وکلای کریکی و لاچلان مرداک اولین روز را در دادگاه دارند زیرا قاضی درباره “هذا” هشدار می دهد | آماندا مید

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تینبرد افترا بین کریکی از رسانه خصوصی و لاچلان مرداک اولین روز خود را در دادگاه در روز جمعه آغاز کرد و اگرچه میانجیگری اجباری است، هر دو طرف مصمم به مبارزه با آن در دادگاه هستند.

وکیل مرداک، سو کریسانتو SC و ابریشم رسانه خصوصی، مایکل هاج کی سی، پس از ناکامی در حصول توافق بر سر بخشی از دفاع از کریکی، که کریسانتو می‌خواهد از بین برود، باید بحث‌های حقوقی خود را در جلسه رسیدگی به پرونده در 10 اکتبر حل و فصل کنند. غیر مرتبط”.

او همچنین از برنارد کین، سردبیر سیاسی کریکی، نویسنده مقاله ای که مرداک می گوید او را بدنام کرده بود، به خاطر خط دفاعی ناشر که می گفت مرداک مدیر عامل فاکس نیوز است، تحقیق کرد. مرداک مدیر اجرایی فاکس نیوز نیست. او مدیر اجرایی شرکت مادر فاکس کورپوریشن است.

کریسانتو گفت: «با توجه به دکترای آقای کین و به اصطلاح تخصص او در فاکس نیوز، ناامیدکننده است که او نمی داند مشتری من هرگز مدیر عامل فاکس نیوز نبوده است. در پاسخ، قاضی مایکل ویگنی گفت که طرفین نباید درگیر “هذا” شوند.

هاج پاسخ داد و گفت که کریسانتو سهواً «از لاکلان مرداک درخواست کرده است که جوزف بایدن در انتخابات ریاست جمهوری 2020 پیروز شده و دونالد ترامپ آن را باخته است.»

“من به عنوان دوست ما فکر می کنم [Chrysanthou] نشان می دهد، این چیزی نیست که او از این درخواست خواسته است، اما این مطابق با قوانین است، موضعی که اتخاذ شده است.

دادگاه شنیده است که مرداک ممکن است مدرک بدهد، اما اگر این کار را انجام دهد تنها به میزان احساسات جریحه دار او در مقاله ای با عنوان “ترامپ یک خائن آشکار است.” و مرداک همدستی بی ادعای اوست.

بازگشت به تو، کانبرا

دیوید اسپیرز، مجری شبکه ABC Insiders به ​​Weekly Beast می گوید که در حال فروش خانه خود در ملبورن است و به کانبرا برمی گردد، جایی که زمانی که سردبیر سیاسی اسکای نیوز بود در آنجا مستقر بود.

اما این بدان معنا نیست که او مجری برنامه سیاسی صبح یکشنبه مستقر در ملبورن نخواهد بود. اسپیرز، همراه با بسیاری از میهمانان میهمان خود، با رفت و آمد هفتگی مواجه می‌شوند، زیرا این برنامه بخشی از خانه تولید ملبورن ABC است که شامل صبحانه ABC News نیز می‌شود.

اسپیرز گفت: «من به مدت 20 سال در کانبرا زندگی کردم و پارلمان را پوشش دادم. من شهر را دوست دارم و این به معنای بازگشت به خانه است.

پس از 20 سال، این برنامه امسال با میانگین 803000 بیننده، پربیننده ترین برنامه صبحگاهی تلویزیون استرالیا شد.

در ماه مه، قسمت ویژه برنامه پس از انتخابات با تماشاگر اول 1.2 میلیون بیننده و مجموع بینندگان 1.4 میلیون رکورد زد.

یادداشت تلخ تونی آرمسترانگ

تونی آرمسترانگ از ABC News Breakfast این هفته بار دیگر ثابت کرد که چیزی فراتر از یک مجری ورزشی است. و منظور ما این نیست که ستاره او به عنوان یک خبرنگار سرگرمی در حال مصاحبه با اپرا وینفری درباره مستند اپل او، سیدنی است.

شخصیت و تطبیق پذیری او باعث شده است که او در سراسر ABC ظاهر شود، و ماه آینده او با زن روو می نشیند تا عشق خود به موسیقی را در قسمتی از Take Five به اشتراک بگذارد. آرمسترانگ به رو می‌گوید که قبلاً واقعاً خودآگاه بود، که برای کسی که جایزه بهترین استعدادهای تلویزیونی جدید را برنده شد کاملاً تأیید است. او گفت: «به‌عنوان یک بچه تک‌فرزند، و همچنین به‌عنوان یک بچه بومی، از قبل متمایز می‌شوید… و همیشه سعی می‌کنید که به نوعی برجسته نباشید». “وقتی بچه بودم همیشه وسواس پیدا کردن دوستان جدید و ملاقات با مردم داشتم چون فقط من و مامان بودیم.”

روز چهارشنبه، در چند لحظه متحرک روی کاناپه صبحانه نیوز، آرمسترانگ لحنی غمگین به خود گرفت و مردمی را خطاب به ملل اول که تحت تأثیر یک سری رویدادهای خبری ناراحت کننده، از جمله پوشش کامل مرگ ملکه، و البته قرار گرفته اند، گفت. ادعاهایی مبنی بر بدرفتاری با بازیکنان تیم ملی AFL توسط باشگاه هاثورن.

“من می دانم که ملکه برای بسیاری از مردم ارزش زیادی دارد، [but] آرمسترانگ گفت، برای مردم ملل اول، او نماد نهایی استعمار بود و همه ما می دانیم که استعمار برای مردم ملل اول چه شد.

اوایل این هفته من فکر می‌کنم ما ممنوعیت استفاده از هود را داشتیم. آنها به طور نامتناسبی در افراد ملل اول استفاده می شدند.

ما در حال حاضر شاهد اتفاقاتی هستیم که در پرونده کومانجی واکر و برخی پیام‌های متنی به افراد مختلف که در پلیس خدمت می‌کنند ارسال شده است.

از زمان کمیسیون سلطنتی تا به امروز، ما 517 مورد مرگ در بازداشتگاه داشته‌ایم، و اکنون این ادعاها، منظورم این است که حضور در اینجا کار آسانی نیست. من از خواندن این ادعاها بسیار ناراحت هستم.»

نه اعتصاب جلوگیری شد

هفته گذشته بازوی انتشارات Nine پس از توافق با کارکنان در مورد پیشنهاد دستمزد اصلاح شده از اعتصاب اجتناب کرد.

روزنامه‌نگاران Sydney Morning Herald، The Age، Australian Financial Review، WAtoday و Brisbane Times برای افزایش 15.5 درصدی دستمزد طی سه سال تلاش زیادی کردند، اما در سال اول به 4 درصد و سپس 3.5 درصد رضایت دادند. آنها قبلاً 1750 دلار پاداش شناسایی یکباره به جیب زده بودند.

اما اکنون، پس از اینکه دستمزد مایک اسنیسبی، مدیر عامل شرکت Nine Entertainment در گزارش سالانه 2022 در این هفته معرفی شد، ممکن است کارکنان کمی نسبت به برد اخیر خود کمی احساس رضایت داشته باشند.

مدیر عامل شرکت Nine مایک اسنیسبی.
مدیر عامل شرکت Nine مایک اسنیسبی. عکس: دین لوینز/AAP

اسنیسبی که در مارس سال گذشته منصوب شد، بیش از 3 میلیون دلار به خانه برد. هیو مارکس سلف او 4.1 میلیون دلار پرداخت کرد. مایکل استفنسون، مدیر فروش Nine، پس از افزایش 10 درصدی دستمزد، بیش از 2 میلیون دلار دریافت کرد. رئیس هیئت مدیره، پیتر کاستلو، که به دهمین سالگرد خود در هیئت مدیره Nine نزدیک می شود، 357000 دلار دستمزد دریافت کرد.

تشییع جنازه ملکه 3.5 میلیون بیننده دارد

مراسم تشییع جنازه ملکه به پربیننده ترین پخش در تاریخ تلویزیون استرالیا یا حتی بریتانیا تبدیل نشد.

در بریتانیا 29.2 میلیون نفر و در استرالیا حدود 3.5 میلیون در تمام کانال های پخش تماشا کردند.

Seven بیشترین بیننده را داشت و پس از آن Nine و ABC که فقط چند هزار نفر از هم فاصله داشتند: Seven 26٪، Nine 23.8٪ و ABC با 23.7٪.

میانگین مخاطبان ABC 1.07 میلیون نفر در دو کانال در مناطق مترو و 470000 نفر دیگر در مناطق منطقه ای بود.

NYT در مورد جک چارلز اویت انتقاد کرد

دیمین کیو، رئیس دفتر نیویورک تایمز استرالیا، به دلیل «فقدان زمینه و شفافیت» در پوشش روزنامه در مورد مرگ عمو جک چارلز، بازیگر و فعال بومی عذرخواهی کرده است.

این زوج را مقایسه کنید: ملکه، پادشاه امپراتوری که استرالیا را مستعمره کرد و سعی کرد مردم بومی را از بین ببرد، در هفته گذشته بدون وقفه با انواع ابهامات مانند “او در واقع ناتوان بود” دفاع شده است، در حالی که عمو جک چارلز به این صورت خلاصه می شود: pic.twitter.com/nTmcbnGqFh

– عمر سکر (@OmarjSakr) 21 سپتامبر 2022

زمانی که نیویورک‌تایمز این داستان را در توییتر منتشر کرد، «اعتیاد به هروئین و تمایل به دزدی» این بازیگر تحسین‌شده را برجسته کرد، که باعث واکنش‌های خشمگین و اتهامات نژادپرستی و بی‌احترامی شد.

