گزارش بریتانیا می گوید که کمترین ریسک صرف نیمی از درآمدهای قابل تصرف در قبوض انرژی است | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق گزارشی، فقیرترین خانوارهای بریتانیا در زمستان امسال با وجود تضمین قیمت انرژی توسط دولت، تقریباً نیمی از درآمد قابل تصرف خود را برای قبوض گاز و برق خرج می کنند.

انجمن اقتصاد مترقی (PEF) گفت که یک دهم فقیرترین خانواده ها ممکن است در زمستان امسال با صورتحساب هایی به میزان 47 درصد از درآمد قابل تصرف خود مواجه شوند، حتی پس از در نظر گرفتن حمایت های تضمین قیمت انرژی Liz Truss.

این تحلیل در حالی انجام می‌شود که کواسی کوارتنگ، صدراعظم خود را آماده می‌کند تا از بودجه کوچک خود در روز جمعه برای کاهش گسترده مالیات با هدف قرار دادن کارگران با درآمد متوسط ​​و بالاتر در کنار توقف قیمت انرژی در یک بسته حمایتی به ارزش بیش از 150 میلیارد پوند استفاده کند.

در مداخله ای که تراس در اولین هفته نخست وزیری او برای محافظت از ثروتمندان و فقیرها در برابر هزینه های سرسام آور آغاز کرد، متوسط ​​قبض های انرژی توسط دولت از اکتبر به مدت دو سال آینده، 2500 پوند برای یک خانواده معمولی مسدود خواهد شد.

با این حال، دولت به دلیل عدم ارائه حمایت هدفمند از فقیرترین خانوارها با انتقاد شدید روبرو شده است، زیرا هزینه های اضطراری زندگی به افراد کم درآمد بیشتر از افراد ثروتمند ضربه می زند.

طبق گزارش PEF، پیش‌بینی می‌شود یک خانوار با درآمد متوسط، یک سوم درآمد قابل تصرف خود را صرف قبوض انرژی کند که تقریباً دو برابر 17 درصدی است که در سال 2020 پرداخت کردند. اما خانوارهای 10 درصد برتر تنها یک پنجم درآمد قابل تصرف خود را پرداخت خواهند کرد. نسبت به هزینه های انرژی

با تاکید بر خطرات برای آسیب پذیرترین قشرهای جامعه، سهم درآمدی که توسط یک دهم فقیرترین خانواده ها صرف قبض انرژی می شود، از 23 درصد در سال 2020 به 47 درصد در سال جاری بیش از دو برابر خواهد شد.

در ایمیل روزانه Business Today ثبت نام کنید یا Guardian Business را در توییتر در @BusinessDesk دنبال کنید

تخمین‌هایی که با استفاده از ارقام دولتی برای مصرف خانوار تهیه شده‌اند، شامل اثرات تضمین قیمت کلی انرژی و 400 پوند تخفیف انرژی برای همه خانوارها می‌شود.

علاوه بر توقف قبوض و تخفیف انرژی، دولت 650 تا 8 میلیون پوند به خانوارها برای مزایای تست شده پرداخت خواهد کرد و کمک های اضافی برای بازنشستگان و افراد دارای معلولیت خواهد داشت.

تورم به بالاترین نرخ از اوایل دهه 1980 رسیده است، زیرا خانوارها تحت فشار افزایش قیمت یک مغازه هفتگی علاوه بر هزینه های بسیار بالا برای گاز و برق هستند. علیرغم تعلیق قبوض توسط دولت، هزینه های انرژی همچنان بیش از دو برابر میزان سال گذشته خواهد بود.

جیمز میدوی، مدیر انجمن اقتصاد مترقی، گفت: «این ارقام نشان دهنده نیاز فوری به حمایت بیشتر برای درآمد خانوار در شش ماه آینده است. با وجود حمایت دولت، با وجود حمایت دولت، قبوض انرژی داخلی همچنان به طور متوسط ​​64 درصد نسبت به سطح سال 2020 افزایش می یابد، و قیمت مواد غذایی همچنان به سرعت در حال افزایش است، خانوارها در بریتانیا با چند ماه بد روبرو هستند.

دولت باید فوراً طرح‌هایی را برای بازنگری در سیستم تعرفه‌های انرژی، تضمین نیازهای اولیه انرژی رایگان برای خانوارها و در صورت نیاز به مالکیت عمومی تامین‌کنندگان انرژی ارائه دهد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …