بحران هزینه زندگی: بقیه اعضای G7 چه می کنند؟ | G7

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که دولت لیز تراس در حال آماده شدن برای پرده برداری از بسته عظیم کاهش مالیات، در کنار سقف قیمت انرژی برای خانوارها و مشاغل بریتانیایی به ارزش 150 میلیارد پوند است، این چیزی است که بقیه اعضای G7 برای کاهش هزینه های بحران زندگی انجام می دهند.

فرانسه

وزرای فرانسوی استدلال می‌کنند که فرانسه سخاوتمندترین کشور اروپا در کمک به خانواده‌ها برای مقابله با بحران هزینه‌های زندگی، یعنی با محدود کردن افزایش قیمت گاز و برق بوده است. تا پایان سال جاری، قیمت گاز ثابت باقی می ماند و افزایش قیمت برق 4 درصد محدود می شود. از ابتدای سال آینده، افزایش قیمت برق و گاز برای خانوارها 15 درصد محدود می شود.

ماه گذشته، پارلمان فرانسه طیف گسترده ای از اقدامات جدید را برای خانوارها تصویب کرد زیرا تورم فزاینده دستمزدها را کاهش می دهد. اینها شامل افزایش دستمزد بخش دولتی، افزایش حقوق بازنشستگی و برخی پرداخت‌های رفاهی به میزان 4 درصد، قرار دادن سقف افزایش اجاره بها به میزان 3.5 درصد برای مستاجران فعلی در سرزمین اصلی فرانسه، و افزایش کمک هزینه‌های دانشجویی مبتنی بر شرایط است.

دولت همچنین برای کاهش قیمت بنزین و گازوئیل یارانه پرداخت کرده است. در ابتدا 18 سنت در لیتر ارزش داشت، این قیمت در ماه های سپتامبر و اکتبر به 30 سنت افزایش یافت و سپس از نوامبر به 10 سنت کاهش یافت.

شرکت ها تشویق می شوند تا به کارمندان پاداش معاف از مالیات سالانه تا سقف 6000 یورو (5240 پوند) را ارائه دهند که از سقف قبلی 1000 یورو افزایش یافته است. کارمندان تحت پوشش هفته کاری 35 ساعته می توانند روزهای اضافه کاری را به پول نقد اضافی تبدیل کنند.

دولت همچنین مجوز تلویزیون (138 یورو در سال در سرزمین اصلی فرانسه) را لغو کرده است.

در دسامبر گذشته، دولت برای کمک به خانواده‌های کم‌درآمد برای مقابله با افزایش قیمت سوخت، یک‌بار ۱۰۰ یورو پرداخت کرد. در ماه سپتامبر، دولت کمکی «استثنایی» به مبلغ 100 یورو – به اضافه 50 یورو برای هر کودک – به خانواده‌های کم‌درآمد برای کمک‌های رفاهی داد.

از پاییز 2021، سقف قیمت گاز و انرژی، از جمله تخفیف سوخت، 24 میلیارد یورو برای دولت فرانسه هزینه داشته است. فرانسه همچنین در پاسخ به بحران انرژی، غول برق بدهکار خود، EDF را به طور کامل مجددا ملی خواهد کرد.

آنجلیک کریسافیس

پرچمی با آرم EDF در کنار نیروگاه در بوشین در اهتزاز است
فرانسه غول برق خود، EDF را به طور کامل ملی می کند. عکس: پاسکال روسیگنول/رویترز

ایتالیا

دولت ایتالیا از سپتامبر گذشته 59.2 میلیارد یورو برای محافظت از خانوارها و مشاغل در برابر افزایش قیمت انرژی اختصاص داده است که آخرین بخش 14 میلیارد یورویی آن توسط نخست وزیر، ماریو دراگی، هفته گذشته اعلام شد.

او گفت که این بسته، ایتالیا را در میان کشورهای اروپایی قرار می دهد که بیشترین هزینه را برای مقابله با این موضوع کرده اند. این اقدامات شامل تقویت و تمدید اعتبار مالیاتی تا نوامبر برای شرکت‌های انرژی بر، تسهیل برای مشاغل کوچک تا متوسط ​​و حمایت مالی بیشتر از خانواده‌های کم درآمد است.

این طرح همچنین برای 22 میلیون کارگر و مستمری بگیری که درآمد سالانه آنها زیر 20000 یورو است، 150 یورو یکبار کمک خواهد کرد. این در حالی است که کاهش مالیات بر بنزین تا پایان نوامبر ادامه خواهد داشت. دراگی گفت که دولت “بدون به خطر انداختن مالیه عمومی و ایجاد تنش در بازارها به خانواده ها و شرکت ها کمک می کند”.

