استیو کلارک باید تصمیم بگیرد که اسکاتلند مقابل ایرلند بپیوندد یا بپیچد | اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اسمدیر کاتلند در حوزه ای نابخشودنی کار می کند. استیو کلارک کشورش را به اولین فینال بزرگ در بیش از دو دهه هدایت کرد، اما به دلیل عملکرد تیمش مقابل جمهوری چک و کرواسی مورد انتقاد شدید قرار گرفت. در حالی که اوکراین در ماه ژوئن از اسکاتلند رد شد، در مسابقه‌ای که پس‌زمینه هم کنجکاو و هم سنگین بود، سرمربی دوباره مورد انتقاد قرار گرفت.

برخی به دلایل مربوط به قبیله گرایی باشگاهی کوچک هرگز کلارک را دوست نداشته اند، اما شکی نیست که دیگران به راحتی او را به عنوان مربی قدیمی اسکاتلند به تصویر می کشند که می تواند بدون آن کار کند. تصویر کاملاً ناعادلانه است، اما ماندگار است.

کلارک در حالی که خود را برای بازدید جمهوری ایرلند از همپدن پارک در روز شنبه آماده می کند، خود را در دوراهی می بیند. تساوی یا برد اسکاتلند برای برنده شدن در گروه B1 لیگ ملت‌ها بی‌اهمیت است. هنوز هم یک امتیاز از دیدار با اوکراین در روز سه شنبه در کراکوف مورد نیاز است. لیگ ملت ها هدیه یوفا به اسکاتلند را ثابت کرده است. آنها را به سمت یورو 2020 ارتقا داد. در صدر این بخش، از جمله موارد دیگر، اسکاتلند برای قرعه کشی یورو 2024 در گلدان دو قرار می گیرد.

جو نیمه اول پیروزی 3-0 مقابل اوکراین در روز چهارشنبه استنباط کرد که اعضای ارتش تارتان آن را به رسمیت نمی شناسند اما لیگ ملت ها از نظر آرزوهای این تیم در مسابقات بسیار مهم است.

این که کلارک در برابر ایرلند شکست نخواهد خورد، در ماه ژوئن، زمانی که مردان استیون کنی به پیروزی 3-0 مقابل اسکاتلندی بدبخت دست یافتند، پایه و اساس شد. کلارک در توضیح نمایش اسکاتلند ناامید بود. مدیر بار سنگین یک واکنش نامتناسب را متحمل شد.

این ابهام مربوط به این است که کلارک تا چه حد می تواند در کنار آنچه در بازی یک از دو برابر اوکراین به او خدمت کرد، بایستد. او که از احساسات عمومی و شرمندگی در استادیوم آویوا آگاه است، می خواهد علیه ایرلند بیانیه ای ارائه دهد، اما باید در مورد منابع موجود عمل گرا باشد. چسبیدن از نظر خستگی جسمی و روانی خطراتی را به همراه دارد. توئیست و ایرلند ممکن است دوباره حباب اسکاتلند را بشکند. ماهیت فشرده این بخش ابتدایی فصل باعث خواهد شد که مدیران باشگاه با نگرانی به سمت کلارک نگاه کنند.

اندی رابرتسون پیش از این که ناتان پترسون به لیست مصدومان اضافه شود، به دلیل مصدومیت غایب اسکاتلند بود. پرچم های قرمز بالای تعداد زیادی از کسانی که بازی اوکراین را آغاز کردند به اهتزاز در می آید. جک هندری هفت دقیقه از فصل Cremonese بازی کرده است. سابقه مصدومیت کیران تیرنی نشان می دهد که انجام یک بازی سه گانه در چنین پنجره کوتاهی ممکن است عاقلانه نباشد.

اسکات مک تومینای، کالوم مک گرگور و جان مک گین آنقدر برای نحوه بازی اسکاتلند ضروری هستند که غیبت آنها در روز سه شنبه به دلیل هر مشکلی که در برابر ایرلند ایجاد شده بود باعث سردرد بزرگ کلارک خواهد شد. بیلی گیلمور ممکن است به خط هافبک پرتاب شود، اما تنها یک بازی کوتاه برای برایتون در بازی رقابتی 2022-23 دارد.

اسکاتلند تنها دو مهاجم دارد، چه آدامز و لیندون دایکز، با سبک‌های متفاوتشان به این معنی که کلارک باید بتواند از هر دو استفاده کند.

کلارک به خاطر نقشش در پیروزی روز چهارشنبه شایسته ستایش است. جابجایی او از خط دفاعی سه به چهار، موفقیت چشمگیری را نشان داد. کریگ گوردون سه کلین شیت در شش روز داشته است. زمانی که برای هارتز در مقابل RFS لتونی بازی می کرد دوران بسیار سخت تری را تحمل کرد و مادرول همه چیز را در مورد قدرت اسکاتلند در مقابل اوکراین می گوید. گوردون در 39 سالگی به عنوان دروازه بان اول ضروری است.

لیندون دایکز اولین گل خود را در پیروزی مقابل اوکراین به ثمر رساند
لیندون دایکز با دو گل از روی نیمکت مقابل اوکراین ارزش خود را به اسکاتلند ثابت کرد. عکس: استوارت والاس/شاتراستاک

کارشناسان و طرفداران ایرلندی، نه بدون توجیه، در حس برتری از اسکاتلند لگام می زنند. تمسخری که با خروج مادرول از اروپا توسط اسلایگو روورز مواجه شد، مورد توجه قرار گرفت. کنی، مانند کلارک، بدون مخالفانش نیست، اما تیمش با بلژیک، پرتغال و اوکراین مساوی کرده است. با پیروزی در همپدن ضروری است، ایرلند می تواند با آزادی بازی کند. اسکاتلند در شرایط عجیبی قرار دارد که تساوی به اندازه یک برد قبل از فینال جام حذفی ارزش دارد.

در مقابل جمهوری چک و کرواسی، همچنین در گلاسکو، اسکاتلند نتوانست با انتظارات گیج کننده کنار بیاید. آن شکست‌های یورو 2020 کلارک و تیمش را نیش زد، درست همانطور که به نظر می‌رسد رویدادهای دوبلین در ماه ژوئن به تلاش برای اثبات این موضوع دامن زده است. وقتی اسکاتلند در سطح بهینه خود عمل کرد – برد سال گذشته مقابل دانمارک از این نظر شبیه به بازی اوکراین بود – آنها تیمی بسیار قدرتمند به نظر می رسند. با این حال، در صورت کاهش سطح، ترس دائمی نسبت به نتایج وجود دارد.

وظیفه کلیدی کلارک در روزهای آینده این است که جایزه را در اختیار اسکاتلند قرار دهد و در عین حال اطمینان حاصل کند که آنها در دومین مانع سرنگون نمی شوند. رویارویی با اوکراین آسیب دیده در حالی که برای بردن این بخش به یک تساوی نیاز دارد، سناریویی رشک برانگیز است. کلارک باید کوله بار خود را بر هم بزند، اما بدون تضعیف این چشم انداز وسوسه انگیز.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن هشدار داد در صورت بازپس گیری کنگره توسط جمهوری خواهان، تورم بدتر خواهد شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس جمهور با تغییر به حالت مبارزات …