مینی بودجه 2022: صدراعظم کواسی کوارتنگ از کاهش مالیات رونمایی می کند، همانطور که حزب کارگر آن را “زیگزاگی دیگر در مسیر شکست سیاست” می نامد – زنده | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

فیلترها بتا

حزب کارگر می گوید بودجه کوچک «زیگزاگی دیگری در مسیر شکست سیاست» خواهد بود.

ریچل ریوزصدراعظم در سایه، امروز به کواسی کوارتنگ در مجلس عوام پاسخ خواهد داد و در مقاله ای در فایننشال تایمز، آنچه را که احتمالاً می گوید به تصویر می کشد. ریوز می‌گوید که لیز تراس به جای تغییر صحیح، «زیگزاگ دیگری در مسیر شکست سیاست‌ها» را نشان می‌دهد. او می گوید:

لیز تراس از مردم بریتانیا می خواهد که باور کنند که او نماینده تغییر است. او و کواسی کوارتنگ حتی از شما می خواهند که باور کنید آنها نقشه جدیدی دارند. اما آنچه آنها پیشنهاد می کنند فقط یک زیگزاگ دیگر در مسیر ردیابی شکست سیاست ها در طول 12 سال گذشته اقتصاد است.

درست مانند بوریس جانسون قبل از او، نخست وزیر جدید و صدراعظم وزیران کابینه با سابقه هستند. آنها ناامید هستند که خود را به عنوان عوامل تغییر معرفی کنند، بنابراین باید برنامه های رشدی را که زمانی از آنها حمایت می کردند نکوهش کنند – از زمانی که محافظه کاران در سال 2010 قدرت را به دست گرفتند، شش مورد بوده است که هرکدام با هیاهوی زیاد اما با تأثیر کمی اعلام شدند. در عوض، یک عامل ثابت در طول یک دهه دولت محافظه کار، رشد کم است.

ریوز به ویژه از برنامه برای کنار گذاشتن افزایش برنامه ریزی شده در مالیات شرکت انتقاد می کند. او می گوید:

البته ما به یک رژیم رقابتی نیاز داریم، اما سطوح بریتانیا در حال حاضر پایین‌تر از فرانسه و آلمان است و در 25 درصد برنامه‌ریزی‌شده باقی می‌ماند – با این حال سرمایه‌گذاری شرکت‌های بریتانیا هنوز در G7 پایین‌ترین میزان است. کسب‌وکارها اولویت‌های دیگری دارند: در جدیدترین نظرسنجی ONS، تنها 2 درصد مالیات را دغدغه اصلی خود ذکر کردند.

و او همچنین می‌گوید تراس اشتباه می‌کند که می‌گوید رشد اقتصاد مهمتر از نگرانی در مورد نحوه تقسیم مزایای آن است. ریوز می گوید:

تراس می گوید که توزیع مجدد را در اولویت قرار خواهد داد. اما تحقیقات صندوق بین المللی پول نشان داده است که نابرابری درآمدی بالاتر با رشد کمتر و شکننده تر همراه است. واضح است که چرا. تمرکز درآمد در میان افراد کمتر – کسانی که کمتر آن را خرج می کنند و اقتصاد را به جلو می برند – سلامت و آموزش کارگران را که اجزای حیاتی نیروی کار مولد هستند، تضعیف می کند.

صبح بخیر. در آبان نیوز، مانند بی‌بی‌سی، برای سادگی، تصمیم گرفتیم رویداد امروز را بودجه کوچک سال 2022 بنامیم. این واضح‌تر از آن است که آن را یک «رویداد مالی» بنامیم، همانطور که در خزانه‌داری انجام می‌دهند، اما اینطور است. ایده آل نیست زیرا چیزی که ما به دست می آوریم بودجه نیست (اگر بود، با پیش بینی اقتصادی دفتر مسئولیت بودجه همراه بود، احتمالاً گفته می شود که عواقب خطرناکی برای تورم و استقراض خواهد داشت)، و قرار نیست کوچک باشد. اصلا از نظر مالی، به گفته اقتصاددانان، این بزرگ ترین بسته کاهش مالیات از زمان بودجه نایجل لاوسون در سال 1988 خواهد بود.