با این حال، یک دولت جدید مسئول اجرای اقدامات و مقابله با چالش های هزینه زندگی در زمستان آینده، پس از انتخابات روز یکشنبه خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود ائتلافی متشکل از راست افراطی برادران ایتالیا، لیگ و فورزا ایتالیا به رهبری سیلویو برلوسکونی برنده رأی‌گیری شود و انتظار می‌رود حداقل برخی از اقدامات برای دیدن ایتالیا در زمستان را تجدید کند.

آنجلا گیوفریدا

لوگوی شرکت انرژی آلمان Uniper
آلمان قرار است شرکت تامین کننده انرژی Uniper را ملی کند. عکاس: Thilo Schmülgen / رویترز

آلمان

در مجموع سه بسته کمکی تاکنون توسط دولت آلمان برای کمک به مصرف کنندگان و شرکت ها برای مقابله با تورم 7.9 درصدی در ماه اوت اعلام شده است.

این اقدامات که مجموعاً بیش از 95 میلیارد یورو است و بین دولت فدرال، 16 ایالت و شهرداری تقسیم می‌شود، شامل پرداخت یک‌بار مبلغ 300 یورو برای بازنشستگان و تخفیف مالیاتی در ماه سپتامبر برای افراد شاغل معمولی است. پرداخت یکباره 200 یورویی برای دانشجویان دانشگاه، افزایش یارانه اجاره بها برای پوشش افزایش هزینه های گرمایشی، افزایش 500 یورویی در پرداخت های رفاهی، 100 یورو پاداش یکباره برای هر فرزند و افزایش دائمی 18 یورویی برای هر فرزند در ماه. مزایای کودک

آلمان همچنین برای جلوگیری از افزایش بدهی‌های مالیاتی، تسهیلات وام‌دهی دولتی را برای کمک به شرکت‌های سالم، و گسترش طرح بلیت حمل‌ونقل عمومی با یارانه سنگین (هنوز در دست اجراست) تغییر می‌دهد.

همچنین شامل حمایت از تلاش اتحادیه اروپا برای محدود کردن سود شرکت‌های انرژی (در حال بحث)، و همچنین اقداماتی برای مهار سرعت عظیم افزایش قبوض برق و تاخیر در اجرای افزایش برنامه‌ریزی شده در قیمت‌های انتشار کربن در سال 2024 است. .

دولت قول داده است “هر کاری که ممکن است برای اطمینان از ادامه عملکرد تامین انرژی انجام دهد”. این شامل تصمیم این هفته او برای ملی کردن تامین کننده انرژی یونیپر با هزینه 29 میلیارد یورو، علاوه بر 11 میلیارد یورویی است که تاکنون به دو واردکننده گاز دیگر تزریق کرده است.

کیت کانولی

مردی در ماه ژوئن در مرکز رم باک خود را با بنزین پر می کند.
مردی در ماه ژوئن در مرکز رم باک خود را با بنزین پر می کند. عکس: الساندرا تارانتینو/AP

ژاپن

نخست‌وزیر ژاپن، فومیو کیشیدا، به دلیل افزایش قیمت‌ها و افشاگری‌ها درباره روابط حزبش با کلیسای اتحاد در پی ترور شینزو آبه، محبوبیت خود را به شدت کاهش داده است.

پس از دهه‌ها کاهش تورم، خانوارها در سومین اقتصاد بزرگ جهان تحت تاثیر افزایش قبوض انرژی قرار گرفته‌اند و تا ماه آینده برای 6500 ماده غذایی دیگر – از جمله مواد غذایی اصلی روزانه مانند نان و رشته فرنگی – هزینه بیشتری خواهند پرداخت. در حالی که افزایش تورم در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر اندک بوده است، تورم مصرف کننده برای پنج ماه متوالی از هدف 2 درصدی بانک مرکزی ژاپن فراتر رفته است.

کیشیدا در تلاش برای کاهش این ضربه گفته است که هدف دولت حفظ قیمت گندم وارداتی در سطح فعلی و حفظ یارانه عمده فروشان نفت برای تثبیت قیمت بنزین و نفت سفید است. او خواستار راه اندازی مجدد راکتورهای هسته ای که آزمایش های ایمنی پس از فوکوشیما را گذرانده اند، برای پاسخگویی به افزایش مورد انتظار تقاضا برای برق در زمستان امسال است.

تصمیم بانک مرکزی ژاپن برای حفظ نرخ‌های بهره بسیار پایین – موضعی که روز پنجشنبه به آن پایبند بود – به رساندن ین به پایین‌ترین سطح 24 سال گذشته در برابر دلار آمریکا کمک کرد و به افزایش هزینه سوخت و مواد غذایی وارداتی دامن زد.

