دیسانتیس به دلیل تعلیق دادستانی که از قانون ممنوعیت سقط جنین سرپیچی کرد محاکمه می شود | ران دیسانتیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک دادستان فلوریدا که توسط ران دیسانتیس به دلیل سرپیچی از قانون جدید سقط جنین 15 هفته ای تعلیق شده است، می گوید تصمیم یک قاضی فدرال برای ارسال درخواست تجدید نظر برای اعاده خدمت به دادگاه به این معنی است که برای فرماندار جمهوری خواه این ایالت در راه است.

اندرو وارن، یک دموکرات، در 4 آگوست پس از اینکه گفت که ممنوعیت سقط جنین را اجرا نمی کند یا ارائه دهندگان درمان انتقال جنسیتی برای جوانان را تحت پیگرد قانونی قرار نمی دهد، از سمت وکیل ایالتی شهرستان هیلزبورو برکنار شد.

دیسانتیس در دلایل تصمیم وارن به “برنامه بیدار شدن” ادعایی وارن اشاره کرد.

در جلسه استماع روز دوشنبه در تالاهاسی، قاضی رابرت هینکل درخواست های دیسانتیس برای رد دعوای وارن را رد کرد، و درخواست دیگری که وارن به دنبال بازگشت فوری به مقام خود بود، در عوض درخواست کرد که اختلافات آنها در دادگاهی در هفته های آینده حل و فصل شود.

وارن در مصاحبه ای با آبان نیوز گفت: «فرماندار اکنون باید به دادگاهی پاسخ دهد که در آن حقایق مهم هستند و شما باید حقیقت را بگویید.

“این یک پیروزی برای حقیقت است. یک قاضی فدرال حکم داده است که فرماندار باید به دادگاه بیاید تا دلایل تعلیق من را توضیح دهد، تا نشان دهد که این کار سیاسی نبوده است، نشان دهد که نقض حقوق آزادی بیان من نبوده است، تا نشان دهد که چنین نبوده است. نقض حقوق رأی دهندگان برای داشتن وکیل ایالتی مورد نظرشان است.»

انتظار می‌رود این پرونده به دقت به قدرت دسانتیس برای پاکسازی مقامات منتخب که با او مخالف هستند، شفافیت بخشد. در هفته‌های اخیر، فرماندار همچنین چهار عضو هیئت مدیره مدرسه در شهرستان بروارد را که به دلیل دستورات ماسک کووید-19 از او سرپیچی می‌کردند، حذف کرد.

دفتر دیسانتیس در بیانیه‌ای پس از جلسه استماع روز دوشنبه گفت: «مردم فلوریدا به فرماندار سپرده‌اند تا از اختیارات قانون اساسی خود استفاده کند و ممکن است مقامات منتخب فلوریدا را که از اجرای قانون خودداری می‌کنند، تعلیق کند.

با این حال، منتقدان، استاندار را به اعمال گزینشی این اصل متهم می کنند. Orlando Sentinel خاطرنشان کرد که DeSantis هیچ اقدامی علیه کلانترهای به اصطلاح “قانون اساسی” که می گویند قوانین خاص اسلحه را اجرا نمی کنند، انجام نداده است.

اما او در سال 2019 اقدام کرد و کلانتر شهرستان بروارد، اسکات اسرائیل، دموکرات، را به دلیل “بی توجهی به وظیفه” معلق کرد.

وارن گفت که معتقد است محاکمه ای که می تواند در اوایل ماه آینده آغاز شود، هرگونه موضع گیری سیاسی را قطع خواهد کرد.

او گفت: «این مبارزه همیشه برای دموکراسی، حاکمیت قانون و برای انتخابات بوده است.

این مبارزه ما برای حقیقت است. و حالا مردم حقیقت را خواهند فهمید زیرا استاندار مجبور به توضیح خودش است.

در نهایت، ممکن است او برای شهادت در دادگاه فراخوانده شود. دادگاه کاملاً واضح بود که می خواهد از فرماندار در مورد توضیحات مربوط به تعلیق بشنود تا مطمئن شود که دلایل تعلیق من با قوانین فلوریدا و با قوانین فدرال مطابقت دارد.

وارن گفت که بازگرداندن او تنها هدف شکایت او نبوده است.

او گفت: “دوست داشتم از قبل به سمت کار برگردم، اما چیزهای بیشتری از شغل من در خطر است.”

صرف نظر از اینکه به چه حزبی تعلق دارید یا به چه کسی رای می دهید، حزب شما همیشه مهم است. هیچ مقام منتخبی حق ندارد رای کسی را بیرون کند. و فرماندار اینجا تلاش کرده است که آرای صدها هزار نفر از مردم فلوریدی را به بیرون بیندازد و یک انتخابات را لغو کند.

“اگر او از این کار خلاص شود، چه چیزی از دموکراسی ما باقی می ماند؟ انتخابات چه فایده ای دارد؟»

وارن زمانی که در سال 2016، مارک اوبر، جمهوری خواه کنونی را به عنوان دادستان ایالت هیلزبورو برکنار کرد، به عنوان یک فرد مترقی نامزد شد و چهار سال بعد با 53 درصد آرا دوباره انتخاب شد.

تامپا بی تایمز گزارش داد که او بلافاصله سیاست هایی را اتخاذ کرد که محافظه کاران را ناراحت می کرد، از جمله تعهدی برای معرفی برنامه هایی برای بازپروری محکومان و جلوگیری از تکرار جرم.

بر اساس گزارش فاکس 13 تامپا، سوزان لوپز، که دیسانتیس او را به جای وارن منصوب کرد، قبلاً چندین سیاست خود را تغییر داده است، از جمله بازگرداندن یک اقدام جنجالی اجرای قانون “ایست دوچرخه” که به گفته منتقدان به طور ناعادلانه اقلیت ها را هدف قرار می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: روسیه با چه سرعتی توانست 15 درصد از کشور را پس از “رفراندم های ساختگی” ضمیمه کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته مقامات انگلیسی، روسیه می …