قاضی ممنوعیت سقط جنین ایندیانا را یک هفته پس از اجرایی شدن آن مسدود کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هندوستان — یک قاضی ایندیانا روز پنجشنبه مانع از اجرای ممنوعیت سقط جنین در ایالت شد و قانون جدید را به حالت تعلیق درآورد زیرا اپراتورهای کلینیک سقط جنین استدلال می کنند که این قانون قانون اساسی ایالت را نقض می کند.

کلسی هانلون، قاضی شهرستان اوون، حکم اولیه ای را علیه این ممنوعیت صادر کرد که یک هفته پیش اجرا شد. این دستور توسط اپراتورهای کلینیک سقط جنین درخواست شد که در یک دادخواست استدلال کردند که قانون اساسی ایالت از دسترسی به روش های پزشکی محافظت می کند.

این ممنوعیت در 5 اوت توسط مجلس قانونگذاری ایالت تحت سلطه جمهوری خواهان تصویب شد و توسط فرماندار GOP اریک هولکامب امضا شد. این امر ایندیانا را به اولین ایالتی تبدیل کرد که محدودیت‌های سقط جنین سخت‌تر را از زمانی که دادگاه عالی ایالات متحده با لغو رو در مقابل وید در ژوئن، حمایت‌های فدرال سقط جنین را حذف کرد، تبدیل کرد.

قاضی نوشت: «احتمال معقولی وجود دارد که این محدودیت قابل توجه استقلال شخصی به ضمانت‌های آزادی قانون اساسی ایندیانا تجاوز کند» و کلینیک‌ها در این دعوی پیروز خواهند شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Nationwide | می‌گوید: با افزایش نرخ وام مسکن، قیمت مسکن در بریتانیا ثابت است بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، رشد قیمت مسکن در بریتانیا در …