وزیر می‌گوید گفتن اینکه بودجه کوچک «اقتصاد سرپایی» است، مزخرفات چپ است | مینی بودجه 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزیر سطح بالا این پیشنهاد را مبنی بر اینکه بودجه کوچک صدراعظم “اقتصاد فروکش” خواهد بود را “بیهوده” چپ توصیف کرده است.

سیمون کلارک این اظهارات را قبل از بودجه کاهش مالیاتی که قرار است روز جمعه اعلام شود، بیان کرد.

نظریه اقتصادی دست راستی مبنی بر اینکه کاهش مالیات برای مشاغل و افراد پردرآمد باعث می شود که منافع به جیب فقیرترین اقشار کاهش یابد، این هفته با تلاش نخست وزیر برای کاهش مالیات، به یک فوتبال سیاسی تبدیل شده است.

اگرچه به عنوان یک بودجه “مینی” نامگذاری شده است، انتظار می رود اعلامیه های روز جمعه گسترده باشد. با وجود این، برنامه ها تحت تحلیل معمول دفتر مسئولیت بودجه قرار نگرفته اند.

وقتی در این مورد از کلارک سوال شد، گفت که OBR گفته است که برای تکمیل “کیفیت معمول تجزیه و تحلیلی که ارائه می دهد” زمان بسیار کوتاهی است. او بعداً با بیان اینکه از آن‌ها خواسته نشده بود، گفت: «از آنها خواسته می‌شود که این مدل‌سازی را در کنار رویدادهای بعدی در اواخر سال مالی جاری انجام دهند.»

جدیدترین ضربه به «اقتصاد ریزشی» پس از آن صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در آستانه اولین گفتگوهای دوجانبه خود با لیز تراس در نیویورک در اوایل این هفته گفت که از این سیاست «خسته و خسته» شده است. که «هرگز کار نکرده است».

کلارک صبح جمعه اندکی قبل از بودجه در اسکای نیوز گفت: «کل این اصطلاح کاهش قطره چکان بسیار مزخرف است و خود یک توصیف نادرست چپ میانه از آنچه این دولت است. ما باید اقتصاد را رشد دهیم زیرا یک اقتصاد موفق تر برای همه خوب است.»

وزیر ارتقاء سطح گفت که او می‌خواهد شاهد بازگشت رشد به سطوح قبل از سقوط سال 2008 باشد و اعلامیه‌های روز جمعه بسیار فراتر از حذف طولانی مدت افزایش بیمه ملی خواهد بود.

کلارک گفت که صدراعظم می‌گوید که یک اقتصاد موفق‌تر، «دایره‌ای با فضیلت» از سرمایه‌های بیشتر به خدمات عمومی ایجاد می‌کند.

پت مک فادن، وزیر خزانه داری در سایه، گفت که اعلامیه های مورد انتظار در واقع برنامه ای برای رشد نیست.

او در صبحانه بی‌بی‌سی گفت: «امروز به نظر می‌رسد که دولت با اتخاذ یک سری اقدامات و قرار دادن همه آن بر روی استقراض، و نامیدن آن به عنوان برنامه‌ای برای رشد، یک قمار بزرگ با امور مالی عمومی انجام می‌دهد.»

مک فادن درخواست حزب کارگر برای وضع مالیات های بادآورده بیشتر بر شرکت های نفت و گاز را تکرار کرد و گفت که به نظر نمی رسد دولت تلاشی برای افزایش درآمد داشته باشد.

«این واقعاً یک برنامه برای رشد نیست، بلکه بازگشتی است به برخی از سیاست‌های بسیار قدیمی محافظه‌کاران بر اساس این باور که اگر کسانی را که قبلاً ثروتمند هستند حتی ثروتمندتر کنید، به بقیه ما نیز سرازیر می‌شود.»

وی با بیان اینکه تلنگر و هرج و مرج تهدیدی برای ثبات است، افزود: این سومین تغییر در بیمه ملی در شش ماه گذشته خواهد بود. این معادل تشریع حفر چاله و پرکردن مجدد آن است.»

کلارک که سابقاً وزیر خزانه داری بود، از تصمیم خود برای تغییر موضع خود در حمایت از معکوس شدن افزایش بیمه ملی دفاع کرد.

من به دولت وقت خدمت کردم و با یک نخست وزیر جدید امتیازات جدیدی به دست آمد – اما برای روشن بودن، ما پشت سرمایه گذاری در NHS و مراقبت های اجتماعی خود خواهیم ایستاد که توسط بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر اعلام شد. ما فقط از طریق مالیات عمومی و نه از طریق مالیات خاص هزینه آن را پرداخت می کنیم.» او به اسکای نیوز گفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شوک پس از اینکه بایدن گفت تهدیدات هسته ای پوتین می تواند به معنای “آرماگدون” باشد – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه در مورد اظهارات بایدن …