بانک به کوارتنگ | هشدار داد که بریتانیا در رکود و افزایش بیشتر نرخ بهره در راه است مینی بودجه 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بانک مرکزی انگلیس به کواسی کوارتنگ هشدار داده است که اقتصاد در رکود است و به احتمال زیاد به دنبال کاهش مالیات های کوتاه بودجه روز جمعه از صدراعظم، به افزایش نرخ بهره نیاز دارد.

در آستانه بسته حمایتی بزرگ صدراعظم که برای شکستن آنچه او «چرخه رکود» نامید، اعلام کرد اقتصاد بریتانیا برای دومین سه ماهه متوالی با کاهش تولید پیش می‌رود و تولید ناخالص داخلی رو به کاهش است. 0.1 درصد در سه ماه منتهی به سپتامبر.

با این حال، با توجه به افزایش شدید قبوض انرژی و مواد غذایی و انتظار نمی رود تورم تا ماه اکتبر به اوج خود برسد، بانک مرکزی انگلیس هزینه استقراض را برای هفتمین جلسه متوالی کمیته سیاست پولی خود (MPC) افزایش داد و به وضوح اعلام کرد که برنامه های دولت جدید در معرض خطر است. افزایش بیشتر نرخ بهره

MPC – که نرخ بهره را 0.5 واحد درصد در روز پنجشنبه به 2.25 درصد رساند – اعلام کرد که تاثیر محدودیت های قیمت انرژی و برنامه رشد دولت را قبل از تصمیم بعدی کمیته در نوامبر به دقت ارزیابی خواهد کرد.

اندرو بیلی، رئیس بانک، در نامه‌ای به صدراعظم توضیح داد که چرا تورم تقریباً پنج برابر هدف ۲ درصدی خود است، گفت: «در صورتی که چشم‌انداز فشارهای تورمی مداوم‌تری از جمله ناشی از تقاضای قوی‌تر را نشان دهد، کمیته قاطعانه پاسخ خواهد داد. در صورت لزوم.”

کوارتنگ روز جمعه 30 اقدام جداگانه – از جمله کاهش مالیات، مناطق سرمایه گذاری جدید و تسریع پروژه های زیرساختی – را در تلاش برای افزایش نرخ رشد اقتصاد به هدف اعلام شده خود یعنی 2.5 درصد در سال اعلام خواهد کرد.

یکی از عناصر اصلی این بسته – تغییر 13 میلیارد پوندی افزایش سهم بیمه ملی، که در آوریل برای تامین مالی عوارض بهداشت و درمان و مراقبت های اجتماعی معرفی شد – از 6 نوامبر، سه روز پس از نرخ بهره بعدی بانک، اجرایی خواهد شد. تصمیم گیری

در حالی که تقریبا 28 میلیون نفر در نتیجه این حرکت، درآمد بیشتری را حفظ خواهند کرد، اندیشکده بنیاد رزولوشن گفت که به طور متوسط ​​10 درصد فقیرترین خانوارها در سال 2022-2023 11.41 پوند سود خواهند داشت، در حالی که 10 درصد ثروتمندترین خانوارها پوند سود خواهند داشت. 682.

منابع وزارت خزانه داری تایید کرده اند که انتظار می رود این مینی بودجه شامل مداخلات مهم دیگری برای تقویت رشد فراتر از معکوس شدن افزایش NIC و افزایش برنامه ریزی شده در آوریل آینده در مالیات شرکت باشد، با یکی از منابع وایت هال که بسته را به عنوان “خرگوش های بیشتر از Watership Down” توصیف کرده است. “.

یکی از بخش‌های کلیدی این رویداد مالی، مناطق سرمایه‌گذاری جدید برای 38 مقام محلی و شهرداری در انگلیس – از جمله میدلندز غربی، تی دره، سامرست و هال – خواهد بود که برنامه‌ریزی‌زدایی عمده برای آزادسازی زمین‌های بیشتر برای مسکن و توسعه تجاری و مالیات دارند. کاهش برای مشاغل

طرح‌های منطقه سرمایه‌گذاری شامل تعدادی از اقدامات بحث‌برانگیز مانند رفع نیاز توسعه‌دهندگان برای دستیابی به اهداف مسکن مقرون‌به‌صرفه است، همانطور که اولین بار توسط مقررات محیط‌زیست Guardian فاش شد، در این مناطق نیز کاهش می‌یابد.

کوارتنگ از طرح‌هایی برای برداشتن سقف پاداش‌های بانکداران و ممنوعیت فرکینگ دفاع می‌کند و می‌گوید که دولت «در پیگیری رشد جسورانه و شرم‌آور خواهد بود – حتی در جایی که این به معنای اتخاذ تصمیم‌های دشوار باشد».

وی همچنین اقداماتی را برای تسریع در تحویل حدود 100 پروژه زیربنایی بزرگ در سراسر کشور اعلام خواهد کرد که به گفته وی به دلیل بوروکراسی غیر ضروری به تعویق افتاده است.

صدراعظم به نمایندگان مجلس خواهد گفت: «رشد به اندازه‌ای که لازم است نیست، که پرداخت هزینه خدمات عمومی را سخت‌تر کرده است و نیاز به افزایش مالیات دارد. این چرخه رکود منجر به پیش بینی بار مالیاتی به بالاترین سطح از اواخر دهه 1940 شده است.

ما مصمم هستیم که این چرخه را بشکنیم. ما به یک رویکرد جدید برای دوره جدید متمرکز بر رشد نیاز داریم. به این ترتیب است که ما دستمزدهای بالاتر، فرصت های بیشتر و درآمد کافی برای تأمین مالی خدمات عمومی خود را در حال حاضر و آینده ارائه خواهیم کرد.

به این ترتیب ما به طور موفقیت آمیزی با اقتصادهای پویا در سراسر جهان رقابت خواهیم کرد. به این ترتیب است که ما چرخه معیوب رکود را به یک چرخه با فضیلت رشد تبدیل خواهیم کرد.»

پت مک فادن، وزیر خزانه داری در سایه، گفت که مبالغ مربوطه بدون بررسی نحوه تامین مالی آنها، به جز از طریق استقراض، فوق العاده است.

او گفت: «انتخاب آنها برای تأمین مالی همه اینها از طریق استقراض و عدم تلاش برای تأمین مالی حتی بخشی از آن از طریق مالیات بادآورده بر شرکت‌های انرژی که بیشترین بهره را از بحران کنونی می‌برند، ریسک را افزایش می‌دهد و مالیات دهندگان بریتانیایی را برای مدت طولانی‌تری پرداخت می‌کند».

بانک انگلستان با اعلام آخرین تصمیم خود در مورد نرخ بهره، گفت ضمانت قیمت انرژی، که قبوض برای خانوارها را محدود می کند، به این معنی است که تورم در پاییز امسال به اوج خود کمتر از 11 درصد خواهد رسید نه از 13 درصد. اگرچه شاخص قیمت مصرف کننده از 10.1 درصد در ژوئیه اندکی کاهش یافت و در ماه اوت به 9.9 درصد رسید، اما همچنان در سطحی است که از اوایل دهه 1980 مشاهده نشده بود.

با این حال، بیلی در نامه خود به کوارتنگ گفت که اقدامات حمایتی دولت خطر افزایش فشار بر هزینه های زندگی را دارد. بیلی نوشت: «همه چیز برابر است… این به فشارهای تورمی در میان مدت خواهد افزود.

پس از کاهش 0.1 درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماه منتهی به ژوئن، بانک اعلام کرد که اکنون می توان کاهش 0.1 درصدی بیشتری را در سه ماهه سوم در بحبوحه رکود هزینه های مصرف کننده و فعالیت ضعیف تر برای تولید و ساخت و ساز پیش بینی کرد.

این گزارش می‌گوید که پاییز همچنین نشان‌دهنده بازگشت کمتر از حد انتظار از تعطیلات بانکی اضافی برای جشن پلاتین ملکه و همچنین تأثیر بسته شدن درهای کسب‌وکارها به نشانه احترام به مراسم تشییع جنازه این هفته است. اگر اقتصاد دو فصل متوالی رشد منفی داشته باشد، از نظر فنی در رکود است.

سوزانا استریتر، تحلیلگر ارشد سرمایه گذاری و بازار در Hargreaves Lansdown: «سوت شروع در کشمکش اقتصادی بین بانک انگلستان و دولت لیز تراس به صدا درآمده است.

«تیم بیلی در بانک انگلستان می‌خواهد تقاضا را از اقتصاد خارج کند، سعی کند مارپیچ قیمت‌ها را متوقف کند، در حالی که تیم تراس می‌خواهد آن را تحریک کند و خطر طولانی‌تر شدن سرعت افزایش نرخ‌ها را به دنبال دارد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آیا بادهای سیاسی دوباره به نفع جمهوری خواهان می وزد؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، نشانه هایی از انحراف به سمت مسائلی …