اندازه گیری ماری جوانا تفریحی برای برگه رای آرکانزاس تایید شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صخره کوچک، کشتی. دادگاه عالی آرکانزاس روز پنجشنبه گفت رای دهندگان می توانند تصمیم بگیرند که آیا ماری جوانا تفریحی را قانونی کنند یا خیر، تصمیم هیئت ایالتی مبنی بر جلوگیری از این اقدام در رای گیری نوامبر را لغو می کند.

قضات درخواستی توسط Responsible Growth Arkansas، گروهی که پشت این پیشنهاد بود، برای تأیید این اقدام برای رأی گیری نوامبر پذیرفتند.

دادگاه گفت: «مردم تصمیم خواهند گرفت که آیا اصلاحیه پیشنهادی را در ماه نوامبر تأیید کنند یا خیر».

گروهی که این پیشنهاد را پشت سر گذاشته بود، پس از آنکه هیئت کمیسران ایالتی این طرح را مسدود کرد، به دادگاه شکایت کرده بود. حامیان بیش از اندازه کافی امضای معتبر از رای دهندگان ثبت نام شده برای واجد شرایط بودن ارسال کردند، اما این پیشنهاد همچنان برای حضور در برگه رای به تایید هیئت مدیره نیاز داشت.

استیو لنکستر، وکیل رشد مسئول آرکانزاس، گفت: «ما از دادگاه عالی که با ما موافقت کرد و احساس می‌کردیم این یک تأیید کامل از همه کارهایی است که انجام داده‌ایم بسیار سپاسگزاریم.» ما هیجان‌زده و متحرک هستیم. تا نوامبر.”

از آنجایی که مهلت تأیید عناوین ابتکار به پایان رسیده است، دادگاه در حالی که تصمیم می‌گرفت که آیا آرا شمارش می‌شود یا خیر، این اقدام را در برگه رأی عمومی انتخابات مجاز دانسته بود.

رای دهندگان آرکانزاس در سال 2016 اصلاحیه قانون اساسی را تصویب کردند که ماری جوانا پزشکی را قانونی می کند. اصلاحیه پیشنهادی به افراد 21 ساله و بالاتر اجازه می‌دهد تا یک اونس حشیش داشته باشند و به داروخانه‌های دارای مجوز دولتی اجازه می‌دهد تا ماری جوانا تفریحی بفروشند.

پس از آن که کمیسیونرها گفتند که آنها معتقد نیستند که عنوان برگه رأی به طور کامل تأثیر این اصلاحیه را برای رأی دهندگان توضیح داده است، هیئت کمیساریای انتخابات این اقدام را رد کرد. حامیان این اقدام استدلال کردند که انتقاد هیئت مدیره فراتر از آن چیزی است که برای طرح های رای گیری لازم بود.

ماری جوانای تفریحی در حال حاضر در 19 ایالت قانونی است و پیشنهادات قانونی شدن پاییز امسال در داکوتای جنوبی، داکوتای شمالی، میسوری و مریلند در رای گیری است. دادگاه عالی اوکلاهاما روز چهارشنبه رای داد که پیشنهادی در این ایالت در رأی گیری در ماه نوامبر ظاهر نخواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ورشکستگی شرکت ها در انگلستان و ولز به بالاترین حد در 13 سال گذشته رسید | اقتصاد

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آمارهای رسمی، تعداد ورشکستگی …