اوکراین آزادی بیش از 200 اسیر را در مبادله غافلگیرانه با روسیه جشن گرفت | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اوکراین آزادی بیش از 200 شهروند خود را از اسارت روسیه جشن گرفته است، از جمله مبارزانی که رهبری دفاع از کارخانه فولاد آزوفستال در ماریوپول را بر عهده داشتند.

این بزرگترین مبادله زندانیان از زمان آغاز تهاجم روسیه در فوریه بود، و در طی یک هفته که کرملین دوباره خطرات اوکراین را مطرح کرد و وعده برگزاری «رفراندم» ساختگی برای ضمیمه کردن خاک اوکراین و تهدید به حملات هسته‌ای در صورت تهدید به حملات هسته‌ای در اوکراین را داد، غافلگیرکننده بود. خنثی شد.

ما 215 نفر از مردم خود را از اسارت آزاد کرده ایم که 124 نفر از آنها افسر هستند. آندری یرماک، رئیس ستاد رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، گفت: از میان افرادی که آزاد کرده ایم، 108 نفر جنگنده آزوف هستند.

زلنسکی گفت: افراد دیگری که توسط روسیه آزاد شدند شامل مرزبانان اوکراینی و افسران پلیس بودند. مسکو همچنین 10 خارجی از جمله پنج انگلیسی و دو آمریکایی را آزاد کرد.

در مقابل، اوکراین 55 سرباز اسیر روسی و همچنین ویکتور مدودچوک، نماینده سابق اوکراین، متحد ولادیمیر پوتین را که توسط اوکراین به خیانت بزرگ متهم شده بود، آزاد کرد.

این مبادله پس از میانجیگری ترکیه و مذاکرات به صورت کاملا محرمانه انجام شد.

ما می‌دانستیم که مذاکرات در جریان است، اما جزئیات آن را نمی‌دانستیم. البته آزاد شدن فرماندهان مایه تعجب بود. پس از تبدیل شدن بیشتر آن به آوار، کنترل آن را به دست گرفت.

مدافعان آزوستال در ماه می پس از یک محاصره طولانی تسلیم شدند. آنها هفته‌ها با وجود تمام شدن مهمات و مجروح شدن بسیاری در تونل‌های زیرزمینی کارخانه عظیم آزوستال، حاضر به تسلیم شدن نبودند. از آن به بعد آنها در اسارت روسیه بودند.

خارکو گفت که پس از آزادی برادرش برای چند دقیقه پس از ورود او به ترکیه توانسته است با او صحبت کند. «از شنیدن صدای او احساس سرخوشی کردم. من فقط نام او را بارها و بارها گفتم.» او گفت که تماس کوتاه بوده و در مورد شرایط بازداشت وی در روسیه صحبتی نکرده اند.

Volynskyi یکی از پنج فرمانده آزاد شده است که باید در ترکیه بماند. زلنسکی گفت که این پنج نفر تا پایان جنگ «در امنیت کامل و در شرایط راحت» در آنجا خواهند ماند.

بسیاری از مدافعان آزوفستال از هنگ آزوف بودند که برای اولین بار به عنوان یک گردان داوطلب در سال 2014 تشکیل شد، زمانی که بسیاری از اعضای آن تمایلات راست افراطی داشتند.

روسیه قبلاً جنگجویان هنگ آزوف را “نئونازی” توصیف کرده بود و اظهارات علنی مکرر در مورد تمایل به برگزاری دادگاه نمایشی “نورنبرگ 2.0” را برای توجیه ادعاهای نادرست خود مبنی بر اینکه جنگش در اوکراین برای “غیرمزدایی” این کشور است بیان کرده است. . سفارت روسیه در بریتانیا در ماه ژوئیه در توییتی اعلام کرد که این جنگجویان باید به دار آویخته شوند. در این بیانیه آمده است: «آنها مستحق یک مرگ تحقیرآمیز هستند.

