شکوفایی لندن: باغ ها روی لوله شکوفا می شوند – مقاله عکس | زیر زمین لندن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاو اولین باغ رسمی بیش از یک قرن پیش در ایستگاه متروی لندن ظاهر شد. اکنون، یک مسابقه سالانه Underground In Bloom وجود دارد که توسط Transport for London (TfL) برای بسیاری از ایستگاه‌های سبز برگزار می‌شود.

با گیاهانی که در همه چیز از گلدان های سس مایونز استفاده شده گرفته تا جعبه های تحویل غذای قدیمی رشد می کنند، باغ های ایستگاه موقت در اطراف پایتخت جوانه می زنند که همه توسط کارکنان داوطلب مدیریت می شوند. دسته بندی های مسابقه شامل بهترین باغ سرپوشیده، بهترین میوه و سبزیجات، بهترین سبدهای آویز و بهترین سبدهای پنجره ای است.

یک چنگال دستی و دیگر ابزار باغبانی
یک گل در گلدان قرمز
یک زن به تعدادی گل میل می کند
گل ها از یک حصار عبور می کنند
مرز علفی در مسیری به ایستگاه مترو

  • ایستگاه تاتنهام جنوبی، با ساشا دایموند، که باغش به زمین سبز ایستگاه می‌پیوندد و از گل‌ها مراقبت می‌کند. یک پلارگونیوم و گل اطلسی از حصار می گذرند

شرکت راه آهن منطقه رقابت را در سال 1910 آغاز کرد. به کارکنان پول داده شد تا بذر بخرند و تشویق به پرورش گیاهان شدند. این کاشت رسمی‌تر بود (برندگان اولیه شامل پارک سنت جیمز، ایلینگ کامن و ایلینگ برادوی بودند)، اما طبق مجله Train Omnibus Tram تا سال 1925، 30 باغ کوچک در طول راه‌آهن پراکنده بودند.

ایستگاه تاتنهام جنوبی

در این مقاله آمده است: «ایستگاه‌های راه‌آهن، با شلوغی و شلوغی‌شان، مکان‌های ایده‌آلی برای پرورش گل نیستند. در بسیاری از موارد، قطارها در فاصله چند فوتی از تخت های با دقت برنامه ریزی شده به این طرف و آن طرف می روند. بنابراین مایه خرسندی است که تامل کنیم که جدا از غرور موفقیت که فقط باغبانان می توانند بدانند، هزاران مسافر وجود دارند که در سفرهای روزانه خود به این سو و آن سو، باید «شکوه این باغ ها» را ببینند و آنها را تحسین کنند.

تنها 45 درصد متروی لندن در واقع زیرزمینی است. در ایستگاه متروی موردن، کارکنان در حال پرورش انواع میوه و سبزیجات از جمله گیلاس، سیب زمینی، فلفل تند و آلو در یک سکوی غیرقابل استفاده هستند. کارکنان می توانند برای استراحت و گذراندن اوقاتی آرام در حین انجام وظیفه به آنجا بروند.

ایستگاه جاده بلک هورس
ایستگاه متروی جاده بلک هورس.
ایستگاه Arnos Grove.
ایستگاه Arnos Grove.
ایستگاه وست کنزینگتون،
ایستگاه کنزینگتون غربی
ایستگاه ابی وود
ایستگاه ابی وود
ایستگاه تقاطع نوروود
ایستگاه تقاطع نوروود
ایستگاه آرسنال
ایستگاه آرسنال

در اکتون تاون، یک سکوی بلااستفاده به جنگلی از گیاهان گلدانی تبدیل شده است که مسافران می‌توانند از آن سوی ریل‌ها در حالی که منتظر قطار هستند، آن را تحسین کنند. خارج از ایستگاه آرسنال و ورودی ایستگاه خط الیزابت در Seven Kings، Ilford، مجموعه ای متنوع از گلدان ها، ورودی ها را قاب می کنند.

ایستگاه اکتون تاون

جیمز الیوت، که برای TfL در ایستگاه Goodge Street کار می‌کند، شروع به کاشت یک فضای بلااستفاده پنهان از سکوی اصلی در سال 2019 کرد. او با استفاده از یک چمدان کمپوست آورد، کاشت‌ها و جعبه‌هایی را پیدا کرد که در Freecycle داده می‌شدند، و قبل از آن روی باغ کار کرد. و بعد از شیفتش

امروزه این باغ دارای ده ها گیاه از جمله گل شمعدانی، گل همیشه بهار، ویستریا، هولی، نستورتیوم و جعبه گل های وحشی با گل های ذرت و خشخاش است. سبزیجات کشت شده در ایستگاه بین کارکنان به اشتراک گذاشته می شود، و برداشت امسال شامل گوجه فرنگی، خیار، چغندر، کاهو، شاتوت سوئیسی و حتی سیب بود.

ایستگاه خیابان گودج
جیمز الیوت و ادیل باکالی در ایستگاه خیابان گودج
ایستگاه خیابان گودج
جیمز الیوت و ادیل باکالی در باغ ایستگاه خیابان گوج

  • ایستگاه Goodge Street، جایی که جیمز الیوت (سمت چپ) و ادیل باکالی مجموعه‌ای از سبزیجات، از جمله چغندر، خیار، ریحان و کاهو را برداشت کردند که همگی در فضایی که زمانی استفاده نشده بود رشد می‌کردند.

الیوت صبر کرد تا باغ ها در اوایل آگوست قبل از برداشت سبزیجات مورد قضاوت قرار گرفتند. برداشت محصول مورد علاقه من است. وقتی شروع به کشت سبزیجات می کنید، متوجه می شوید که چقدر سخت است. شما از زمان و تخصص صرف شده برای تحویل غذایی که می خوریم قدردانی می کنید.

در این مسابقه کارکنان متروی لندن که به کاشت و نگهداری باغ‌ها کمک کرده‌اند و سفر را برای دیگران لذت‌بخش‌تر کرده‌اند، تقدیر می‌شود. «وقتی در ایستگاه‌ها بیرون می‌روم، مشتریان به من می‌گویند که چقدر روزشان را روشن می‌کنند. ریچارد بیکر، مشتری و سفیر جامعه TfL برای خط الیزابت، می‌گوید: «حتی در مواقعی داوطلب شده‌اند تا در انتظار قطارشان کمک کنند.

ایستگاه اتوبوس مرکزی Walthamstow.

برندگان مسابقه امسال عبارت بودند از:
بهترین ورود چاشنی – ساوت تاتنهام.
بهترین میوه و سبزیجات – Morden;
بهترین ورودی محیطی – اکتون تاون.
بهترین سبدهای آویز، وان و جعبه های پنجره – Neasden Depot.
بهترین ورودی جامعه – Ruislip.
بهترین باغ (ایستگاه) کشت شده – شهر کنتیش.
بهترین باغ کشت شده (دپو) – محل اقامت خدمه قطار Barking;
بهترین تم (Jubilation) – Seven Kings;
بهترین تازه وارد – ایستگاه اتوبوس Walthamstow.
بهترین باغ سرپوشیده – همرسمیت (منطقه و پیکادلی)؛
هنر در بلوم – سوزان باک برای تصویری از ایستگاه شهر اکتون.
بهترین نمایش – شهر کنتیش.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آیا بادهای سیاسی دوباره به نفع جمهوری خواهان می وزد؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، نشانه هایی از انحراف به سمت مسائلی …