قاضی می‌گوید پیروان توییتر بریتانی هیگینز ممکن است مجبور شوند در محاکمه اتهام تجاوز جنسی، خود را از هیئت منصفه معاف کنند | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از اعضای هیئت منصفه در محاکمه مرد متهم به تجاوز به بریتنی هیگینز، در صورتی که هیگینز را در توییتر دنبال کنند یا ببینند که او در مورد اتهامات در هر رویداد عمومی صحبت می کند، از سوی قاضی خواسته می شود که خود را معذور کنند.

لوسی مک کالوم، قاضی عالی دادگاه عالی ACT، روز جمعه در یک سخنرانی کوتاه پیش از محاکمه، افکار خود را در مورد ضمانت هیئت منصفه فاش کرد و گفت که از اعضای بالقوه منصفه می‌خواهد «روح خود را در مورد اینکه آیا می‌توانند بی‌طرف باشند جستجو کنند».

بروس لرمن در مورد تجاوز جنسی به هیگینز، کارمند سابق لیبرال، در مجلس پارلمان در کانبرا در سال 2019 بی‌گناه است. این پرونده در 4 اکتبر برای حداکثر هفت هفته جلسه محاکمه می‌شود.

روز جمعه مک کالوم به دادگاه گفت که قصد دارد به اعضای هیئت منصفه بگوید که اگر در رویدادی شرکت کردند که در آن هیگینز علناً در مورد اتهامات صحبت کرده بود، باید از خود عذرخواهی کنند.

او گفت: «من همچنین فکر کردم که هر فردی را که خانم هیگینز را در توییتر دنبال می‌کند، حذف کنم.

«هرکسی که در آن رویدادها شرکت کرده یا او را در توییتر دنبال می‌کند باید بیاید و به دنبال عذرخواهی باشد، یا حداقل برای بررسی اینکه آیا می‌تواند [participate] – بستگی به این دارد که چرا آنها آنجا بودند، اگر یک نگهبان یا روزنامه نگار بودند، لزوماً نیازی به معافیت نداشتند.»

مک کالوم گفت که او قصد دارد هر کسی را که “به طور موثر نشان داده است … که قهرمان آرمان است” یا هر کسی که دیدگاه های قوی در طرف مقابل دارد را حذف کند.

او گفت: “سخت است – خیلی سخت است.” من فقط باید از مردم بخواهم روح خود را جستجو کنند و بپرسند که آیا می توانند بی طرف باشند یا خیر.

او گفت که فراتر از آن، به هیئت منصفه بالقوه فقط راهنمایی کلی داده می شود، از جمله اینکه “به دقت به سخنان شاهدان گوش کنند”.

مک کالوم با اشاره به خبرنگار کانال 10 که مصاحبه ای تلویزیونی با هیگینز انجام داد، گفت که او به دنبال حذف “کسی که می داند لیزا ویلکینسون کیست” نیست.

مک کالوم از تیم دفاعی لهرمان خواست تا قبل از آماده کردن اظهارات برای هیئت منصفه برای شناسایی “هر شخص دیگری که باید به آن اشاره کنم یا ارتباطی که باید در جستجوی آن باشم، هر گونه مطالبی را که ممکن است به غیر از لیست شاهدان ولیعهد نیاز داشته باشد ارائه دهند”.

این موضوع تا پنجشنبه 29 سپتامبر موکول شد تا مک کالوم به مسائل نهایی پیش از محاکمه از جمله ادعای امتیاز احتمالی در مورد مطالب ایجاد شده توسط پلیس فدرال استرالیا در رابطه با مصاحبه های هیگینز بپردازد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها متعلق به وارامونگو هستند”: موزه نیوزیلند با بازگرداندن اقلام به بومیان استرالیا موافقت کرد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، چهار شی از مردم وارومونگو …