دی بروین و باتشوایی به بلژیک کمک کردند تا ولز را در لیگ ملت ها حفظ کند | لیگ ملت ها

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اگر این کوین دی بروین بود در حالی که حوصله اش سر رفته است، حریف بلژیک در جام جهانی حق دارند از چشم انداز آسیبی که او می تواند در هنگام خلق و خوی او وارد کند، بلرزند. دی بروین اخیراً گفت که چگونه از بازی با ولز خسته شده است – این نهمین دیدار بلژیک با ولز در 10 سال گذشته و چهارمین دیدار در 18 ماه گذشته بود – اما او یک گل مجلل به ثمر رساند و گل دیگری را برای میشی باتشوایی ایجاد کرد. در راه پیروزی در لیگ ملت ها در بروکسل. ولز که به درستی بررسی VAR را برای پنالتی نیمه دوم به نفع خود دید، در نیمه اول مغلوب شد اما در نیمه دوم بسیار پیشرفت کرد و با ضربه کیفر مور به او پاسخ داد. برنان جانسون مور را برای ضربه سر خود آماده کرد و بازی را با قدرت تمام کرد و در پنج دقیقه مانده به بازی یک شوت را به بیرون کشید.

شمارش معکوس نهایی 15 دقیقه قبل از شروع بازی بر سر بلندگوها پخش شد و گریزی نیست که برای ولز تمام تمرکز بر دوحه و اولین جام جهانی آنها در 64 سال گذشته است. در شرایطی که گرت بیل پس از ورود به کاردیف در روز سه‌شنبه، تازه از بازی برای لس‌آنجلس اف سی روز قبل و آرون رمزی، بن دیویس و جو آلن به دلیل مصدومیت غایب بودند، ولز بدون چند چرخ دنده کلیدی صف آرایی کرد. روملو لوکاکو غایب قابل توجهی برای بلژیک بود و شاید جای تعجب نداشت که آنها در نیمه اول یک طرفه راه خود را ادامه دادند و با توجه به اینکه هفت نفر از ترکیب اصلی خود در مرحله یک چهارم نهایی یورو 2016 نیز شروع کردند مانند یک ماشین خوب شلیک کردند. شکست مقابل ولز، با دروازه بان وین هنسی تنها بازمانده از آن روز. این نمایش ولز از آن ناراحتی دور بود.

در حقیقت، ولز خوش شانس بود که در این فاصله تنها با دو گل عقب افتاد. به نظر قابل قبول بود که بلژیک با هر حمله گلزنی کند، به همین راحتی آنها به سمت محوطه 18 قدم حریف پیشروی کردند. یوری تیلمانز پس از برخورد با یانیک کاراسکو وسط به بیرون رفت و دی بروین پس از اینکه توسط ادن هازارد به داخل دروازه سر خورد، شوتی را به سمت دروازه شلیک کرد. باتشوایی هم قبل از گلزنی با قاشق توپ زد. ولز در خط هافبک پیشی گرفت و پیشی گرفت. به دی بروین، هازارد، تیلمانز فرصت داده شد تا لحظات خود را انتخاب کنند، اتان آمپادو را به صورت قرضی در باشگاه اسپزیا و مت اسمیت از MK Dons که در مرکز زمین پژمرده شدند، مغلوب و مغلوب کردند. جدا از اینکه جو رودون و آمپادو در آستانه نیمه دوم شاهد دفع ضربات سر توسط تیبو کورتوا بودند، ولز به سختی دروازه بلژیک را دید. زنو دباست مدافع 18 ساله اندرلخت در اولین بازی مشکلی نداشت.

کیفر مور در جریان شکست ولز مقابل بلژیک راهی خانه می شود
کیفر مور در جریان شکست ولز مقابل بلژیک راهی خانه می شود. عکس: Shutterstock

ولز در واقع خوب شروع کرد اما از لحظه ای که دی بروین در 10 دقیقه دروازه را باز کرد، کار سختی را دید و یک حرکت معمولی نرم بلژیک را به پایان رساند. هازارد در عمق زمین افتاد تا مالکیت توپ را در اختیار بگیرد و بازی را تغییر دهد. بلژیک به سرعت توپ را جابجا کرد. توماس مونیر برای اولین بار یک پاس هوشمندانه به کانال سمت راست برای باتشوایی زد که دی بروین را در سمت چپش جاسوسی کرد. آنچه بعد اتفاق افتاد هم لذت بخش بود و هم نفرت انگیز، از منظر ولز دردناک. دی بروین تا لبه محوطه جریمه پیش رفت و با پای خونسردی برای اولین بار شوت خود را به سمت دروازه زد و تلاش خود را از کنار هنسی فشرد و قادر به جلوگیری از لانه گزینی توپ در کرنر نبود. هنرنمایی دی بروین مشکلاتی را به همراه نداشت و سانتر متوالی و بی نقص او به سمت تیرک عقب هشت دقیقه قبل از استراحت، باتشوایی را با یک ضربه زدن ساده روبرو کرد.

بازی برای بلژیک تعیین شده بود که با پیروزی در یک کانتر فرار کند. فقط جانسون و مور، که در نیمه اول چند ضربه زیبا به نمایش گذاشتند، ایده های دیگری داشتند. پنج دقیقه بعد از وقت استراحت جانسون توپ را در نیمه ولز برداشت و بلافاصله از جناح راست اسکیت کرد و از کاراسکو و اکسل ویتسل فرار کرد و سپس به سمت تیرک عقب ایستاد. مور همیشه در محوطه شش قدم هوشیار است و برای تکان دادن سر بر فراز دبست بالا رفت. سپس در دقیقه 64 بیل به جای مور وارد زمین شد. هازارد به وزوز ادامه داد و تیلمانز دید که یک ضربه منحرف شده است، اما اگر ولز باور نداشت که فرصتی برای بازگشت وجود دارد، اکنون این کار را انجام داده است.

دی بروین پس از 6 دقیقه توقف نیمه دوم با تشویق گرم به میدان رفت و قبل از آن، انرژی جانسون و سرعت الکتریکی جانسون، بلژیک را به طرز شگفت‌انگیزی پریشان کرد. مهاجم ناتینگهام فارست قبل از اینکه توپ را به سمت دروازه بفرستد، یک شوت از کنار دروازه هوشمندانه کانر رابرتز به بیرون زد. در حالی که 60 روز تا شروع بازی ولز مقابل ایالات متحده در قطر باقی مانده است، این یک نشانه دلگرم کننده بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پانل خانه 6 ژانویه در پایان کار با تصمیمات کلیدی روبرو می شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیته تحقیق در مورد آنچه که منجر …