Tintagel در میان قلعه‌هایی که در معرض خطر هستند، مگر اینکه انگلستان بتواند جلوی جزر و مد را بگیرد | میراث

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبیعت وحشی شگفت‌انگیز این نقطه، کوهستانی صخره‌ای کورنیش که بی‌وقفه توسط شکنان اقیانوس اطلس کوبیده شده است، برای چندین قرن الهام‌بخش شاعران، هنرمندان و رویاپردازان بوده است.

اما تینتاگل که در اساطیر بریتانیا به عنوان محل لقاح شاه آرتور جاودانه شده است، یکی از رشته‌ای از قلعه‌هایی است که در معرض خطر سقوط در دریا هستند زیرا تغییرات آب و هوایی سرعت فرسایش سواحل را افزایش می‌دهد.

انگلیسی هریتیج درخواستی برای جمع آوری کمک مالی راه اندازی کرده و شش قلعه آسیب پذیر خود را شناسایی کرده و هشدار داده است که اگر کاری انجام نشود، ممکن است برخی از محبوب ترین مکان های انگلستان از بین بروند.

راب وودساید، مدیر املاک در انگلیسی هریتیج، گفت: «فرسایش در امتداد خط ساحلی انگلستان چیز جدیدی نیست، اما میزان از دست دادن زمین که در چند سال گذشته شاهد آن بوده‌ایم نگران‌کننده است. افزایش سطح آب دریاها و طوفان‌های منظم‌تر، خطری واقعی برای آینده بسیاری از سایت‌های ما ایجاد می‌کند.»

تکه‌هایی از Tintagel مدت‌هاست که به دریا افتاده‌اند، اما بخش‌هایی از صخره که مستقیماً در جلوی مرکز بازدیدکنندگان قرار دارد، اخیراً به دلیل فرسایش از بین رفته و در یک منطقه تماشا و مسیر ساحلی فرو رفته است.

قلعه پیل، کامبریا
نگهداری از قلعه پیل، در جزیره‌ای کم ارتفاع در سواحل خلیج مورکامب، کامبریا، در خطر است. عکس: کریستوفر ایسون / میراث انگلیسی / PA

سایر مکان‌های در معرض خطر در جنوب غربی انگلستان شامل قلعه Bayard’s Cove است که در زمان تودور برای محافظت از دارتموث در دوون ساخته شده است. این بر روی یک تراس بریده شده از ساحل رودخانه صخره ای، مکانی زیبا اما مستعد سیل قرار دارد. انگلیسی Heritage می‌گوید برای بررسی تأثیر افزایش سطح دریاها به کار فوری نیاز است.

در سواحل کورنیش، میراث انگلیسی همچنین نگران دیوارهای پادگان در سنت ماری، بزرگترین جزایر اسکیلی است. آنها پس از حمله آرمادا در سال 1588 به دلیل نگرانی از ارسال ناوگان دوم توسط اسپانیا ساخته شدند.

اما دریا در حال حاضر بیشتر از نیروهای دشمن یک تهدید است، با شکل دیوارها که نقاطی را ایجاد می کند، یا “بغل”، جایی که قدرت جزر و مد متمرکز است.

میراث انگلیسی همچنین نگران قلعه پیل در کامبریا است که در جزیره‌ای کم ارتفاع در فاصله نیم مایلی ساحل در خلیج مورکامب واقع شده است. بخش اعظمی از جزیره قبلاً از بین رفته است و نگهبانی قلعه در خطر است.

قلعه کالشات، قلعه ای که در سال های 1539-40 برای دفاع از آب ساوتهمپتون ساخته شد.
قلعه کالشات، قلعه ای که در سال های 1539-40 برای دفاع از آب ساوتهمپتون ساخته شد. عکس: جفری سواین/رکس/شاتراستاک

دو قلعه در همپشایر در معرض تهدید هستند. Calshot، ساخته شده توسط هنری هشتم، در معرض خطر در نظر گرفته می شود، و کار در یک تف و ساحل مورد نیاز است.

بخشی از قلعه هرست، که توسط هنری هشتم نیز ساخته شده بود، چند روز قبل از کار برنامه ریزی شده برای تثبیت مکان در فوریه سال گذشته، پس از افشای دریا و زیر پا گذاشتن پایه های آن، فروریخت. در حالی که تثبیت بخش آسیب دیده انجام شده است، دیوارهای دریایی در اطراف قلعه تودور نیاز فوری به تعمیر و تقویت دارند.

وودساید گفت: “فروپاشی جزئی باتری شرقی در قلعه هرست یادآور قدرت دریا و خطراتی بود که میراث ساحلی ما با آن مواجه است، اما هرست یک مورد مجزا نیست.

صدها مکان میراثی در بریتانیا و سراسر جهان به طور فزاینده ای در معرض خطر هستند. اگر قرار است این املاک ساحلی در دهه‌های آینده دوام بیاورند، ما باید دیوارهای آن‌ها را تقویت کنیم و برای محافظت از آن‌ها دفاع دریایی بسازیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …