ورودی “شوک و هیبت” کوارتنگ خزانه داری را به لرزه در می آورد | کواسی کوارتنگ

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رویکرد “شوک و هیبت” کواسی کوارتنگ برای تصدی پست صدراعظم، نگرانی هایی را در میان مقامات ایجاد کرده است، با این نگرانی که رابطه نزدیک او با نخست وزیر و دو مقام ارشد خدمات ملکی که هنوز ایفا نشده اند، می تواند زمان پرتلاطمی را برای خزانه داری رقم بزند.

در بحبوحه ترس از سرگردانی بریتانیا در آستانه رکود، پس لرزه های برکناری تام اسکالر از سمت منشی دائمی باعث شده است که بسیاری از کارمندان دولت احساس خامی و نگرانی در مورد رهبری در وزارت خزانه داری کنند.

آنها گفتند که این دلیلی است که او مایل به تقلید از لیز تراس است، که اوایل این هفته گفت که حاضر است برای عبور از تغییراتی که فکر می‌کرد برای کشور درست است، نامحبوب باشد.

یکی از مقامات وزارت خزانه داری گفت که ساختمان به دلیل خروج ناگهانی Scholar “هنوز عصبانی و واقعاً شوکه شده است” و واقعاً از جاذبه های او غافل شده است زیرا کوارتنگ در مسیر اقتصادی کاملاً جدید و کاهش شدید مالیات بدون اینکه هزینه های کامل به اطلاع عموم برسد، عجله دارد.

یکی دیگر گفت که کارکنان از نحوه رفتار با Scholar “بسیار بسیار ناراحت” هستند – حتی برخی گفته اند که “اشک می ریختند” و آنچه آنها معتقد بودند رویکردی “شوک و هیبت” برای اعمال کنترل بود.

یکی از منابع داخلی وایت هال سوم پیشنهاد کرد که Scholar می‌توانست در مورد اینکه کوارتنگ با وجود فقدان شواهد در مورد هزینه‌ها، «سر و صدا را به راه انداخته باشد» با توجه به اینکه دفتر مسئولیت بودجه پیش‌بینی‌ای را در روز جمعه منتشر نمی‌کند. یکی از نمایندگان محافظه‌کار آهی کشید: «به نظر می‌رسد که ما از علامت‌گذاری تکالیف خود اجتناب می‌کنیم.

نقش‌هایی که قبلاً توسط Scholar و معاون سابق او، Charles Roxburgh اشغال شده بود، هنوز تکمیل نشده است. دو مدیر کل برای رهبری این بخش انتخاب شده اند.

لیز تراس در جولای 2022 با در آغوش گرفتن از کواسی کوارتنگ استقبال می کند
یکی از منابع داخلی سابق وزارت خزانه داری گفت که دوستی کوارتنگ و تراس مشکل ساز است زیرا باید تنش سالمی بین شماره 10 و شماره 11 وجود داشته باشد. عکس: توبی ملویل/ رویترز

گیلز وین، که مشاور ویژه صدراعظم سابق فیلیپ هاموند بود، به یاد می‌آورد که کوارتنگ در زمان منشی خصوصی پارلمان چگونه بود – دستیار وزیری که قرار بود در میان همکاران «چشم و گوش» آنها باشد.

وین گفت: «رقابت رهبری اختلاف عمیقی را در حزب بر سر سیاست مالی آشکار کرد، که به نوعی توسط رویدادهای دیگر نادیده گرفته شده است. صدراعظم در طول زمان کلید بهبود این شکاف خواهد بود – و مطمئنم کواسی به خوبی از آن آگاه خواهد بود.

وین اضافه کرد که حفظ حزب در کنار هم برای کوارتنگ “در ذهن” خواهد بود، اما نزدیکی بین او و تراس که سال‌ها پیش می‌گذرد ممکن است زندگی را برای مقامات خزانه‌داری دشوارتر کند.

او گفت: «نیاز به وجود تنش سالم بین نخست وزیر و صدراعظم است. این طبیعی است که یک نخست وزیر بخواهد برای چیزهایی پول خرج کند، اما صدراعظم باید به بلندمدت نگاه کند و اجازه ندهد بدهی ها از کنترل خارج شود. شما به صدراعظمی نیاز دارید که به عقب براند و با نخست وزیر با آن گوشه در آن دو طرف مبارزه کند.

کواسی رابطه بسیار نزدیک تری با نخست وزیر دارد و اکنون آنها ممکن است فقط تلفن را بردارند و با هم گفتگو کنند، یا برای نوشیدن مشروب و گپ بدون مقامات سیاسی در اتاق ملاقات کنند.

یک مقام ارشد سابق وزارت خزانه داری همچنین نسبت به تأثیر متقابل کاهش مالیات ها توسط دولت در حالی که بانک انگلستان نرخ های بهره را افزایش می دهد، در میان ترس از سقوط بریتانیا به رکود، ابراز نگرانی کرد. آنها افزودند: “نگرانی قابل توجهی در مورد این استراتژی و اینکه منابع مالی عمومی به کجا می رود وجود خواهد داشت.”

یکی دیگر از کارمندان باسابقه وزارت خزانه داری به ارتقاء نقش وزیر شهر اشاره کرد که از وزیر اقتصادی به خزانه داری جدا شد و به جای آن به وزیر مالی، اندرو گریفیثز واگذار شد – و کار خود را برای رقابت برای دومین مقام بلندپایه افزایش داد. در تیم وزیران

آنها گفتند: «وظیفه شهری که به یک وزیر ارشد داده می شود، چیزهای زیادی در مورد مسیر حرکت کواسی به شما می گوید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کاخ سفید قوانین حملات پهپادی ضد تروریسم را تشدید کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک سیاست جدید محرمانه مستلزم تأیید رئیس …