارج از بریتانیا به اروپا بود.

اوبری آلگرتی: اینجا جایی است که کوارتنگ با طناب نازک تری بین جناح های مختلف گروه منتخب نمایندگان محافظه کار در سال 2019 می چرخد. او می‌داند که برداشتن سقف پاداش‌های بانکداران مانند یک فنجان سرماخوردگی با برخی از همکارانش پایین می‌آید – به ویژه آنهایی که از صندلی‌های «دیوار قرمز» هستند.

اما با توجه به لو رفتن خبر این اقدام، احتمالاً آنقدر خشمگین نیست که انگار امروز برای اولین بار اعلام شده است.

مناطق سرمایه گذاری

صدراعظم تأیید کرد که تقریباً 40 منطقه سرمایه گذاری با معافیت های مالیاتی برای مشاغل ایجاد خواهد شد.

او می گوید که دولت با مناطقی از جمله دره تی، میدلندز غربی، نورفولک و غرب انگلستان برای ایجاد مناطق سرمایه گذاری کار می کند.

اگر واقعاً می‌خواهیم سطح را بالا ببریم، باید قدرت بخش خصوصی را آزاد کنیم.»

اوبری آلگرتی: قبلاً این عبارتی بود که مأموریت دولت را تعریف می کرد – اما ارتقاء سطح فقط یک اشاره گذرا از کوارتنگ دریافت می کند. او به آن ادای احترام می کند و به دنبال استفاده از آن برای دفاع از کاهش شدید مالیات امروز است.

مناطق سرمایه‌گذاری به‌عنوان راهی برای تقویت توسعه و رشد در مناطقی معرفی می‌شوند که برنامه‌ریزی و مقررات زیست‌محیطی تنها هزینه‌های بیشتری را به همراه دارد و می‌تواند سرمایه‌گذاران را به عقب بیندازد.

کاهش مالیات مشاغل

کوارتنگ می گوید که افزایش مالیات شرکت ها در سال آینده از 19 درصد به 25 درصد لغو خواهد شد. 19 درصد باقی خواهد ماند. ما کمترین نرخ مالیات بر شرکت را در G20 خواهیم داشت.

  • معکوس کردن افزایش مالیات سالانه 19 میلیارد پوند را به اقتصاد بازگرداند.

  • کوارتنگ می‌گوید شرکت‌ها می‌توانند از این برای «سرمایه‌گذاری مجدد، ایجاد شغل، افزایش دستمزدها یا پرداخت سود سهامی که از حقوق بازنشستگی ما حمایت می‌کند» استفاده کنند.

صدراعظم می‌گوید هر مالیات اضافی بر تجارت در نهایت از طریق قیمت‌های بالاتر، دستمزد کمتر یا بازده کمتر پس‌انداز به خانواده‌ها منتقل می‌شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …