آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 212 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

 • ولودیمیر زلنسکی از روس ها خواسته است در برابر بسیج نظامی جزئی اعلام شده توسط ولادیمیر پوتین مقاومت کنند.که جرقه اعتراضات و مهاجرت جدیدی از روسیه را برانگیخته است. رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی روزانه خود در روز پنجشنبه گفت: «55000 سرباز روسی در این شش ماه جنگ جان باختند… آیا بیشتر می خواهید؟ نه؟ سپس اعتراض کنید، مبارزه کنید، فرار کنید یا تسلیم شوید» به ارتش اوکراین.

 • پس از اعلام بسیج، به هزاران مرد در سراسر روسیه پیش نویس اوراق تحویل داده شد. گروه نظارتی مستقل OVD-Info گفت که در میان کسانی که از زمان اعلام پوتین در روز چهارشنبه فراخوانده شده اند، روس هایی هستند که در حین اعتراض علیه بسیج بازداشت شدند.

 • ترافیک در گذرگاه های مرزی روسیه با فنلاند و گرجستان افزایش یافت پس از اینکه اعلامیه بسیج این نگرانی را ایجاد کرد که مردان در سن جنگ به خط مقدم در اوکراین فراخوانده شوند. قیمت پروازهای یک طرفه خارج از مسکو به نزدیکترین مکان های خارجی به بالای 5000 دلار (4435 پوند) افزایش یافت و بیشتر بلیط های هواپیما برای روزهای آینده فروخته شد. عکس‌ها دم‌های بلند را در گذرگاه‌های مرزی با فنلاند و گرجستان نشان می‌دهند.

 • در پاسخ، نخست وزیر فنلاند گفت که دولت وی در حال بررسی راه هایی برای کاهش شدید گردشگری و ترانزیت روسیه از طریق فنلاند است. اراده دولت بسیار روشن است: ما به گردشگری روسیه اعتقاد داریم [to Finland] سانا مارین به خبرنگاران گفت: باید متوقف شود و همچنین ترانزیت از طریق فنلاند انجام شود.

 • کرملین گزارش‌های مربوط به مهاجرت مردان روسی در سن جنگ را رد کرده و آن را “اغراق آمیز” خوانده است.. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز از تکذیب گزارش های رسانه های روسی مبنی بر اینکه به برخی از معترضان ضد بسیج بازداشت شده چهارشنبه شب پیش نویس اسناد داده شده است، خودداری کرد و گفت: “این خلاف قانون نیست.”

 • پوتین مستقیماً به ژنرال های میدانی دستور می دهدسی ان ان گزارش داد. به گفته دو منبع آگاه با اطلاعات آمریکا و غرب که با سی ان ان صحبت کردند، دستور مستقیم رئیس جمهور روسیه به ژنرال ها “اشاره به ساختار ناکارآمد فرماندهی” است که بر نیروهای روسیه در میدان نبرد تأثیر گذاشته است.

 • ناتو برنامه های برگزاری «رفراندم» را محکوم کرد در مورد پیوستن به فدراسیون روسیه در مناطق تحت اشغال روسیه در اوکراین، آنها را به عنوان “تلاش های آشکار مسکو برای تسخیر ارضی” توصیف کرد. ائتلاف گفت که “رفراندم های شام” در مناطق دونتسک، لوهانسک، زاپوریژژیا و خرسون مشروعیت ندارد.

 • ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، خواستار لغو تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه تا پایان سال جاری شد.یک روزنامه حامی دولت گفت. اوربان، متحد پوتین، بارها از تحریم های اعمال شده علیه روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین انتقاد کرده است.

 • بسیاری از اوکراینی‌هایی که در بزرگترین مبادله زندانیان با روسیه از آغاز تهاجم مبادله شده‌اند، نشانه‌هایی از شکنجه خشونت‌آمیز دیده می‌شود.رئیس اطلاعات نظامی اوکراین روز پنجشنبه گفت. روز چهارشنبه، اوکراین مبادله رکورد 215 سرباز زندانی با روسیه را اعلام کرد، از جمله جنگجویانی که رهبری دفاع از کارخانه فولاد آزوفستال ماریوپل را بر عهده داشتند که به نماد مقاومت اوکراین تبدیل شد.

 • جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا، گفت که از خروج سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه از نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد، «تعجب نکرده است». هوشمندانه در سازمان ملل گفت: «فکر نمی‌کنم آقای لاوروف بخواهد محکومیت جمعی این شورا را بشنود».

 • آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، روسیه را به دلیل تهدیدات هسته‌ای «کاملا غیرقابل قبول» به شدت سرزنش کرد. گوترش در ابتدای جلسه شورای امنیت سازمان ملل یک روز پس از مطرح کردن خطرات پوتین در حمله به اوکراین، گفت که برنامه‌های مسکو برای الحاق بخش‌هایی از اوکراین «نقض منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی» است.

 • دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز گزارش ها مبنی بر اینکه بند نامعلومی در فرمان بسیج پوتین برای 1 میلیون نیروی ذخیره وجود دارد را رد کرد. برای جنگ در اوکراین نام نویسی شود. پسکوف در پاسخ به گزارش نووایا گازتا گفت: این یک دروغ است.

 • پنج انگلیسی آزاد شده از روسیه در حال ملاقات با خانواده های خود هستند پس از چند ماه اسارت که در آن بیم آن می رفت که آنها را به دلیل جنگیدن برای اوکراین اعدام کنند. یک تلاش دیپلماتیک بزرگ پشت آزادی پنج بریتانیایی بود که به همراه دو آمریکایی، یک مراکشی، یک کروات و یک تبعه سوئدی، روز چهارشنبه توسط روسیه به عربستان سعودی آزاد شدند.

 • این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

  منبع

  درباره ی aban_admin

  مطلب پیشنهادی

  آیا بادهای سیاسی دوباره به نفع جمهوری خواهان می وزد؟

  به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، نشانه هایی از انحراف به سمت مسائلی …