بریتانیا ممنوعیت فراکینگ در انگلیس را لغو کرد تا تامین انرژی را تضمین کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت بریتانیا روز پنجشنبه در تلاش برای تقویت تولید سوخت فسیلی محلی در بحبوحه تشدید بحران انرژی، تعلیق فراکینگ در انگلیس را لغو کرد.

نخست وزیر تازه منتخب لیز تراس در اولین روزهای آغاز به کار خود اعلام کرد که ممنوعیت شکستگی هیدرولیکی در سال 2019 را لغو خواهد کرد، روش حفاری که سوخت های فسیلی را از اعماق زیر زمین با شکستن سنگ های شیل استخراج می کند.

تراس گفت که تامین انرژی بریتانیا که از زمان حمله روسیه به اوکراین مختل شده است، “حیاتی” است. در نتیجه کمبود عرضه، تنظیم کننده انرژی کشور هشدار داده است که قبوض انرژی در زمستان امسال 80 درصد افزایش خواهد یافت.

اما فرکینگ مدت‌هاست که توسط گروه‌ها و جوامع زیست‌محیطی به دلیل آسیب‌هایی که می‌تواند به محیط‌زیست وارد کند با مخالفت مواجه شده است. آنها می گویند که می تواند زمین لرزه ایجاد کند، آب را آلوده کند و گازهای گلخانه ای منتشر کند که به تغییرات آب و هوایی کمک می کند.

این تعلیق در انگلستان پس از ثبت چندین زمین لرزه در نزدیکی تنها سایت فعال شکستگی در بریتانیا، در لانکشایر، انگلستان، وضع شد. نزدیک به 200 نفر از مردم محلی خسارت وارده به خانه های خود را گزارش کردند و تنظیم کننده صنعت گفت که پیش بینی بزرگی لرزه هایی که حفاری می تواند ایجاد کند غیرممکن است.

جاکوب ریس موگ، وزیر بازرگانی و انرژی بریتانیا، نگرانی ها را به عنوان “هیستری” رد کرد و گفت که “داستان های ترسناک بارها و بارها رد شده اند”.

اما او با واکنش خشمگین قانون‌گذاران در هر دو طرف مواجه شد، که دولت محافظه‌کار را متهم کردند که مانیفست سال 2019 تعهد خود را مبنی بر حفظ ممنوعیت فرکینگ تا زمانی که ایمن بودن این عمل از نظر علمی ثابت شود، زیر پا گذاشته است.

در همان روز، سازمان زمین شناسی بریتانیا (BGS) گزارشی به درخواست دولت منتشر کرد که در آن به این نتیجه رسید که تخمین تاثیر لرزه‌ای که شکستگی می‌تواند بر کشور داشته باشد همچنان چالش برانگیز است.

دولت گفت که قبل از تایید سایت‌های فرکینگ جدید با جوامع محلی مشورت خواهد شد، اما مشخص نکرد که حمایت محلی چگونه اندازه‌گیری می‌شود یا چگونه مشاوره‌ها انجام می‌شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس می گوید: جنگ اوکراین: احتمال استفاده روسیه از سلاح هسته ای بسیار کم است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بارها …