قاضی از تیم ترامپ مدرک می خواهد که اف بی آی اسنادی را در Mar-a-Lago | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک قاضی آمریکایی که سوابق ضبط شده از خانه دونالد ترامپ در فلوریدا را بررسی می‌کند، روز پنجشنبه از وکلای رئیس‌جمهور سابق خواست تا هرگونه مدرکی که صحت اسناد را مورد تردید قرار می‌دهد، ارائه کنند. ترامپ قبلاً ادعاهای غیرقابل اثباتی را مطرح کرده بود که این اسناد توسط ماموران اف بی آی جاسازی شده بود.

قاضی ارشد فدرال ریموند دیر، که توسط قاضی دیگری برای بررسی اسناد و مدارک تعیین شده بود تا ارزیابی کند که آیا برخی از آنها باید از بازرسان به عنوان ممتاز محروم شوند یا خیر، همچنین از وزارت دادگستری خواست تا روز دوشنبه فهرست دقیق اموال موادی را که FBI در دادگاه تأیید شده ضبط کرده است، تأیید کند. جستجوی ماه اوت از اقامتگاه ترامپ در مار-آ-لاگو در پالم بیچ، فلوریدا.

دیری از وکلای ترامپ خواست تا تا 30 سپتامبر فهرستی از اقلام مشخص موجود در فهرست موجودی را ارائه کنند که «شاکی ادعا می کند از محل توقیف نشده است». Dearie همچنین از آنها خواست تا هرگونه اصلاحی را در فهرست دولت تا آن تاریخ ارائه کنند، از جمله مواردی که معتقدند در Mar-a-Lago کشف و ضبط شده است اما در فهرست موجودی درج نشده است.

«این تسلیم باید باشد [Trump’s] فرصت نهایی برای طرح هر گونه اختلاف واقعی در مورد کامل بودن و صحت فهرست اموال تفصیلی،» Dearie، که به عنوان یک داور مستقل که به عنوان یک استاد ویژه شناخته می شود، نوشت.

این جست و جو به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی فدرال در مورد اینکه آیا ترامپ به طور غیرقانونی اسناد کاخ سفید را نگه داشته و تلاش کرده است در هنگام خروج از سمت خود در ژانویه 2021 پس از ناموفق بودن نامزدی انتخاباتی خود در سال 2020 مانع از تحقیقات شود، انجام شد.

ترامپ این تحقیقات را با انگیزه سیاسی خوانده است. او همچنین بدون ارائه مدرک ادعا کرده است که هر گونه اسنادی را که در مار-آ-لاگو پیدا شده است را از حالت طبقه بندی خارج کرده است و اف بی آی اسنادی را جاسازی کرده است.

به درخواست ترامپ، آیلین کانن، قاضی منطقه ای ایالات متحده، Dearie را به بررسی این مواد منصوب کرد. وزارت دادگستری گفته است که بیش از 11000 سند از جمله حدود 100 سند به عنوان طبقه بندی شده کشف و ضبط شده است.

یک دادگاه استیناف فدرال روز چهارشنبه حکم داد که وزارت دادگستری می تواند بررسی آن سوابق طبقه بندی شده را در تحقیقات جنایی خود از سر بگیرد. یازدهمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده مستقر در آتلانتا نیز از بررسی اسناد طبقه بندی شده توسط Dearie جلوگیری کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نسل بعدی 2022: 20 نفر از بهترین استعدادهای باشگاه های لیگ برتر | انبار مهمات

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اعتبار عکس: آرسنال اف سی/گتی ایماژ; …