زمینه کافی در این سیاره وجود ندارد تا این واقعیت را توجیه کند که NYTArts یک عضو فوق العاده با استعداد و محبوب صحنه هنر استرالیا را به عنوان یک جنایتکار تکراری توصیف کرد، به جای اذعان به بقای او در یک جامعه نژادپرستانه سیستمی. https://t.co/Ci4e8KtGRS

— Moanie Pandium ☄ (@MoaniePandium) 22 سپتامبر 2022

بون وورانگ، دیجا دیا وورانگ، ویورونگ و یورتا یورتای بزرگ عضوی از نسل های دزدیده شده بود و در سال های جوانی خود چندین بار به دلیل سرقت و جرایم مواد مخدر زندانی شد و گاه با هروئین مبارزه کرد.

یک توییت قبلی در این آگهی ترحیم حذف شد – اگر شما یکی از کسانی بودید که آن را اعلام کردید (@KetanJ0، @Sarah_Kras و همکاران)، شما را شنیدیم، و بابت عدم وجود زمینه و وضوح پوزش می طلبیم. تفاوت های ظریف همیشه هدف است و گاهی اوقات ما علامت را از دست می دهیم. داستان نیز به روز شد. https://t.co/D0K2EZEXGK

– غار دیمین (@damiencave) 22 سپتامبر 2022

در تاریخ 17 سپتامبر نشریه استرالیایی جک چارلز نیز بر این موضوع منفی تاکید کرد که جک چارلز پس از بازی روی صحنه از خانه ها دزدی می کند، اما به نظر می رسد هیچ کس متوجه نشده است.

در کامنت‌ها، آلن هو، نویسنده تاریخ و ترحیم، ستوان مادام‌العمر مرداک، نگرش خود را در پاسخ به یک خواننده به وضوح بیان کرد.

هاو گفت: “من هرگز از زندگی جنایتکارانه جک چارلز دفاع نمی کنم.” او یک شخصیت شبیه رابین هود نبود، فقط یک دزد معتاد به مواد مخدر بود. فکر می‌کنم چارلز با تأکید بر اینکه از خانه‌های حومه‌های عمدتاً ثروتمند دزدی می‌کند، به دنبال کاهش جدیت اقدامات خود بود. اما با من شسته نمی شود.»

بازی جوانمردانه؟

راسل جکسون، روزنامه‌نگار ABC که داستان بررسی نژادپرستی Hawthorn را منتشر کرد، ادی مک‌گوایر را به تلاش برای لکه دار کردن شهرت خود متهم کرده است.

روز چهارشنبه جکسون ادعاهایی را فاش کرد مبنی بر اینکه چهره های کلیدی باشگاه AFL خواستار جدایی بازیکنان جوان ملت های اول از شرکای خود شده اند و یک زوج را تحت فشار قرار داده اند تا به خاطر حرفه این بازیکن، بارداری خود را خاتمه دهند.

مک گوایر با بحث در مورد این خبر در برنامه Nine’s Footy Classified، به طور ضمنی گفت که جکسون به مربی سابق هاثورن، کریس فاگان، زمان کافی برای پاسخ به ادعاهای موجود در مقاله خود نداده است.

ادی مک گوایر تلاش کرده است که آبروی من را در اینجا لکه دار کند و من از آن حمایت نخواهم کرد. من سوالات مفصلی را با اخطار 24 ساعته به آدرس ایمیل شیرهای کریس فاگان ارسال کردم. او نه به ایمیل من پاسخ داد و نه زمانی که با تلفن او تماس گرفتم و پیامی گذاشتم که به او زمان بیشتری می دادم. https://t.co/4iewmxspfB

– راسل جکسون (@rustyjacko) 21 سپتامبر 2022

جکسون در توییتر نوشت: «ادی مک‌گوایر تلاش کرده است که آبروی من را در اینجا لکه دار کند و من از آن حمایت نخواهم کرد.

من سوالات مفصلی را با اخطار 24 ساعته به آدرس ایمیل شیرهای کریس فاگان ارسال کردم. او نه به ایمیل من پاسخ داد و نه زمانی که با تلفن او تماس گرفتم و پیامی گذاشتم که به او زمان بیشتری می دادم.

وقتی کارولین ویلسون، مفسر همکار AFL گفت که فهمیده است راسل با همه طرف‌ها تماس گرفته است، مک‌گوایر پاسخ داد: “درک من این است که به بریزبن به شماره عمومی ایمیل ارسال شده است.”

ویلسون: “اما او همچنان با آنها تماس گرفت.”

مک گوایر: «این ایمیلی بود که به باشگاه رفت و به شماره عمومی رفت. مهم نیست.»

ناین و مک گوایر از اظهار نظر خودداری کردند.

هم فاگان و هم کلارکسون هرگونه تخلف در باشگاه را رد کرده اند. فاگان گفته است که از این اتهامات “عمیقاً مضطرب” است و هر دو مربی می گویند که با تحقیقات مستقل AFL همکاری خواهند کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نسل بعدی 2022: 20 نفر از بهترین استعدادهای باشگاه های لیگ برتر | انبار مهمات

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اعتبار عکس: آرسنال اف سی/گتی ایماژ; …