دادگاه بریزبن می‌گوید مردی که در چوب‌تراش جسد پیدا شد، به عنوان قصاب رویکرد “اول ایمنی” داشت | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

همکارانش به دادگاه عالی بریزبن گفته اند مردی که جسدش در چوب شکن پیدا شد، در محل کارش به عنوان قصاب رویکرد «اول ایمنی» داشت.

شارون گراهام 61 ساله و گریگوری لی روزر 63 ساله پس از مرگ بروس ساندرز 54 ساله هنگام کار در ملکی در شمال بریزبن در نوامبر 2017 به قتل خود اعتراف کردند.

گراهام متهم است که از روزر و مرد دیگری به نام پیتر کونیگ خواسته است ساندرز را بکشند و گرفتن بیمه نامه عمر 750000 دلاری شریک سابقش را مانند یک تصادف جلوه دهند.

به هیئت منصفه تصاویر و فیلم پلیسی از پاهای ساندرز که از چوب شکن در ملک Goombourian در نزدیکی Gympie بیرون زده بودند، پس از اینکه او با Roser و Koenig درختان را پاکسازی می کرد، نشان داده شد.

دادگاه شنیده است که روزر و کونیگ به مالک ملک، ساندرز “یک احمق مطلق در آن روز” بوده و روی تراشه ایستاده و به آن تکیه داده است.

دوست گراهام، لئونی وایت، قبلاً به هیئت منصفه گفته بود که کونیگ و روزر گفتند که مرگ ساندرز یک تصادف بوده است، زیرا او با ماشین‌آلات «سرنگونی» کرده و «خیلی مراقب نبوده است».

با این حال، همکاران در روز جمعه گفتند ساندرز مراقب ایمنی بود، همیشه از وسایل محافظ استفاده می کرد و به عنوان یک قصاب مراقب اره های نواری بود.

جوزف سیبراس به هیئت منصفه گفت: «او خوب بود، همیشه دستکش مشبکش را می‌پوشید، امنیت همیشه با او در اولویت بود.

قصاب همکار راس میلز به دادگاه گفت ساندرز قطعا در محل کار بی پروا عمل نمی کند.

او گفت: «او بسیار مرتب بود، دست و پا چلفتی نبود، واقعاً با اره باند کار می کرد.

گراهام ماه ها متهم به قرار گرفتن در یک “چهارضل عشقی” با روزر، کونیگ و ساندرز و طراحی قتل ساندرز بوده است.

سایبراس به دادگاه گفت که ساندرز گفت که گراهام او را به خاطر مرد دیگری رها کرده بود اما بعداً «انگار هیچ اتفاقی نیفتاده» به خانه‌اش در نامبور بازگشت تا در اتاق خوابی جداگانه زندگی کند.

مارک بریجر، یکی دیگر از همکاران، در دادگاه گفت: گراهام به ساندرز گفته بود: «برود بیرون و زن دیگری را بیاورد، او دیگر نمی‌خواهد در یک رابطه باشد».

اما در طی آخرین شیفت‌های او، ساندرز به بریجر گفت که او یک کاروان خریده و به خانه‌اش نامبور ساخته است زیرا گراهام آن را می‌خواهد.

او گفت ساندرز به او گفته است که “چیزهایی را برای تحقق آن بازسازی کرده است تا او خوشحال باشد”.

بریجر گفت ساندرز نمی‌دانست گراهام آخر هفته‌ها کجا می‌رود، اما فکر می‌کرد که به ملاقات همسر سابقش می‌رود، اما «نمی‌توانست آن را ثابت کند».

بریجر به هیئت منصفه گفت ساندرز اغلب می‌گفت که «می‌خواهد همه چیز را برای او فراهم کند، اما او نمی‌خواست با او کاری نداشته باشد» و گراهام او را در فیس‌بوک مسدود کرده بود.

روز جمعه، قاضی مارتین برنز، پس از شواهدی از دوست ساندرز، دملسا واتس، درخواست محاکمه‌ی غیرقانونی توسط پیتر ریچاردز، وکیل گراهام را رد کرد.

واتس گفت که ساندرز در یک مکالمه تلفنی به او گفته بود که گراهام “اگر نیاز داشته باشید که کسی از بین برود، برخی از افراد ناخوشایند را می شناسد”.

او گفت که ساندرز پس از اینکه به او گفت “مراقب باش، ممکن است برایش اتفاق بیفتد” خندید.

برنز گفت: «هنگام ارزیابی این نوع شواهد، بیانیه‌ای که گفته می‌شود به خانم واتس داده شده، آشکارا تحت سوگند نبوده است، این یک مکالمه تلفنی بوده است.

«آنچه آقای ساندرز به خانم واتس گفت… آزمایش‌ناپذیر و غیرقابل آزمایش است، زیرا متأسفانه آقای ساندرز نمی‌تواند برای اطمینان از قابلیت اطمینان آن بررسی شود.

من به شما هشدار می‌دهم که باید در تصمیم‌گیری برای اینکه آیا قابل اعتماد بودن آن را بپذیرید احتیاط کنید.»

محاکمه ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بی بی سی می گوید یوروویژن 2023: لیورپول مسابقه سال آینده را به نام اوکراین برگزار می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، بی بی سی اعلام کرد که …