برمودا و کانادا برای فیونا آماده می شوند زیرا پورتوریکو هزینه ها را محاسبه می کند | طوفان شدید

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برمودا و استان‌های اقیانوس اطلس کانادا در حال آماده‌سازی برای انفجار طوفان فیونا بودند، زیرا مقامات روز پنجشنبه تلاش می‌کردند تا جاده‌ها را برای مردمی که در اثر طوفان در پورتوریکو سرگردان و بدون برق مانده بودند باز کنند.

انتظار می رفت که طوفان در طول شب هنگام عبور از نزدیکی برمودا همچنان در رده 4 باشد و هنگامی که به کانادا می رسد، احتمالا اواخر روز جمعه، به عنوان یک طوفان فرا گرمسیری همچنان به طرز خطرناکی قوی است.

Bob Robichaud، هشدار دهنده هواشناس آمادگی برای مرکز طوفان کانادا، گفت: «این یک طوفان بسیار بزرگ زمانی است که به خشکی برسد. “این منطقه نسبتاً وسیعی را پوشش می دهد.”

مقامات کانادایی خود را برای احتمال وقوع سیل، آب‌شویی، طوفان و قطع برق آماده می‌کردند.

مقامات پورتوریکو با گروه‌های مذهبی، سازمان‌های غیرانتفاعی و سایرین کار می‌کردند که با رانش زمین، گل غلیظ و آسفالت شکسته، غذا، آب و دارو را برای افراد نیازمند بیاورند. آنها تحت فشار بودند تا مسیرها را پاک کنند تا وسایل نقلیه بتوانند به زودی وارد مناطق ایزوله شوند.

نینو کورئا، کمیسر آژانس مدیریت اضطراری پورتوریکو، تخمین زد که حداقل شش شهرداری مناطقی را که توسط فیونا قطع شده بود، به عنوان یک طوفان رده 1 برخورد کردند.

مانوئل وگیلا گفت که از روز یکشنبه قادر به ترک محله خود در شهر کوهستانی شمالی کاگواس نبوده است.

او گفت: «ما همه منزوی شده‌ایم»، و افزود که نگران همسایه‌های مسن، از جمله برادر بزرگ‌ترش است که قدرت پیاده‌روی طولانی تا نزدیک‌ترین اجتماع را ندارد.

وگیلا شنید که مقامات شهرداری ممکن است روز پنجشنبه مسیری را باز کنند، اما تردید داشت که این اتفاق بیفتد زیرا سنگ‌های بزرگ پل مجاور و فضای 10 فوتی زیر آن را پوشانده بودند.

او گفت که همسایه ها غذا و آب ریخته شده توسط گروه های غیرانتفاعی را به اشتراک گذاشته اند و پسر یک زن مسن روز چهارشنبه توانست با پای پیاده مواد غذایی را به ارمغان بیاورد.

وگیلا گفت که پس از طوفان ماریا، طوفان دسته 4 که پنج سال پیش رخ داد و منجر به مرگ نزدیک به 3000 نفر شد، او و دیگران از کلنگ و بیل برای پاکسازی آوار استفاده کردند. اما فیونا متفاوت بود و زمین لغزش های عظیمی را به راه انداخت.

او گفت: “من نمی توانم آن سنگ ها را روی شانه ام پرتاب کنم.”

مانند صدها هزار پورتوریکویی دیگر، وگیلا هیچ سرویس آب یا برق نداشت. او گفت یک منبع آب طبیعی در این نزدیکی وجود دارد.

فیونا هنگامی که جنوب غرب پورتوریکو را در نوردید باعث خاموشی سراسر جزیره شد و حدود 62 درصد از 1.47 میلیون مشتری در روز پنجشنبه، چهار روز پس از طوفان، در بحبوحه هشدار گرمای شدید صادر شده توسط سرویس ملی هواشناسی ایالات متحده، بدون برق ماندند. یک سوم مشتریان یا بیش از 400000 نفر هنوز سرویس آب نداشتند.

ژوزو کولون، مدیر اجرایی اداره انرژی الکتریکی پورتوریکو، در یک کنفرانس خبری گفت مناطقی که کمتر تحت تأثیر فیونا قرار گرفته اند باید تا روز جمعه برق داشته باشند. اما مقامات از اعلام زمان بازگرداندن برق به مناطقی که بیشترین آسیب را دیده اند خودداری کردند.

ما به صورت پلکانی کار می کنیم. دانیل هرناندز، مدیر انرژی های تجدیدپذیر Luma Energy که توزیع کننده برق در پورتوریکو است، گفت: گام بعدی ما اکنون تمرکز بر خدمات به بیمارستان ها و سایر زیرساخت های کلیدی است.

آژانس مدیریت اضطراری فدرال ایالات متحده صدها پرسنل را در حالی اعزام کرد که دولت فدرال یک اعلامیه فاجعه بزرگ را تصویب کرد و وضعیت اضطراری بهداشت عمومی را در جزیره اعلام کرد.

نه مقامات محلی و نه مقامات دولتی فدرال برآورد کلی از خسارات ناشی از طوفان را ارائه نکرده اند، که در برخی مناطق تا 30 اینچ باران کاهش یافته است.

مرکز ملی طوفان ایالات متحده اعلام کرد که فیونا در صبح روز پنجشنبه حداکثر سرعت بادهای پایدار با سرعت 130 مایل در ساعت داشت. مرکز آن در حدود 410 مایلی جنوب غربی برمودا بود و با سرعت 15 مایل در ساعت به سمت شمال – شمال شرقی حرکت می کرد.

دیوید برت، نخست‌وزیر برمودا، از ساکنان خواست که «مراقب خود و خانواده‌تان باشند. بیایید همه به یاد داشته باشیم که مراقب سالمندان، خانواده و همسایگان خود نیز باشیم. ایمن بمانید».

مرکز طوفان کانادا برای نوا اسکوشیا از هاباردز تا برول، جزیره پرنس ادوارد، جزیره دولا-مادلین و سواحل نیوفاندلند از حوضچه پارسون تا پورت اکس باسک، یک ساعت طوفان صادر کرد.

جیسون میو، مدیر دفتر مدیریت اضطراری نوا اسکوشیا، ساکنان را تشویق کرد که سوخت را پر کنند، اندام های ضعیف درخت را اصلاح کنند و همسایگان را بررسی کنند.

طوفان ها در کانادا نادر هستند، تا حدی به این دلیل که وقتی طوفان ها به آب های سردتر کانادا می رسند، منبع اصلی انرژی خود را از دست می دهند.

این طوفان تاکنون عامل حداقل پنج کشته اعلام شده است: دو مورد در پورتوریکو، دو مورد در جمهوری دومینیکن و یک مورد در بخش فرادریایی فرانسه در گوادلوپ.

فیونا روز سه‌شنبه نیز جزایر ترکز و کایکوس را هدف قرار داد، اما مقامات آنجا از خسارات نسبتاً خفیف و تلفات جانی خبر دادند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

داده ها حاکی از آن است که سلاح های گرم تازه خریداری شده ممکن است در افزایش قتل در ایالات متحده نقش داشته باشد | جف اشر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، قتل در ایالات متحده در …