گروه حامیان LGBTQ+ انگلیس به قطر می گوید ثابت کنید جام جهانی امن خواهد بود | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بزرگ‌ترین گروه حامیان LGBTQ+ تیم ملی انگلیس از مقامات قطر خواسته است که تضمین‌های واضحی مبنی بر امن بودن حضور هواداران همجنس‌گرا برای جام جهانی ارائه دهند – و می‌گوید که حتی یک طرفدار LGBTQ+ انگلیس را نمی‌شناسد که قصد حضور در فینال را داشته باشد. ، زیرا آنها احساس “ناامن یا نامطمئن” می کنند.

تماس گروه غرور سه شیر یک روز پس از آن صورت می گیرد که اتحادیه فوتبال اعلام کرد که به دنبال اطمینان خاطر بوده و دریافت کرده است که حامیان همجنس گرا که دست در دست هم دارند و هرکسی که پرچم رنگین کمان را به اهتزاز در می آورد تحت پیگرد قانونی قرار نخواهند گرفت.

جو وایت، بنیانگذار سه شیر پراید، ضمن استقبال از تلاش های اتحادیه فوتبال انگلیس، گفت که مقامات قطر باید به طور علنی اعلام کنند که طرفداران همجنس گرا کاملاً محافظت می شوند “زیرا در نهایت آنها هستند که می توانند قوانین را اجرا یا تعلیق کنند”.

وایت: «ما از کار طولانی‌ای که اتحادیه فوتبال انگلیس در پشت صحنه در ارتباط با کمیته عالی انجام داده است، قدردانی می‌کنیم، اما هنوز تضمین‌ها و جزئیات بیشتری برای حمایت از طرفداران حاضر در جلسه که ممکن است بخواهند با جامعه دگرباشان جنسی پلاس ابراز همبستگی کنند، لازم است.» گفت.

“تا آنجا که به عضویت ما مربوط می شود، هیچ دگرباش جنسی+ در باشگاه مسافرتی حامیان انگلستان برای جام جهانی حضور ندارد و اعضا یا برای رای دادن درخواست نداده اند یا به دلیل احساس ناامنی و عدم اطمینان با توجه به عدم اطمینان از طرف، آنها را پس داده اند. کمیته عالی فیفا و قطر.

وقتی از وایت پرسیده شد که آیا طرفداران همجنسگرای انگلیسی را می شناسد که به قطر سفر کرده اند یا خیر، گفت: “من از حضور در این مسابقات اطلاعی ندارم. من نمی توانم تضمین کنم که برخی از طرفداران LGBT+ حاضر نخواهند شد، اگرچه از صحبت هایی که انجام داده ام بسیار شک دارم.

کیت بارکر از اتحاد LGB نیز از فوتبال خواسته است تا کارهای بیشتری انجام دهد، او گفت که برخی از کمپین‌های آن برای حمایت از حقوق همجنس‌گرایان در جام جهانی، مانند کاپیتان‌های تیم‌های ملی که بازوبند OneLove را بر بازو می‌بندند، در صورت وجود این خطر، «عملیاتی» ظاهر می‌شوند. هنوز ابهامات زیادی در مورد ایمنی وجود دارد.

او گفت: «این واقعیت که همجنس‌گرایی در قطر غیرقانونی است به این معنی است که این امر بسیار متزلزل و خطرناک است که بگوییم طرفداران همجنس‌گرا قطعاً بدون ضمانت‌های قطعی در امنیت خواهند بود.»

هشدار مشابهی توسط پل آمون، هوادار همجنسگرای لیورپول، که برای مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان در سال 2019 از قطر بازدید کرده بود، اعلام شد. «در واقع، فعالیت‌های دولت از زمان سفر من به وضوح نشان‌دهنده یک موضع بسیار سخت‌گیرانه است که در صورت حضور دگرباشان جنسی در معرض خطر واقعی قرار می‌گیرد.»

لیز وارد، مدیر برنامه های استون وال، گفت که از موضع فدراسیون فوتبال تشویق شده است. او گفت: «در حالی که به جام جهانی مردان 2022 نزدیک می شویم، باید به خاطر داشته باشیم که قطر کشوری است که در آن افراد LGBTQ+ صرفاً به خاطر خودشان بودن مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. متأسفانه، تورنمنت امسال برای همه امن نیست، به همین دلیل است که دیدن هری کین، در کنار بسیاری از کاپیتان‌های دیگر، که متعهد به بستن بازوبند ضد تبعیض است، بسیار مهم است.

باشگاه هوفنهایم آلمان که چهارمین بوندسلیگا است، اعلام کرده است که به دلیل مشکل در ارائه آنچه که آنها به عنوان “تفسیر تحلیلی ضروری فوری برای توضیح رویدادهای ورزشی” در کشور توصیف می کنند، هیچ پوششی برای جام جهانی ارائه نمی دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اوکراینی‌های تحت اشغال از فراخوان روسیه و چهار تحول کلیدی دیگر بیم دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. ترس از اینکه اوکراینی‌های اشغال …