و درست همانطور که بودجه لاوسون اجماع سیاسی را در مورد مالیات برای یک دهه تغییر داد، لیز تراس و صدراعظم او، کواسی کوارتنگ، می خواهند تفکر ارتدوکس در مورد وام گیری و رشد را در هم بشکنند. هنگامی که دیوید کامرون در سال 2010 به نخست وزیری رسید، محافظه کاران با ادعای اینکه گوردون براون بیش از حد هزینه کرده و کنترل امور مالی عمومی را از دست داده است، حزب کارگر را شکست دادند. محافظه‌کاران در مواجهه با جرمی کوربین ادعا کردند که Corbynomics وابسته به کشف برخی «درخت پول جادویی» است که وجود ندارد. اکنون تراس و کوارتنگ استدلال می کنند که کاهش مالیات بدون بودجه عاقلانه است، زیرا باعث شروع رشد اقتصادی می شود و در نهایت منجر به درآمدهای مالیاتی بالاتر می شود، حتی اگر ریشی سوناکسلف کوارتنگ در سخنرانی Mais خود در فوریه امسال به صراحت این رویکرد را نادیده گرفت. سوناک گفت:

وقتی می شنوم که این ادعای ناامیدکننده را می شنوم که “کاهش مالیات همیشه هزینه خود را می دهد” ناامید می شوم. آنها نمی کنند. کاهش پایدار مالیات مستلزم کار سخت، اولویت‌بندی و تمایل به طرح بحث‌های دشوار و اغلب غیرمحبوب در جای دیگر است. و کاهش مالیات در زمانی که تقاضاها از دولت در حال افزایش است، دشوار است.

سوناک امروز کاملاً ناامید خواهد شد.

ممکن است این اعلامیه تعیین کننده نخست وزیری Truss باشد و فوق العاده خطرناک است. خطر سیاسی این است که حتی اگر تراس و کوارتنگ بتوانند اقتصاد را تغییر دهند، رای دهندگان قبل از انتخابات بعدی متوجه نخواهند شد. نگرانی اقتصادی این است که این استراتژی شکست خواهد خورد و آنها مالیه عمومی را از بین خواهند برد.

در اینجا خبر یک شبه ما در مورد آنچه که باید انتظار داشته باشیم، است لری الیوت، جسیکا الگوت و ریچارد پارتینگتون صدراعظم همیشه دوست دارند در روز بودجه یک اعلامیه غافلگیرکننده داشته باشند، و گزارش شده است که کوارتن دو خرگوش را در کلاه خود گذاشته و آماده ارائه به نمایندگان مجلس است.

در اولین جلسه توجیهی خود، آرچی بلند تجزیه و تحلیل خوبی از آنچه در راه است دارد – و مهمتر از آن، راهنمایی برای آنچه که ما در مورد آنچه امروز اتفاق می افتد نمی دانیم.

و ریچارد پارتینگون دارای پنج نمودار است که پیشینه بودجه کوچک را توضیح می دهد.

کوارتنگ قرار است در ساعت 9:30 صبح بیانیه خود را برای نمایندگان مجلس بیان کند، اگرچه اگر رئیس مجلس یک سوال فوری را بپذیرد (که بعید است)، ممکن است بعدا مطرح شود. ما آن را در اینجا به صورت زنده پوشش خواهیم داد و سپس بهترین واکنش و تحلیل را برای شما ارائه خواهیم کرد.

من سعی می کنم نظرات زیر خط (BTL) را زیر نظر بگیرم اما خواندن همه آنها غیرممکن است. اگر سؤال مستقیمی دارید، “اندرو” را در جایی در آن قرار دهید و من به احتمال زیاد آن را پیدا خواهم کرد. من سعی می کنم به سوالات پاسخ دهم، و اگر آنها مورد علاقه عمومی هستند، سوال را پست می کنم و در بالای خط (ATL) پاسخ می دهم، اگرچه نمی توانم قول بدهم که این کار را برای همه انجام دهم.

اگر می خواهید سریع توجه من را جلب کنید، احتمالا بهتر است از توییتر استفاده کنید. من هستم @AndrewSparrow.

از طرف دیگر، می توانید به آدرس andrew.sparrow@aban.news.com به من ایمیل بزنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رایان گرنتهام بازیگر Riverdale به دلیل قتل مادرش به حبس ابد محکوم شد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، رایان گرنتهام بازیگر که در …