از حق تمبر تا مخارج دفاعی: مینی بودجه کوارتنگ چه خواهد کرد؟ | بودجه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کواسی کوارتنگ، صدراعظم، صبح جمعه در مجلس عوام می ایستد تا «بودجه اضطراری» خود را فاش کند. این چیزی است که ما تاکنون می دانیم:

چه چیزی قبلاً اعلام شده است؟

اهداف رشد
پیام کوارتنگ این است که اگر بخش خصوصی از مالیات ها و مقررات سنگین رها شود، بریتانیا می تواند با سرعت بیشتری رشد کند.

صدراعظم این هفته ادعا کرد که در صورت اجرای برنامه هایش، امکان افزایش روند رشد درآمد ملی (GDP) به 2.5 درصد وجود دارد. در طول 12 سال گذشته دولت های محافظه کار، رشد تولید ناخالص داخلی به طور متوسط ​​نزدیک به 1.5 درصد بوده است و دستمزد اکثر کارگران راکد بوده است.

اندیشکده موسسه مطالعات مالی (IFS) گفت شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد کاهش مالیات و مقررات زدایی “درمان معجزه آسایی” برای تقویت رشد ارائه می دهد. پیش از این بودجه کوچک گفت: «برنامه‌هایی که بر اساس این ایده که کاهش مالیات موجب افزایش پایدار رشد می‌شود، در بهترین حالت یک قمار است».

پشتیبانی از قبض انرژی
لیز تراس در هفته اول نخست‌وزیری خود، سقف قیمت اضطراری برای دو سال آینده را 2500 پوند در قبض انرژی سالانه یک خانوار اعلام کرد.

این با توقف قبوض برای مشاغل همراه بود که حداقل شش ماه طول می کشد که جزئیات آن روز چهارشنبه اعلام شد. تراس گفت که هزینه انرژی شرکت ها را به 211 پوند در هر مگاوات ساعت برای برق و 75 پوند برای گاز محدود می کند که تقریباً نصف قیمت عمده فروشی در بازار است.

اکثر تحلیلگران پیش بینی کرده اند که دولت باید بیش از 100 میلیارد پوند برای سقف خانوار هزینه کند. لایحه حمایت از مشاغل ممکن است تا 50 میلیارد پوند هزینه داشته باشد. اگر جنگ اوکراین بدتر شود و قیمت گاز از 424 پوند به ازای هر ترم امروزی منفجر شود، هر دو طرح کمک مالی می‌توانند گران‌تر باشند، هرچند اگر قیمت گاز عمده‌فروشی از اوج بالای 700 پوند در هر دما کاهش پیدا کند، هزینه آن برای خزانه‌داری کاهش می‌یابد. اوت به سطح قبل از همه‌گیری 30 پوندی در هر گرما بازگشت.

بیمه ملی
وزارت خزانه داری روز پنجشنبه اعلام کرد که افزایش 1.25 درصدی در مشارکت بیمه ملی کارمندان و کارفرمایان، که توسط صدراعظم وقت ریشی سوناک از 6 آوریل برای تامین مالی مراقبت های بهداشتی و اجتماعی معرفی شده بود، از 6 نوامبر با هزینه 13 میلیارد پوند لغو خواهد شد. افزایش آستانه برای پرداخت کارت ملی کارمندان که توسط Sunak ایجاد شده است و 330 پوند به همه پرداخت کنندگان NI می دهد، با هزینه 6 میلیارد پوند باقی خواهد ماند.

در روز جمعه چه انتظاری داریم؟

کاهش بیشتر مالیات
انتظار می رود کوارتنگ تایید کند که طرفدار مالیات کم و ساده بر تجارت است. نرخ سرفصل مالیات شرکت به جای افزایش به 25 درصد، 19 درصد باقی می‌ماند و تخفیف‌های سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی شده سوناک کنار گذاشته می‌شود.

پیشنهادها برای کاهش برنامه‌ریزی‌شده یک درصدی مالیات بر درآمد شخصی از سال 2024 تا سال آینده هنوز در حال بحث هستند و این حرکت ممکن است محور یک بیانیه بودجه کامل در اواخر سال باشد.

IFS گفت توقف چهار ساله آستانه های شخصی برنامه ریزی شده توسط Sunak، 1.5 میلیارد پوند در سال اول و 8 میلیارد پوند در سال 2025/2026 ایجاد خواهد کرد. اما با توجه به اینکه تورم بسیار بالاتر از تخمین‌های مارس گذشته بود، به نظر می‌رسد کوارتنگ در حال آماده شدن برای لغو این اقدام است.

گمانه زنی ها مبنی بر کاهش تعرفه تمبر برای تقویت معاملات ملکی ممکن است برطرف شود. آژانس‌های املاک گفتند که اگر این سیاست بر خانه‌های ارزان‌تر تمرکز کند، ترغیب معاملات در جنوب شرقی انگلستان را کم خواهد کرد.

پاداش بانکداران نامحدود
انتظار می‌رود که سقف پاداش‌های بانکداران به عنوان بخشی از اقدامات گسترده‌تر برای کاهش قوانین شهر برداشته شود. کوارتنگ و تراس بر این باورند که موقعیت لندن پس از برگزیت باید از نظر بخش مالی تقویت شود و با اعمال سقف پاداش، مدیران ارشد از نقل مکان از سنگاپور، نیویورک و زوریخ خودداری خواهند کرد.

تراس گفت که این اقدام به بریتانیا کمک می کند تا رقابتی تر شود، به بریتانیا کمک کند جذاب تر شود و به جریان سرمایه گذاری بیشتر به کشور ما کمک کند.

خرج اضافی
تراس گفت که هزینه های دفاعی از 2 درصد تولید ناخالص داخلی به 3 درصد تولید ناخالص داخلی در طول زمان افزایش می یابد و 20 تا 30 میلیارد پوند به هزینه های دولت اضافه می کند.

به گفته IFS، هزینه‌های اضافی برای حقوق بازنشستگی و مزایا، که با تورم مرتبط هستند، و حفره تخمینی ۱۸ میلیارد پوندی در بودجه‌های بخش دولتی، که احتمالاً با در نظر گرفتن قبض‌های انرژی بیشتر افزایش می‌یابد، به تعهدات مالی دولت می‌افزاید.

قوانین مالی
چراغ‌های راهنمای سوناک دو قانون بود که میزان وام گرفتن او را در یک دوره سه ساله تعیین می‌کرد. اولین مورد او را مجبور کرد که بدهی بخش دولتی را به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی هر سال کاهش دهد. دومی به این معناست که «در زمان‌های عادی دولت فقط باید برای سرمایه‌گذاری در رشد و شکوفایی آینده ما وام بگیرد».

مقیاس هزینه های کوارتنگ چنین است، هر دو قانون باید دوباره ترسیم شوند.

انتظار می‌رود وام‌های اضافی در دو سال آینده از 200 میلیارد پوند فراتر رود و نسبت بدهی بریتانیا به تولید ناخالص داخلی را به بالای 100 درصد برساند، به احتمال زیاد به صورت دائمی، مگر اینکه اعتقاد دولت به ویژگی‌های رشد زا کاهش مالیات، که IFS توضیح داده است. به عنوان یک قمار، نتیجه می دهد.

عدم نظارت رسمی
کوارتنگ اداره مستقل مسئولیت بودجه (OBR) را از قضاوت در مورد تأثیر بودجه کوچک خود منع کرده است. ناظر مالی معمولاً پیش‌بینی افزایش احتمالی در وام‌گیری و دریافت‌های مالیاتی را ارائه می‌دهد. همچنین دید وسیع تری از تاثیر اقتصادی و میزان رشد اقتصاد در پنج سال آینده وجود خواهد داشت.

صدراعظم در گذشته درباره ارزیابی های OBR خشمگین بود و آنها را نسبت به قدرت کاهش مالیات ها برای بهبود نرخ های رشد پایدار بلندمدت بدبینانه قضاوت کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …