قاضی ممنوعیت سقط جنین ایندیانا را یک هفته پس از اجرایی شدن آن مسدود کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هندوستان — یک قاضی ایندیانا روز پنجشنبه مانع از اجرای ممنوعیت سقط جنین در ایالت شد و قانون جدید را به حالت تعلیق درآورد زیرا اپراتورهای کلینیک سقط جنین استدلال می کنند که این قانون قانون اساسی ایالت را نقض می کند.

کلسی هانلون، قاضی شهرستان اوون، حکم اولیه ای را علیه این ممنوعیت صادر کرد که یک هفته پیش اجرا شد. این دستور توسط اپراتورهای کلینیک سقط جنین درخواست شد که در یک دادخواست استدلال کردند که قانون اساسی ایالت از دسترسی به روش های پزشکی محافظت می کند.

این ممنوعیت در 5 اوت توسط مجلس قانونگذاری ایالت تحت سلطه جمهوری خواهان تصویب شد و توسط فرماندار GOP اریک هولکامب امضا شد. این امر ایندیانا را به اولین ایالتی تبدیل کرد که محدودیت‌های سقط جنین سخت‌تر را از زمانی که دادگاه عالی ایالات متحده با لغو رو در مقابل وید در ژوئن، حمایت‌های فدرال سقط جنین را حذف کرد، تبدیل کرد.

قاضی نوشت: «احتمال معقولی وجود دارد که این محدودیت قابل توجه استقلال شخصی به ضمانت‌های آزادی قانون اساسی ایندیانا تجاوز کند» و کلینیک‌ها در این دعوی پیروز خواهند شد. این دستور دولت را از اجرای ممنوعیت در انتظار محاکمه در ماهیت دعوی باز می دارد.

دفتر دادستان کل ایالت و رهبران ارشد قانونگذاری جمهوریخواه بلافاصله در مورد این دستور اظهار نظر نکردند.

این ممنوعیت که شامل استثنائات محدودی می‌شود، جایگزین قوانین ایندیانا شد که به طور کلی سقط جنین را پس از هفته بیستم بارداری ممنوع می‌کرد و آن را پس از هفته سیزدهم به شدت محدود می‌کرد.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا در ایندیانا، که نمایندگی کلینیک‌های سقط جنین را بر عهده دارد، در 31 اوت شکایت کرد و استدلال کرد که این ممنوعیت «اکثریت قاطع سقط جنین در ایندیانا را ممنوع می‌کند و به این ترتیب، تأثیر مخرب و جبران‌ناپذیری بر شاکیان خواهد داشت. و مهمتر از آن، بیماران و مشتریان آنها.»

کن فالک، ACLU مدیر حقوقی ایندیانا، به اعلامیه حقوق اساسی قانون اساسی ایالتی از جمله “زندگی، آزادی و جستجوی خوشبختی” در استدلال در برابر قاضی در روز دوشنبه اشاره کرد که شامل حق حفظ حریم خصوصی و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا بچه داشتن.

دفتر دادستان کل ایالت گفت که دادگاه باید این ممنوعیت را تایید کند و استدلال‌های ضد آن را مبتنی بر «حق بدیع، نانوشته و بدون پشتوانه تاریخی برای سقط جنین» در قانون اساسی ایالت خواند.

این دفتر در گزارشی از دادگاه گفت: «متن قانون اساسی هیچ جا به سقط جنین اشاره ای نکرده است و ایندیانا از سال 1835 سقط جنین را ممنوع کرده یا به شدت تحت نظارت قانونی قرار داده است – قبل، در طول و بعد از زمانی که قانون اساسی 1851 ایندیانا پیش نویس، بحث و بررسی و تصویب شد. .

ممنوعیت سقط جنین ایندیانا شامل استثناهایی است که اجازه سقط جنین را در موارد تجاوز جنسی و زنای با محارم، قبل از 10 هفته پس از لقاح می دهد. حفاظت از جان و سلامت جسمانی مادر؛ و اگر جنینی با ناهنجاری کشنده تشخیص داده شود.

قانون جدید همچنین کلینیک های سقط جنین را از ارائه هرگونه مراقبت سقط جنین منع می کند و این خدمات را صرفاً به بیمارستان ها یا مراکز جراحی سرپایی متعلق به بیمارستان ها واگذار می کند.

این شکایت در شهرستان مونرو در جنوب ایندیانا، که شامل شهر لیبرال بلومینگتون و پردیس اصلی دانشگاه ایندیانا است، تنظیم شد، اما دو قاضی منتخب دموکرات از آن شهرستان بدون ذکر دلیل از رسیدگی به این پرونده خودداری کردند.

هانلون، یک جمهوری خواه از شهرستان همسایه اوون، انتصاب را به عنوان قاضی ویژه پذیرفت. هانلون که برای اولین بار در سال 2014 به عنوان قاضی انتخاب شد، در میان سه نامزد نهایی بود که کمیسیون نامزد قضایی ایالت در ماه ژوئیه برای انتصاب در دادگاه تجدید نظر ایالتی انتخاب کرد، اما فرماندار هفته گذشته قاضی دیگری را برای این سمت معرفی کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …