صربستان پیش نویس اتحادیه اروپا درباره کوزوو را در حالی که رئیس جمهور ووچیچ در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کند، رد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

الکساندر ووچیچ، رئیس جمهور صربستان، پیش نویس سند موقت اتحادیه اروپا برای راه حل کوزوو را رد کرد. آقای ووچیچ از مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای توضیح شباهت های جنگ اوکراین با استقلال کوزوو استفاده کرد.

ووچیچ در سخنرانی خود گفت: “ما پاسخ روشنی به سوالی که از طرفین خود پرسیده ام می خواهیم. تفاوت بین حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین و حاکمیت و تمامیت ارضی صربستان چیست؟ به شدت نقض شد و شما حداقل برخی از شما به رسمیت شناختن و مشروعیت بین المللی برای آن ارائه کردید.

هفته گذشته ووچیچ نقشه راه 10 ساله برای به رسمیت شناختن کوزوو را که توسط فرستاده ویژه اتحادیه اروپا به ریاست میروسلاو لایچاک و مشاوران فرانسوی و آلمانی او روی میز گذاشته شده بود، رد کرد.

گزارش تصویری را در پلیر بالا مشاهده کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Nationwide | می‌گوید: با افزایش نرخ وام مسکن، قیمت مسکن در بریتانیا ثابت است بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، رشد قیمت مسکن در بریتانیا در …