جنگ اوکراین: مجارستان می خواهد از شهروندان در مورد حمایت از تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه نظرسنجی کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

حزب حاکم مجارستان می‌خواهد از شهروندان این کشور نظرسنجی کند که آیا از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه به دلیل جنگ در اوکراین حمایت می‌کنند یا خیر.

میت کوسیس، رهبر گروه این حزب، در کنفرانس خبری پنجشنبه پس از یک نشست پشت درهای بسته گفت، فیدز قصد دارد برای “مشاوره ملی” در مورد تحریم های انرژی که به گفته وی توسط “نخبگان بروکسل” اتحادیه اروپا تصمیم گرفته شده است، درخواست کند.

«تحریم ها آسیب می زند. آنها اقتصاد اروپا را نابود می کنند.» کوسیس گفت: «ما باید تصمیم گیرندگان اروپایی، اعضای نخبگان را متقاعد کنیم که نباید تحریم های انرژی را حفظ کنند زیرا مشکلات بزرگی از آن بیرون خواهد آمد.»

این نظرسنجی که دولت آن را «مشاوره ملی» می‌نامد، یک نظرسنجی غیررسمی است که در دسترس همه بزرگسالان مجارستان است و می‌توان آن را از طریق پست بازگرداند یا به‌صورت آنلاین پر کرد.

چنین نظرسنجی‌هایی که از زمان روی کار آمدن ویکتور اوربان، نخست‌وزیر ناسیونالیست-پوپولیست در سال 2010، چندین بار توسط دولت‌های پوپولیست-ناسیونالیست ویکتور اوربان صادر شده است، توسط نظرسنجی‌ها و احزاب اپوزیسیون به دلیل داشتن پرسش‌های جانبدارانه و پیشرو، و نداشتن ارتباط قانونی الزام آور مورد انتقاد قرار گرفته است.

در این کنفرانس خبری، کوسیس اذعان کرد که این رایزنی یک “ابزار سیاسی” است که دولت می تواند در بحث های خود با اتحادیه اروپا در مورد تمدید یا اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه از آن استفاده کند. او گفت که دولت در مورد زمان بررسی تصمیم خواهد گرفت.

دولت مجارستان صریحاً با تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو مخالفت کرده است و استدلال می‌کند که این تحریم‌ها بیشتر به اقتصاد اروپا آسیب می‌زند تا روسیه. بوداپست همچنین از تامین تسلیحات به اوکراین همسایه یا اجازه انتقال آنها به آن سوی مرز خود با کشور مورد درگیری خودداری کرده است.

روزنامه حامی دولت Magyar Nemzet روز چهارشنبه گزارش داد که اوربان – که سال ها رابطه نزدیک با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه داشته است – در کنفرانس فیدز گفته است که تحریم ها علیه روسیه باید لغو شود و انجام این کار باعث مهار تورم و کاهش گاز می شود. قیمت ها به نصف

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کاخ سفید قوانین حملات پهپادی ضد تروریسم را تشدید کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک سیاست جدید محرمانه مستلزم تأیید رئیس …