فعالان سایت های پوستر را زیر و رو می کنند تا صنعت هوانوردی و تبلیغات را شرمسار کنند | بحران آب و هوا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هنگامی که کیت 23 ساله از ایستگاه Seven Sisters در تاتنهام، شمال لندن خارج شد، متوجه شد که یک آگهی هواپیمایی توجه غیرعادی را به خود جلب می کند.

او گفت: «در راه بازگشت به خانه بودم، داشتم از ایستگاه بیرون می آمدم و دو نفر را دیدم که از بیلبورد عکس می گرفتند. اوایل فکر می‌کردم که این فقط یک تبلیغ معمولی خطوط هوایی است، بنابراین از کنارش گذشتم. سپس کمی دوتایی انجام دادم.»

فعالان هنری بیش از 500 سایت تبلیغاتی در سراسر اروپا را با آثار هنری طنز پر کرده اند که نشان می دهد چگونه پروازها به بحران آب و هوا دامن می زنند – و نقش صنعت تبلیغات در کمک به پنهان کردن آن.

در روزهای اخیر، در سایت‌هایی در لندن، بریستول، منچستر، شفیلد و برایتون، و 11 شهر اروپایی دیگر، فعالان بر روی تبلیغات معمولی که پولی پرداخت می‌شوند، آثار هنری را چسبانده‌اند که اثرات تخریب آب‌وهوایی صنعت هوانوردی را برجسته می‌کنند.

پوستر ضد هوانوردی «کم هزینه تا جزیره پلاستیکی» با «Ruinair»
پوستر “Ruinair” در برایتون در یکی از 500 سایت تبلیغاتی در سراسر اروپا نصب شد که همه آنها به جز یکی بدون اجازه استفاده شده است.

بیلبورد در Seven Sisters یکی بود – اثری هنری که توسط Michelle Tylicki ساخته شد. این منظره را از روی یک بال هواپیما در حالی که در آسمان اوج می گرفت نشان می داد – بالای چشم انداز شعله ور با آتش سوزی های جنگلی.

«مسئولانه پرواز کنم؟ ایجاد آینده ای کمتر پایدار. در گوشه سمت راست پایین لوگوی شرکت هواپیمایی هلندی KLM بود: “در حال حاضر به دلیل شستشوی سبز شکایت شده است.” این شرکت هواپیمایی به دلیل تبلیغاتی که به گفته فعالان کمپین گمراه کننده است، با پیگرد قانونی روبرو است.

علاوه بر KLM، پوسترهایی که توسط فعالان چسبانده شده است، خطوط هوایی ایرفرانس، لوفت هانزا، بریتیش ایرویز، رایان ایر (به نام «روینر» تغییر یافته)، EasyJet، SAS Airlines، ITA Airways و اتحاد، و سازمان صنعتی یاتا را هدف قرار داده است.

آیا هواپیما روی مغز شماست؟  پوستر در پناهگاه اتوبوس در نوریچ
معترضان می گویند که خطوط هوایی به جز یکی از اهداف پایداری که خود تحمیل شده صنعت را از دست داده اند

آنها ردپای کربن بزرگ پرواز را برجسته می کنند، که اکثر پروازها توسط بخش کوچکی از کل جمعیت انجام می شود، و خطوط هوایی به جز یکی از اهداف پایداری که خود تحمیل شده صنعت را از دست داده اند.

یکی از سخنگویان گفت که همه این سایت‌ها به جز یک مورد بدون مجوز توسط فعالان و هنرمندان گروه ناشناس Brandalism و شبکه بین‌المللی Subvertisers در سراسر اروپا استفاده شده است. ویدئوهایی که توسط این گروه گرفته شده است، فعالانی را نشان می‌دهد که جلیقه‌های صحرایی و ماسک‌های صورت به سبک کووید را پوشیده‌اند که در روز روشن با نردبان‌های تلسکوپی کار می‌کنند.

پوستر ضد گسترش فرودگاه «Un aeroport propre» در ایستگاه اتوبوس، با حضور اسنوپی
توسعه فرودگاه لیژ یکی از اهداف دیگر در اروپا بود

Tona Merriman از برندالیسم گفت: «جذاب و زرق و برق سبک زندگی با کربن بالا مانند پروازهای مکرر به طور هدفمند توسط صنعت تبلیغات ساخته شده است و هیچ نشانه ای از تسلیم شدن را نشان نمی دهد – علی رغم یکی از گرم ترین تابستان های تاریخ.

آژانس های تبلیغاتی مانند Ogilvy، VCCP، Dentsu، DDB Munchen باید نقش خود را در افزایش انتشار گازهای گلخانه ای برای خطوط هوایی که در آنها کار می کنند مانند British Airways، Easyjet، KLM و Lufthansa در نظر بگیرند. ما از کارمندان این شرکت‌ها می‌خواهیم که از کار برای مشتریان با کربن بالا خودداری کنند.»

کیت که به دلایل کاری ترجیح داد نام خانوادگی خود را نیاورد، گفت که تحت تأثیر کمپین جسورانه قرار گرفته است. او گفت: «فکر می‌کنم چون چنین برداشتی دوگانه در مورد آن انجام دادم، احتمالاً بسیاری از افراد دیگر نیز آن را تجربه خواهند کرد، و فکر می‌کنم بیشتر در ذهن شما باقی می‌ماند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ظاهراً زنی از عاشقانش پرسید که چرا شریک سابقش قبل از پیدا شدن جسد در هیزم شکن نمرده است، دادگاه رسیدگی می کند | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک هفته قبل از اینکه …