درخواست برای بازنشانی فوری طرح جبران سوء استفاده از کودکان در استرالیا 18 ماه پس از بررسی اهانت آمیز بدون پاسخ | کمیسیون سلطنتی برای پاسخ های نهادی به سوء استفاده جنسی از کودکان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت‌های متوالی نتوانسته‌اند پاسخی به بررسی اهانت‌آمیز طرح جبران سوء استفاده از کودکان منتشر کنند که 18 ماه پیش منتشر شد، و علی‌رغم درخواست‌های فوری این بازنگری، حداقل پنج ماه از ضرب‌الاجل تعیین‌شده از دست دادند.

طرح ملی جبران خسارت، که در پی کمیسیون سلطنتی کودک آزاری در سال 2017 ایجاد شد، به مدت چهار سال فعالیت می کند و مقادیر محدودی غرامت را به بازماندگان سوء استفاده جنسی از کودکان سازمانی ارائه می دهد.

اما یک بررسی مستقل از این طرح، که توسط کارمند عمومی محترم رابین کروک انجام شد، در مارس 2021 به دولت هشدار داد که “بازنشانی قابل توجه و فوری” این طرح برای اطمینان از اینکه “یک بازمانده محور، انسانی و کم هزینه تر است” مورد نیاز است. گزینه ای نسبت به اقدام مدنی».

کروک 38 توصیه گسترده ارائه کرد، از جمله تغییرات طراحی شده برای ایجاد اعتماد با بازماندگان شکاک، ساده کردن روند درخواست، و اطمینان از دریافت پیش پرداخت برای بازماندگان مسن و بیمار لاعلاج. پس از صحبت کروک با 81 بازماندگان، خدمات پشتیبانی و سازمان‌های دولتی و وزیران، صدها مورد ارسالی و انجام یک مطالعه بازخوردی که شامل 503 بازماندگان و گروه‌های حمایتی بود، این بازنگری به صراحت درخواست فوری کرد.

کروک هشدار داد: «دریچه ایجاد تغییرات معنادار در این طرح اکنون بسیار محدود است.

دولت سابق متعهد شد که به گزارش او در «اوایل سال 2022» پاسخ دهد.

قبل از ترک دفتر نتوانست این کار را انجام دهد.

در یک پاسخ موقت، نشان داد که اقدام بر روی 25 توصیه از 38 توصیه را در اولویت قرار خواهد داد.

دولت جدید همچنین از زمان روی کار آمدن در ماه می، پاسخ کاملی به بررسی کروک نداده است.

مدافعان از تأخیرها ناامید شده اند. طرح جبران از سال 2027 پذیرش درخواست ها را متوقف می کند.

رئیس بنیاد گره آبی، کتی کزلمن، گفت که او درک می کند که تغییر دولت و انتقال زمان بر است و برخی از اصلاحات مستلزم تغییر در خط مشی و قوانین و همچنین مشورت با سهامداران از جمله با ایالت ها، سرزمین ها، نهادها و بازماندگان است. .

اما کزلمن گفت که همچنین واضح است که تعهد برای ارائه پاسخ نهایی به بررسی “اجرا نشده است”.

او به آبان نیوز گفت: «برای بازماندگان آزار جنسی نهادی از کودکان، که بسیاری از آنها سالخورده، مسن، مزمن یا به شدت ناخوشایند هستند و مهمتر از همه ده‌ها سال منتظر جبران خسارت بوده‌اند، هر انتظار دیگری بسیار طولانی است.

«ساعت تیک تاک می کند. این مربوط به پاسخگویی واقعی دولت است تا در نهایت نیازهای بازماندگان در کانون توجه قرار گیرد و به بهترین شکل ممکن پاسخ داده شود.»

بررسی کروک “نگرانی های بسیار قوی و مداوم” شنید که طرح جبران ناتوانی در ارزیابی صحیح شدت و تاثیر سوء استفاده، و اینکه فاقد شفافیت و سازگاری بوده و دلیلی برای تصمیمات خود ارائه نکرده است.

در این بیانیه آمده است که روند درخواست باید ساده و ساده شود، و این طرح اصلاح شود تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای اثبات سخت تری نسبت به آنچه در دادگاه های مدنی استفاده می شود، مورد نیاز است.

توصیه می‌کند حداقل مبلغ پرداختی تعیین شود و پیش‌پرداخت 10000 دلاری برای بازماندگان متولد قبل از سال 1944، یا 1964 برای بومیان استرالیا و کسانی که بیماری لاعلاج دارند، پرداخت شود.

این بررسی “نگرانی قابل توجه و فوری” را در مورد محدودیت‌هایی که برای کسانی که محکومیت کیفری دارند در جستجوی جبران خسارت بیان می‌کند و اشاره می‌کند که بازماندگان کودک آزاری اغلب در سیستم عدالت کیفری گرفتار می‌شوند.

کروک نوشت: «محدودیت‌ها گیج‌کننده و درک ناقص هستند و به نظر می‌رسد که متقاضیان واجد شرایط را از درخواست باز می‌دارند. “این تأثیر منفی متفاوتی بر بازماندگان بومیان و جزایر تنگه تورس دارد.”

لئونی شیدی، یکی از بنیانگذاران شبکه Care Leavers Australasia، به آبان نیوز گفت که نگرانی های جدی در مورد نحوه اعمال محدودیت های محکومیت جنایی دارد.

وزارت خدمات اجتماعی گفت که باید با ایالت ها و مناطق در مورد برخی از توصیه ها کار کند تا بتواند “پاسخ نهایی معنادار به بررسی در اسرع وقت” ارائه دهد.

یک سخنگوی گفت که دولت در تلاش است تا قبل از پایان سال نشست وزرا با ایالت ها و مناطق برگزار کند.

اما سخنگوی گفت که برخی تغییرات اولویتی در پاسخ به بررسی Kruk در حال انجام است.

سخنگو گفت: «رویکرد مرحله‌ای، اقدامات فوری در مورد توصیه‌های اولویت‌دار، مانند پیش پرداخت‌ها، گسترش مفاد سرمایه‌گذاری آخرین راه‌حل، تغییرات در ترتیبات فهرست‌بندی و پرداخت‌های اقساطی را شاهد بوده است، در حالی که توصیه‌های پیچیده‌تر «بازبینی» بیشتر مورد بررسی قرار می‌گیرند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: کیف و واشنگتن اظهارات هسته‌ای رهبران را برای آرام کردن ترس‌ها روشن می‌کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، در اینجا مهمترین تحولات مربوط به …