در پاسخ، دولت روز پنج‌شنبه برای اولین بار از سال 1998 در بازارهای ارز مداخله کرد و احتمالاً در هفته‌های آتی بودجه تکمیلی ارائه خواهد کرد که می‌تواند حداقل 105 میلیارد دلار هزینه‌های جدید را که خرده‌فروشان و خانوارها را هدف قرار می‌دهد، ارائه دهد.

جاستین مک کوری

جاستین ترودو
جاستین ترودو کانادایی اقدامات جدیدی را برای کمک به افزایش شدید هزینه های زندگی اعلام کرد. عکس: مطبوعات کانادا / رکس / شاتر استوک

کانادا

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، اخیراً اقدامات جدیدی را برای کمک به افزایش شدید هزینه‌های زندگی در سراسر کشور اعلام کرد، از جمله بدترین افزایش قیمت مواد غذایی در چهار دهه اخیر. دولت او به طور فزاینده ای با فشار سیاسی برای کمک به شهروندانی که بیشترین آسیب را دیده اند، مواجه شده است، زیرا تورم بحران اقتصادی مداوم را تشدید می کند.

ترودو انتظار دارد که پارلمان در هفته های آینده اقدامات جدید را تصویب کند، از جمله مزایای یکباره 500 دلاری برای اجاره دهندگان کم درآمد. انتظار می رود دو برابر شدن تخفیف مالیات بر فروش برای افراد کم درآمد طی شش ماه، حداقل ۱۱ میلیون کانادایی را تحت تاثیر قرار دهد. یک برنامه جدید مراقبت از دندان برای کودکان در خانواده های کم درآمد اجرا خواهد شد که به خانواده ها 1300 دلار کانادا برای هر کودک در طول دو سال می دهد. مداخله کانادا 4.5 میلیارد دلار کانادا هزینه خواهد داشت.

اکثر این اقدامات توسط حزب چپ‌گرای دموکرات جدید انجام شده بود، که موافقت کرد ترودو را تا سال 2025 در قدرت نگه دارد در ازای برنامه‌های اجتماعی که به نفع جمعیت‌های آسیب‌پذیر و کم درآمد است.

نرخ تورم کانادا از 7.6 درصد در ماه قبل به 7 درصد کاهش یافت، زیرا قیمت بنزین کاهش یافت، اما هزینه مواد غذایی همچنان بالا بود.

پاول بیدری، معاون رئیس بانک مرکزی کانادا، در سخنرانی اخیر خود گفت: «در حالی که ما در مسیر درستی حرکت می‌کنیم، اما هنوز هم بسیار بالاست.

لیلاند سکو

ایالات متحده

در حالی که جو بایدن در حال مبارزه برای ماندن در کنگره در انتخابات میان دوره ای نوامبر است، یکی از موضوعات مورد توجه رای دهندگان آمریکایی است: بحران هزینه زندگی.

تورم در حال حاضر با نرخی است که از دهه 1980 مشاهده نشده است و هزینه همه چیز از غذا و سرپناه گرفته تا اتومبیل و مراقبت های پزشکی را بالا می برد.

فدرال رزرو با اعلام یک سری افزایش غیرمعمول بزرگ در نرخ های بهره به امید کندی اقتصاد و بازگشت تورم به نرخ هدف 2 درصدی خود از سطح فعلی 8.3 درصدی، مبارزه را برای کاهش قیمت ها رهبری کرده است.

اما دولت بایدن مجموعه‌ای از برنامه‌های خاص خود را دارد که بسیاری از آنها الهام‌گرفته از مشکلات زنجیره تامین ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا هستند که هدف آن مقاوم‌تر کردن ایالات متحده در برابر نوسانات ناگهانی قیمت‌ها است.

این برنامه ها شامل قانون کاهش تورم است که انتظار می رود در مدت 10 سال 437 میلیارد دلار هزینه داشته باشد.

این امر هزینه های داروهای تجویزی و مراقبت های بهداشتی را کاهش می دهد و هزینه های مربوط به فناوری های انرژی سبز را افزایش می دهد. این طرح همچنین شامل هزینه 52 میلیارد دلاری برای تقویت تولید داخلی نیمه هادی ها است. کمبود نیمه هادی ها منجر به افزایش قیمت همه چیز از خودرو گرفته تا تلفن همراه در طول همه گیری شد.

بایدن همچنین با آزادسازی 1 میلیون بشکه نفت در روز از ذخایر نفت استراتژیک – ذخایر عظیم زیرزمینی نفت ایالات متحده – برای کاهش قیمت گاز موافقت کرده است.

دومینیک راش

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استونی مانورهای نظامی فوری شش روزه برای 2800 نیروی ذخیره برگزار می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، استونی – همسایه روسیه و کشور …