شهر توسکانی با راه حل بالقوه برای رفع نیازهای انرژی ایتالیا مخالف است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

بحران انرژی و نحوه کمک به مشاغل و خانواده ها برای مقابله با افزایش قبوض آب و برق در طول مبارزات انتخاباتی ایتالیا در کانون توجه قرار گرفته است. بهره برداری از یک کشتی جدید گازی سازی در بندر پیومبینو توسکانی تا مارس 2023، بخشی از استراتژی نخست وزیر فعلی ماریو دراگی برای گسترش ظرفیت LNG کشور و کاهش وابستگی آن به روسیه بود.

Piombino یک شهر بندری کوچک است و ساکنان آنجا قبلاً اثرات زیست محیطی سال ها فعالیت های تولید فولاد را تحمل کرده اند. این پیشنهاد جدید، که شامل یک پایانه شناور جدید برای گاز مایع است، با مخالفت شدید جامعه محلی روبرو شده است. بیش از نیمی از ساکنان محلی مخالف آن هستند و این شامل شهردار فرانچسکو فراری نیز می شود.

“ما معتقدیم که مکان ترمینال شناور در داخل چنین بندر کوچک کاملا اشتباه است. این یک چیز منفی از نقطه نظر اقتصادی است، به ویژه برای شهری که تلاش می کند خود را دوباره راه اندازی کند. این انتخابی است که می تواند به ارمغان بیاورد. عدم ثبات و این نیز بر محیط اطراف اینجا تأثیر می گذارد.”

بیش از 3000 نفر از ساکنان محلی در اعتراض به این طرح به خیابان ها ریختند. از جمله اوگو و ماریا کریستینا بیاگینی بودند که ماه هاست در کمپین تبلیغاتی شرکت کرده اند. طبق قانون جدید، دولت این پروژه را بخشی از یک طرح اضطراری می‌داند و ترس آن‌ها از این است که ارزیابی‌های ریسک برای منطقه مورد توجه قرار نگیرد. ماریا می گوید آنچه در یک شهر مجاور اتفاق افتاده باید برای پیومبینو هشداری باشد.

در شهر مجاور لیورنو، اینجا در توسکانی، ترمینال شناور مشابهی وجود دارد و یک منطقه 3 کیلومتری در اطراف آن محاصره شده است. ماندن در آن ممنوع است. اگر همان منطقه ممنوعه را در اینجا اعمال کنید، آن منطقه مربوط به کل شهر خواهد بود.”

جامعه ماهیگیری محلی نیز فشار طرح جدید پیشنهادی را احساس می کند. آنها می گویند که به طور کامل از تأثیر آن بر حیات وحش آنجا آگاه نیستند. دیوید اسکوتو، یک ماهیگیر محلی است.

“ترس ما این است که روزی ممکن است به دلیل نزدیک بودن به کشتی تبدیل مجدد به گاز، مورد تبعیض قرار بگیریم و به خاطر این واقعیت که ماهی های ما دیگر مثل هم نیستند، سرزنش شویم. این نگران کننده ترین مسئله برای ما که در این بخش کار می کنیم است.”

تصمیم نهایی در مورد ادامه یا عدم اجرای پروژه در فلورانس گرفته خواهد شد. ماریو دراگی، فرماندار منطقه توسکانی، یوجنیو جیانی را به عنوان کمیسر ویژه ترمینال جدید منصوب کرد. در نهایت، او کسی است که قرار است مجوز کارهای ساختمانی و زیرساخت های متصل به سایت را بدهد و او می گوید که احساسات متفاوتی در مورد این پروژه دارد.

از یک سو، اگر سطح کلی خودکفایی انرژی به ما اجازه احساس امنیت را ندهد، امنیت ملی را تضعیف می‌کنیم… کسب‌وکارها مجبور به توقف کار می‌شوند و جامعه ما تحت تأثیر قرار می‌گیرد… از سوی دیگر. این یک فرصت برای Piombino است. برای یک دوره سه ساله، شهر می تواند از کمک های دولتی برای رفع مشکلات زیست محیطی ناشی از فعالیت های مرتبط با تولید فولاد بهره مند شود.”

نتیجه انتخابات آتی نیز ممکن است در آینده اتفاقاتی که در پیومبینو رخ خواهد داد، نقش داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دو طلا برای خواهر و برادر آبه در حالی که ژاپن به پاکسازی در تاشکند ادامه می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، در مسابقات جهانی تاشکند 2022، ماریوس …