رویال میل باید مدرن شود – اما هاردبال راهی برای خروج از مناقشه نیست | نیلز پراتلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اسبه بیان دقیق، مدیریت رویال میل نمی‌گوید که قرارداد 9 ساله با اتحادیه کارگران ارتباطات را که تا زمان اعتصاب‌های هفته‌های اخیر به سرپوش گذاشتن بر اختلافات صنعتی کمک می‌کرد، پاره می‌کند. در عوض، همانطور که روسای همه چیز را می بینند، از حق شرکت برای اطلاع رسانی در مورد پایان دادن به حمایت های توافق نامه در صورت اعتصابات سراسری استفاده می کنند.

اگر CWU به دادگاه مراجعه کند، این تمایز می تواند قابل توجه باشد. در حال حاضر، هر چند، این سیگنال است که مهم است. پیام مدیریت این است که آماده است تا در مناقشه بر سر دستمزد و شیوه های کاری خطرات را افزایش دهد. به چالش کشیدن توافق “دستور کار برای رشد” – یا فقط عناصر آن – همیشه یک تشدید احتمالی بعدی بود. حالا این اتفاق افتاده است.

لفاظی نیز چند درجه برداشته شده است. رویال میل درباره «توافقنامه‌ها و ساختارهای اتحادیه‌ای منحصربه‌فرد، پیچیده، پرهزینه و بسیار محدودکننده» که برای «ناامید کردن» مدرن‌سازی استفاده می‌شود، گلایه می‌کند. در همین حال، CWU به اعضای خود می گوید که شاهد «حمله همه جانبه به اتحادیه شما» و آغاز طرحی برای تبدیل کسب و کار به یک کارفرمای «اقتصاد گیگ» است.

موازنه قوا کجاست؟ برای کارکنان پست، این ممکن است نقطه ای باشد که پیشنهاد موازی کارفرمای آنها برای برگزاری مذاکرات در سرویس آشتی Acas باید به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد. دو نکته مرتبط به نظر می رسد.

اولاً، سخت است که بگوییم ملت از اعتصابات سه روزه تاکنون به شدت ناراحت شده است. خانوارها دیر رسیدن قبوض آب و برق و مواردی از این قبیل را تحمل می کنند. کسب‌وکارهایی که بسته‌ها را ارسال می‌کنند می‌دانند که سایر ارائه‌دهندگان در دسترس هستند. اعتصاب در یک پست سلطنتی خصوصی شده همیشه کمتر از مثلاً اعتصاب در راه آهن خواهد بود.

دوم، رویال میل – شرکت بریتانیایی، بر خلاف گروه نقل قولی که شامل عملیات سودآور بین المللی GLS است که از آمستردام تمام شده است – اکنون در مسیر زیان عملیاتی امسال است. هجوم تقاضا که با قرنطینه همراه بود و تجارت بریتانیا را به سود 412 میلیون پوندی در سال گذشته سوق داد، معکوس شده است. همانطور که قیمت سهم نشان می‌دهد یک بحران مالی واقعی وجود دارد: در روز پنج‌شنبه 5 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح دو سال اخیر یعنی 205p رسید.

رئیس کیت ویلیامز شانس خود را در طرح ایده جداسازی GLS افزایش می دهد – این نمی تواند به سرعت اتفاق بیفتد و دولت باید مطمئناً آن را تأیید کند – اما می توان حسابی او را دنبال کرد. اکثر تحلیلگران سیتی برای خدمات پستی بریتانیا ارزش منفی قائل هستند. حتی بدون جدایی، ویلیامز تحت فشار سرمایه گذاران است تا با اطمینان از اینکه GLS به یک پست سلطنتی اصلاح نشده یارانه نمی دهد، پایان بریتانیا را منزوی کند.

هیچ‌کدام نمی‌تواند انکار کند که مدیریت سخت بازی کرده است. پیشنهاد دستمزد بدبختانه 2 درصد (به اضافه 3.5 درصد مشروط) تقریباً می‌توانست برای بالا بردن تنش‌ها طراحی شود، به خصوص که سهامداران در سال گذشته 400 میلیون پوند بازخرید سهام و سود سهام ویژه دریافت کردند.

با این حال، این واقعیت اساسی باقی می‌ماند که، به هر نحوی، رویال میل برای رقابت با رقبای بسته‌ای که از نظر حقوق و شیوه‌های کاری آن را کاهش می‌دهند، باید مدرن‌سازی شود. راه طبیعی برون رفت از این مناقشه همچنان توافقی است که افزایش حقوق مناسب را به اصلاحات بیشتر مرتبط می کند. دور گفتگوهای ساخت و ساز تحت نظارت آکاس بدترین ایده نیست.

ابطال پیش بینی اقتصادی عاقبت خوبی نخواهد داشت

تحول دیگری در امتناع دولت، که دیروز در اینجا به تفصیل شرح داده شد، اجازه داد تا اداره بودجه مسئولیت ارائه یک به روز رسانی وضعیت اقتصادی را در کنار بودجه کوچک روز جمعه ارائه دهد. اینجا وزیر بازرگانی، جیکوب ریس-موگ، در شب چهارشنبه شب در بی بی سی دو بود:

زمانی که OBR راه اندازی شد، به شدت طرفدار آن بودم. من فکر می کردم که به طور بالقوه بدن بسیار خوبی است. متأسفانه هیچ یک از پیش‌بینی‌های آن درست نبوده است و بنابراین، اگر مردم به پیش‌بینی‌های آن اعتماد می‌کنند، بیشتر به آدم کاهی اعتماد می‌کنند.»

این بیانیه فوق‌العاده‌ای برای یک وزیر در حال خدمت است. سابقه پیش‌بینی OBR کامل نیست، اما به طور کلی به عنوان یکی از شفاف‌ترین و بی‌طرف‌ترین نهادها در نوع خود در جهان شناخته می‌شود. ریس موگ در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهد از شر OBR خلاص شود، پاسخ داد: «این موضوع مربوط به صدراعظم است.»

احتمالاً می‌توانیم انتظار بیشتری در این زمینه داشته باشیم، زمانی که OBR در نهایت اجازه صحبت در هنگام رسیدن بودجه واقعی در اواخر سال را پیدا کند. آشغال های سازمان رسمی پیش بینی اقتصادی آغاز شده است. بازارها آن را دوست ندارند. این موضوع پایان خوبی نخواهد داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“کمک به ثروتمندان”: مینی بودجه ترس و خشم را به خانه نخست وزیر می آورد | مینی بودجه 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، Oدر خیابان بزرگ در حومه سرسبز …