کوئینزلند اجازه می دهد آپارتمان های مادربزرگ را به عنوان راه حل فوری برای بحران مسکن اجاره کنند | مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت ایالتی می‌گوید تغییر در قوانین برنامه‌ریزی برای اجازه دادن به ساکنان کوئینزلند برای اجاره آپارتمان‌های مادربزرگ خود، سهام مسکن مقرون به صرفه را افزایش می‌دهد.

آناستاسیا پالاسچوک، نخست وزیر، روز جمعه اعلام کرد، محدودیت‌ها برای افرادی که می‌توانند در آپارتمان‌های مادربزرگ زندگی کنند برداشته می‌شود تا خانه‌های فرعی را بتوان در بازار آزاد اجاره کرد.

Palaszczuk در یک پست فیس بوک گفت: “من می دانم که بازار اجاره سخت است و در حال حاضر، صاحبان خانه نمی توانند خانه های ثانویه را به غیر از خانواده خود اجاره کنند.”

“تغییر این به این معنی است که بسیاری از املاک ارزان‌تر وارد بازار اجاره خواهند شد و به هزاران نفر در سراسر ایالت ما کمک خواهند کرد.”

استیون مایلز، وزیر برنامه ریزی، گفت که در اکثر مناطق دولتی محلی، تنها بستگان می توانند در آپارتمان های مادربزرگ زندگی کنند.

او گفت: «افزایش تنوع مسکن به معنای گزینه‌های مسکن ارزان‌تر در سراسر ایالت است.

“به همین دلیل است که ما به صاحبان خانه اجازه می دهیم اتاق های اضافی و آپارتمان های مادربزرگ را اجاره کنند.”

این تغییر پیشنهادی خارج از میزگرد مسکن بود که هفته گذشته پیش از اجلاس سران در 20 اکتبر به میزبانی دولت برگزار شد.

فیونا کانیگلیا، مدیر اجرایی Q Shelter، از اصلاحات استقبال کرد و آن را “ایده ای فوری که گزینه های مسکن ایجاد می کند” خواند.

او گفت: «این رویکرد همچنین تمرکز بیشتری را برای بسیاری از شرکت‌هایی که روی خانه‌های مدولار و کوچک کار می‌کنند که سریع ساخته می‌شوند و می‌توانند در داخل املاک موجود قرار گیرند، فراهم می‌کند.

اطمینان از استانداردهای این خانه‌ها به گونه‌ای که مردم ایمن باشند، مهم خواهد بود. مواردی وجود دارد که باید انجام شود، اما Q Shelter مطمئن است که این اقدام به تامین مسکن کمک خواهد کرد.”

سایر تغییرات مورد بحث در اجلاس مسکن شامل حداقل الزامات برای مسکن مقرون به صرفه در تحولات جدید است، در حالی که سهامداران می گویند نیاز به افزایش قابل توجهی در سطوح مسکن اجتماعی وجود دارد.

شورای خدمات اجتماعی کوئینزلند اعلام کرده است که برای حل این بحران باید سالانه حداقل 5000 مسکن اجتماعی جدید برای دهه آینده ساخته شود.

ایمی مک وی، مدیر اجرایی شورا، هفته گذشته گفت: «در حال حاضر، ما حدود 50000 نفر منتظر ثبت نام مسکن اجتماعی هستیم و تعداد فزاینده ای از ساکنان کوئینزلند به خدمات اجتماعی مراجعه می کنند که به شدت به کمک برای مسکن نیاز دارند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رایان گرنتهام بازیگر Riverdale به دلیل قتل مادرش به حبس ابد محکوم شد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، رایان گرنتهام بازیگر که در …