ترامپ مدعی است که روسای جمهور می توانند اسناد را با “فکر کردن” از طبقه بندی خارج کنند | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دونالد ترامپ مدعی شده است که روسای جمهور تنها با قدرت فکر می توانند اسناد را از حالت طبقه بندی خارج کنند.

رئیس جمهور سابق آمریکا در گفت وگو با شان هانیتی از فاکس نیوز در مصاحبه ای که روز چهارشنبه پخش شد، گفت: «افراد مختلف چیزهای مختلفی می گویند، اما همانطور که من درک می کنم، اگر رئیس جمهور ایالات متحده هستید، می توانید فقط با گفتن این جمله از طبقه بندی خارج کنید. حتی با فکر کردن به آن از طبقه بندی خارج می شود.

“چون شما آن را به Mar-a-Lago یا هر کجا که می فرستید می فرستید. لازم نیست فرآیندی وجود داشته باشد. ممکن است فرآیندی وجود داشته باشد، اما لازم نیست وجود داشته باشد.

“شما رئیس جمهور هستید – شما این تصمیم را می گیرید.”

FBI در ماه اوت مار-آ لاگو را جستجو کرد. دادستان ها گفته اند حدود 100 سند کشف شده در تفرجگاه ترامپ در فلوریدا دارای علامت طبقه بندی شده بودند. به برخی از آنها برچسب فوق سری زده شد. برخی گزارش‌ها به تسلیحات هسته‌ای مربوط می‌شوند.

بسیاری از ناظران فکر می کنند که کیفرخواستی در راه است. ترامپ تلاش کرده است تحقیقات را به تعویق بیندازد اما قضات تجدیدنظر روز چهارشنبه گفتند که می‌تواند تا زمانی که بررسی اسناد ادامه دارد، ادامه یابد.

قاضی انجام این بازبینی، ریموند دیری، این هفته به وکلای ترامپ گفت که باید مدارکی را ارائه کنند که اسناد مورد بحث از طبقه بندی خارج شده است – در غیر این صورت او فرض می کند که این اسناد نیست.

دیری گفت: «حدس می‌زنم نظر من این است که نمی‌توانی کیک خود را بخوری و آن را بخوری.»

ترامپ مدام مدعی شده است که اسناد را به صورت فیزیکی، با بردن آنها به محل اقامت کاخ سفید، شفاهی و یا به ادعای خودش تنها با استفاده از تله پاتی، از طریق فیات ریاست جمهوری از حالت طبقه بندی خارج کرده است.

او به هانیتی گفت: «به عبارت دیگر، وقتی کاخ سفید را ترک کردم، آنها از طبقه بندی خارج شدند.

کارشناسان شک دارند. در ماه آگوست، استیون افترگود از فدراسیون دانشمندان آمریکایی، متخصص رازداری، به نیویورک تایمز گفت: «سوالات فرضی مانند «اگر رئیس جمهور با خودش فکر کند که چیزی از طبقه بندی خارج شده است، چه می شود؟ آیا این وضعیت آن را تغییر می دهد؟ آنقدر حدس و گمان هستند که معنای عملی آنها قابل اغماض است.

“این یک آشفتگی منطقی است. قرار نیست این سیستم به این شکل خودسرانه مستقر شود.»

ترامپ همچنین به هانیتی گفت: «هیچ چیزی پنهان نشده بود» وقتی جعبه‌هایی را بسته‌بندی کردند تا از کاخ سفید در واشنگتن به مارآلاگو برده شوند.

رئیس جمهور سابق گفت که خودش هیچ جعبه ای بسته بندی نکرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

این فقط دفترداران نیستند که در شرط بندی فوتبال سهم دارند – بلکه باشگاه ها نیز هستند | آنی اشتون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، “منزمانی که پول روی آن باشد، …