روسیه همچنین 10 تبعه خارجی از جمله دو بریتانیایی را که توسط دادگاهی در جمهوری خودخوانده دونتسک به اعدام محکوم شده بودند، در بخشی از قراردادی که به طور جداگانه با میانجیگری محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی انجام شد، آزاد کرد.

مبلغان روسی روز پنجشنبه تلاش کردند تا توضیح دهند که چرا مبادله یک طرفه به نظر می رسد، در حالی که در میان برخی وبلاگ نویسان نظامی خشم وجود داشت که توجه زیادی به مدودچوک که توسط اوکراین به عنوان بخشی از معامله آزاد شده بود، معطوف شده بود.

رمضان قدیروف، رهبر چچن، روز پنجشنبه از رهبری روسیه با عبارات تند غیرمعمول انتقاد کرد و گفت: «جنایتکاران تروریست نباید با سربازان مبادله شوند». او همچنین گفت که این مبادله به این معنی است که نیروهای چچنی که به عنوان بخشی از نیروهای روسیه در اوکراین می جنگند “نتیجه گیری خود را می گیرند و فاشیست ها را اسیر نمی کنند”.

مدودچوک یک شهروند اوکراینی است که قبل از شروع جنگ یک حزب سیاسی طرفدار روسیه را اداره می کرد و به عنوان نزدیک ترین متحد پوتین در اوکراین شناخته می شد. رئیس جمهور روسیه پدرخوانده دخترش است.

مدودچوک در ماه آوریل پس از فرار از حبس خانگی به اتهام خیانت چند روز پس از آغاز تهاجم روسیه توسط روسیه دستگیر شد. زلنسکی در آن زمان از روسیه خواست تا او را با اسیران جنگی اوکراینی مبادله کند، اما کرملین این پیشنهاد را رد کرد.

زلنسکی در بیانیه‌ای درباره این مبادله گفت که اوکراین توافق خوبی داشته است.

من از مبادله مدودچوک با جنگجویان واقعی ناراحت نیستم. او تمام مراحل تحقیقاتی را طبق قانون طی کرده است و اوکراین همه چیزهایی را که برای تعیین حقیقت لازم است از او گرفته است.

دور از مبادله زندانیان، درگیری روی زمین در روز پنجشنبه ادامه یافت. مقامات اوکراینی اعلام کردند که حملات موشکی روسیه به مرکز شهر زاپوریژژیا یک کشته و پنج زخمی برجای گذاشت. در دونتسک، مقامات نیابتی روسیه ادعا کردند که گلوله باران اوکراین شش نفر را کشته است.

پوتین صبح چهارشنبه در یک بیانیه تلویزیونی گفت که در حال بسیج بخشی از ذخایر روسیه است و همچنین گفت که مقامات اشغالگر روسیه با به اصطلاح “رفراندم” در چهار منطقه اوکراین پیش خواهند رفت، حتی اگر ارتش روسیه تمام قلمرو را کنترل نکند. که مدعی آن است.

آرای ساختگی به طور گسترده در سطح بین‌المللی محکوم شده است، اما به نظر می‌رسد بهانه‌ای را برای روسیه فراهم می‌کند تا اعلام کند این سرزمین را ضمیمه می‌کند.

پوتین روز چهارشنبه گفت روسیه آماده استفاده از سلاح های هسته ای برای محافظت از خود است. دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور سابق، که اکنون معاون شورای امنیت روسیه است، روز پنج‌شنبه گفت می‌توان از سلاح‌های هسته‌ای برای دفاع از سرزمین‌های جدیدی که روسیه قصد ادعای آن را دارد، استفاده کرد.

وی گفت: «هر گونه سلاح روسی، از جمله سلاح‌های هسته‌ای استراتژیک و سلاح‌های مبتنی بر اصول جدید، می‌تواند برای چنین حفاظتی مورد استفاده قرار گیرد».

مقامات اوکراینی خواستار واکنش سخت رهبران غربی به تهدیدات روسیه شده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کریستین هورنر: “مکس ورشتاپن هوس تحسین کردن ندارد، او عاشق مسابقه خود است” | فرمول یک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، سیکریستین هورنر خم می‌شود، مکث می‌کند …