فرم، ترکیب و فودن: مسائل بزرگ پیش روی ساوت گیت قبل از جام جهانی | انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بازیکنانی که در سطح باشگاهی مشکل دارند

گرت ساوتگیت اگر بازیکنان را بر اساس شهرت و نه فرم انتخاب کند، با مشکل مواجه می شود. سرمربی تیم ملی انگلیس استدلال کرده است که حق دارد هنگام انتخاب تیم، عملکردهای بین المللی را در نظر بگیرد، اما با توجه به اینکه چندین نفر کلیدی در سطح باشگاهی با مشکل مواجه هستند، جالب است که ببینیم روند وفاداری ساوت گیت تا قبل از جام جهانی تا کجا پیش می رود.

در کل مشکلات وجود دارد. در دفاع چپ، بن چیلول از چلسی که اخیراً از مصدومیت شدید زانو بازگشته و لوک شاو که جایگاه خود را در منچستریونایتد از دست داده است، نگران است. در خط میانی، کالوین فیلیپس که به دلیل مشکل شانه در این اردو غایب بود، از زمان پیوستن به منچسترسیتی به سختی بازی کرده است. میسون مانت، مهاجم بعدی، در چلسی افت می کند و جارود بوون در این فصل برای وستهام ضعیف عمل کرده است. آیا واقعا بوون شرط بهتری از جیدون سانچو است؟

سپس هری مگوایر وجود دارد. مدافع میانی یونایتد بزرگترین معمای خود را به ساوت گیت ارائه می کند. آیا او از اریک ده هاگ پیروی می کند و او را رها می کند؟ یونایتد بدون مگوایر بسیار محکم‌تر بوده است و اگر ساوت‌گیت برای تیمش بازی نمی‌کند، هیچ توجیهی برای شروع او وجود ندارد. فیکایو توموری هر هفته برای میلان بازی می کند که فصل گذشته قهرمان سری آ شد و اریک دایر برای تاتنهام عالی بود.

سه یا چهار در عقب؟

شروع فاجعه‌بار انگلیس در رقابت‌های لیگ ملت‌ها می‌تواند ساوت‌گیت را حتی عمل‌گراتر کند. خاطره شورش مجارستان در مولینوکس خام باقی مانده است و جای تعجب نخواهد بود اگر انگلیس در روز جمعه در بازی با ایتالیا و دوشنبه با آلمان 3-4-3 صف آرایی کند.

با این حال، خیلی به نحوه تنظیم تیم ساوتگیت بستگی دارد. ریس جیمز و چیلول گزینه های پیشرو به عنوان مدافعان کناری خواهند بود. جلوی سیال سه می تواند هیجان انگیز باشد. یک شریک هجومی برای دکلن رایس در خط میانی می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد.

با این حال، نگرانی این است که ساوت‌گیت به سمت منفی‌گرایی حرکت می‌کند. شاید انگلیس فاقد مدافعان میانی برای بازی 4-3-3 باشد، اما بحث در برابر احتیاط این است که آنها به سختی با کمبود بازیکنان خلاق مواجه هستند. آیا زمان آن رسیده است که آنها به نقاط قوت خود بازی کنند؟

بن چیلول (سمت چپ) و ریس جیمز در یک جلسه تمرینی انگلیس در سال گذشته.  آنها گزینه های پیشروانه ای در دفاع کناری خواهند بود.
بن چیلول (سمت چپ) و ریس جیمز در یک جلسه تمرینی انگلیس در سال گذشته. آنها گزینه های پیشروانه ای در دفاع کناری خواهند بود. عکس: نیک پاتس/ PA

در مورد الکساندر-آرنولد تصمیم بگیرید

ترنت الکساندر-آرنولد فوتبالیست درخشانی است. عبور او حیرت انگیز است، برد پاس او فوق العاده است و او مرتباً یکی از بهترین خالقان لیورپول است. هیچ کدام از اینها به معنای تضمین حضور او در جام جهانی نیست. نادیده گرفتن مبارزات دفاعی الکساندر-آرنولد برای لیورپول سخت است. او همان بازیکن انگلیس نیست. او برای ساوتگیت شکوفا نشده است، کسی که اغلب کایران تریپیر کمتر هیجان انگیز اما قابل اعتمادتر را ترجیح می دهد، و حس این است که الکساندر-آرنولد به این اردو نیاز دارد تا خوب پیش برود. در غیر این صورت به سختی می‌توان نقطه‌ای را دید که ساوت‌گیت چهار مدافع راست را در ترکیب خود قرار داده است.

از فودن بهترین بهره را ببرید

قبل از یورو 2020 هیجان زیادی در مورد فیل فودن وجود داشت. جوان سیتی با موهای بلوند رنگ شده ظاهر شد که به ناچار با ظاهر پل گاسکوئین در یورو 96 مقایسه شد، اما او در نهایت به دلایلی که عمدتاً خارج از کنترل او بود یک تورنمنت ناامیدکننده داشت.

این برای فودن، که حرفه بین‌المللی‌اش هنوز شروع نشده است، ناامیدکننده بوده است. با این حال انگلیس باید نحوه استفاده از او را بیابد. این بازیکن مورد اعتماد پپ گواردیولا است که از فودن به عنوان یک وینگر، یک 9 کاذب، یک شماره 10 و یک شماره 8 استفاده کرده است. انگلیس که در چهار بازی اخیر خود از بازی باز گلی نزده است، باید از خلاقیت فودن استفاده کند. .

فیل فودن (چپ) در بازی برای انگلیس مقابل اسکاتلند در یورو 2020.
فیل فودن (چپ) در بازی برای انگلیس مقابل اسکاتلند در یورو 2020. عکس: Facundo Arrizabalaga/EPA

تکیه بر کین و استرلینگ

ساوتگیت بیشتر از مهاجمانش نیاز دارد. انگلیس برای اهداف خود بیش از حد به هری کین و رحیم استرلینگ متکی است. ماونت باید مسئولیت بیشتری روی توپ بپذیرد و ساوتگیت از بوون، بوکایو ساکا و جک گریلیش می‌خواهد تا با گلزنی از کناره‌ها از استرلینگ الگوبرداری کنند.

انگلیس در حمله بیهوده است. تهدید از سوی کین است، اما اگر کاپیتان سرویس نداشته باشد، بازی بدی داشته باشد یا مصدوم شود چه اتفاقی می افتد؟ ساوت گیت به عمق نیاز دارد. با وجود این، تامی آبراهام هنوز ثابت نکرده است که معاون مناسبی است. ایوان تونی که برای اولین بار فراخوانده شد، امیدوار است ثابت کند که می تواند برنامه B انگلیس باشد. این یک نگرانی برای ساوتگیت است، که می تواند با بهبودی مارکوس راشفورد از مصدومیتی که مهاجم یونایتد را مجبور به از دست دادن این بازی ها کرده است، مقابله کند. رشفورد که نشانه هایی از بازگشت به بهترین حالت خود را نشان داده است، در گذشته بار کین و استرلینگ را برداشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بعدی برای لیز تراس چیست؟ سه سناریوی احتمالی برای نخست وزیری او | لیز تراس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نخست‌وزیری لیز تراس در موقعیتی …