بسته شما چقدر سبز است؟ نگرانی از تاثیر آلودگی هوا ناشی از تحویل خانه | خرید آنلاین

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از آنجایی که با کاهش همه‌گیری کووید، بیشتر به تحویل در خانه عادت می‌کنیم، تأثیرات آن از نظر آلودگی چیست؟

در شمال لندن، جامعه اطراف مدرسه یربری در حال مبارزه با توسعه یک انبار توزیع 24 ساعته Ocado است. نگرانی های ساکنان محلی شامل آلودگی صوتی و هوای کامیون هایی است که انبار را تامین می کنند و وانت هایی که تحویل محلی را انجام می دهند.

نزدیک به چهار سال است که خیابان بیرون از دبستان در زمان‌های تردد و تردد بسته شده است تا دانش‌آموزان در معرض آلودگی هوا قرار نگیرند. در مقابل، انبار برنامه ریزی شده در کنار زمین بازی مدرسه، تنها دو متر از برخی از پنجره های کلاس درس خواهد بود.

لیام فراست، معاون مدیر مدرسه گفت: «450 کودک مدرسه ما هر روز موظفند به اینجا بیایند و هوا را تنفس کنند، صرف نظر از اینکه چقدر تمیز است. کودکان سزاوار این هستند که بدانند بزرگسالان در زندگی خود از آنها و آینده آنها مراقبت می کنند.

«خیابان مدرسه به بچه‌ها نشان داده است که چگونه می‌توانیم برای بهبود محیط محلی با هم کار کنیم، اما این موضوع کاملاً با طرح‌هایی برای انبار در پشت ساختمان تضعیف شده است.»

یکی از سخنگویان Ocado گفت: “اوکادو متعهد است که تاثیر مثبتی بر جامعه محلی داشته باشد. این سبزترین و آرام‌ترین خواربارفروشی در بریتانیا خواهد بود و ما متعهد شده‌ایم که از یک ناوگان ون تحویل 100% الکتریکی استفاده کنیم – جایگزین ون‌هایی که در حال حاضر در منطقه تحویل می‌دهند – و یک “دیوار زنده” سبز در امتداد مرز نصب کنیم. همچنین حدود 300 شغل جدید برای اقتصاد محلی ایجاد خواهد کرد.

تحقیقات در مدارس ابتدایی نزدیک در شرق لندن نشان داد که کودکان در آلوده ترین مکان ها ریه های کوچک تری دارند. در سال 2016، یک گزارش کالج سلطنتی پزشکان خواستار اقداماتی برای به حداقل رساندن آلودگی در نزدیکی مدارس شد.

در نیویورک، محققان با بررسی تأثیرات یک انبار مواد غذایی جدید در شهر به این نتیجه رسیدند که به جای افزودن امکانات پر ترافیک، باید بر کاهش ترافیک و آلودگی در جوامع پر بار متمرکز شود.

این انبار در منطقه ای ساخته شده بود که تعداد زیادی خانه فقیر، تعداد بالای کودکان مبتلا به آسم و همچنین بار زیادی از آلودگی هوا وجود داشت. سطح ترافیک و سر و صدا پس از افتتاح این مرکز، به ویژه در شب افزایش یافت و جامعه محلی از مزایای بهبود طولانی مدت آلودگی هوا در سراسر شهر بهره مند نشد.

در جنوب کالیفرنیا، محققان مکان‌های انتخاب شده برای انبارها و تأثیر آن‌ها بر افرادی که در آن نزدیکی زندگی می‌کنند را مورد مطالعه قرار دادند. آنها دریافتند که انبارها با افزایش آلودگی هوا، سطح سر و صدا و تصادفات ترافیکی مرتبط بوده و به طور نامتناسبی در جوامع کم درآمد و اقلیت قرار دارند. انبارهای جدید مشاغلی را ایجاد کردند، اما اغلب آنها دستمزد بدی داشتند و سود چندانی برای جامعه محلی نداشتند.

مناطق اطراف ساختمان‌های میراثی و زیستگاه‌های طبیعی حساس از قبل از توسعه مضر محافظت شده‌اند. آیا جوامع آسیب پذیر و مدارس باید از حمایت های مشابه برخوردار باشند؟

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …