نماینده کنگره آمریکا، گرگ نورمن، مدیر عامل LIV را به فشار به “تبلیغات” سعودی متهم کرد | سری گلف LIV

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گرگ نورمن پس از ملاقات با قانونگذاران واشنگتن، که در آن گلف باز استرالیایی به دنبال جلب حمایت از سری LIV تحت حمایت عربستان سعودی در مناقشه تلخ آن با تور PGA بود، با اتهاماتی مبنی بر ترویج «تبلیغات» سعودی مواجه شد.

نورمن، که به عنوان مدیر عامل LIV خدمت می کند و چهره عمومی تور جدا شده است، ظاهراً این هفته به پایتخت ایالات متحده آمد تا از آنچه او “تلاش های ضد رقابتی” PGA برای سرکوب LIV نامیده است انتقاد کند.

اما – جدا از برخی قانونگذارانی که ظاهراً به دنبال عکس گرفتن با نورمن بودند – تور عربستان سعودی در عوض با واکنش شدید دموکرات ها و جمهوری خواهان روبرو شد که از PGA دفاع کرده و LIV را به چیزی بیش از یک وسیله شستشوی ورزشی برای پادشاهی متهم کردند. .

تیم بورچت، نماینده جمهوری‌خواه کنگره از تنسی، روز چهارشنبه جلسه کمیته مطالعات جمهوری‌خواهان را که در آن ده‌ها تن از همکاران حزبش با نورمن ملاقات کرده بودند، ترک کرد و از اینکه اعضای کنگره در حال بحث در مورد لیگ گلف با حمایت بودجه عربستان هستند ابراز ناراحتی کرد. او همچنین بازی نورمن را «تبلیغات» نامید.

ما باید با این افراد از رختخواب بلند شویم. آنها بازیگران بدی هستند. بورشت به آبان نیوز گفت: ما باید آنها را در کنار هم نگه داریم. او به حملات 11 سپتامبر به ایالات متحده، قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی، و رفتار پادشاهی با همجنس‌گرایان و زنان اشاره کرد که آن را «فقط غیرقابل قبول» خواند.

در حالی که برشت یک جمهوری خواه محافظه کار است، LIV نیز مورد انتقاد جناح چپ قرار گرفته است. سناتور دموکرات دیک دوربین اوایل این ماه در توییتر گفت که تور LIV از «دستکش گلف» استفاده می‌کرد [to] سعی کنید دست خون آلود دولت سعودی را بپوشانید. او افزود که این سریال بخشی از «تلاش مستمر و ناامیدانه برای پاکسازی بود [Saudi Arabia’s] تصویر».

دوربین در توییت دوم اضافه کردنباید اجازه داد که پول برای سرپوش گذاشتن بر قتل و قطعه قطعه کردن یک روزنامه نگار یا زندانی شدن و آزار و اذیت فعالانی مانند رایف بداوی، ولید ابواکخیر و سلمه الشهاب باشد.

جاناتان گرلا، سخنگوی LIV، گفت: «گرگ نورمن امروز در کاپیتول هیل در حضور حدود 60 عضو کنگره، روز بسیار پرباری را سپری کرد. پیام او در مورد مزایای رقابت بسیار مورد استقبال قرار گرفت، حتی اگر چند نفر از اعضای کنگره خلاف این را بیان کنند.

حتی در حالی که LIV و PGA درگیر دعوی قضایی در ایالات متحده هستند که شامل ادعاهایی مبنی بر اینکه PGA در اقدامات ضدرقابتی شرکت کرده است، برخی از قانونگذاران این سوال را مطرح کرده اند که آیا حامیان تور تحت حمایت عربستان سعودی که متعلق به صندوق دارایی دولتی عربستان سعودی است، باید به عنوان عوامل خارجی پادشاهی ثبت نام کنند.

قوانین وزارت دادگستری، کارگزاران «اصول خارجی» را که به «فعالیت‌های سیاسی» مشغول هستند، ملزم می‌کند که روابط خود را با رئیس خارجی – در این مورد، عربستان سعودی – و همچنین دریافت‌ها، قراردادها و پرداخت‌های حمایت از این فعالیت‌ها را افشا کنند. وزارت دادگستری به طور قابل توجهی اجرای چنین قوانینی را – معروف به قانون ثبت نمایندگان خارجی (فارا) – در 12 ماه گذشته افزایش داده است و افرادی را که به نظر وزارتخانه بدون افشای فعالیت های خود به عنوان عوامل خارجی عمل کرده اند، متهم کرده است.

چیپ روی، نماینده محافظه‌کار جمهوری‌خواه از تگزاس، در نامه‌ای در ماه ژوئیه از وزارت دادگستری خواست تا “نقض احتمالی” قوانین فارا را بررسی کند.

پادشاهی عربستان سعودی از طریق صندوق سرمایه گذاری عمومی خود (PIF) پول می ریزد تا LIV Golf را به عنوان تمرینی در روابط عمومی بایستد. به عبارت دیگر، دلارهای یک دولت خارجی برای تقویت برند و موقعیت آن دولت در اینجا در ایالات متحده استفاده می شود.

یکی از کارشناسان حقوقی که با آبان نیوز مصاحبه کرده است، می گوید که سرمایه گذاری های تجاری که تحت مالکیت دولت های خارجی هستند، گاهی اوقات از نظارت فرار می کنند، اما نه زمانی که متعلق به صندوق ثروت ملی یک کشور است، و نه زمانی که سؤالات قانونی در مورد اینکه آیا این تجارت دارای روابط عمومی نیز هست یا خیر، وجود ندارد. اهداف مربوط به تصویر کشور در خارج از کشور

“من فکر می کنم نشانه های زیادی وجود دارد که LIV یک علاقه تجاری معمولی نیست. من فکر می کنم دلایل زیادی وجود دارد که وزارت دادگستری به طور بالقوه در این مورد به لاستیک ها ضربه می زند. مت ساندرسون، یک وکیل در Caplin & Drysdale که در پرونده های Fara متخصص است، گفت: اگر آنها این کار را انجام دهند، تعجب نمی کنم. ساندرسون گفت همچنین مشخص نیست که آیا LIV قصد دارد در بلندمدت سود کند یا خیر، و این سؤالات بیشتری را در مورد اهداف آن ایجاد می کند.

او افزود که اگرچه فکر نمی‌کند گلف‌بازانی که با LIV ثبت‌نام کرده‌اند، شخصاً مجبور به ثبت نام تحت فراخوان باشند، او گفت که هر فردی که با مقامات دولتی صحبت می‌کند یا در فعالیت‌های روابط عمومی شرکت می‌کند، به احتمال زیاد تحت نظارت قرار می‌گیرد، اگر آنها را فاش نکرده باشند. فعالیت.

گرلا در پاسخ به این سوال که آیا مقامات LIV تحت فراخوان تشکیل پرونده خواهند داد یا خیر، گفت: “وکلای ما به ما اطلاع داده اند که قابل اجرا نیست.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بعدی برای لیز تراس چیست؟ سه سناریوی احتمالی برای نخست وزیری او | لیز تراس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نخست‌وزیری لیز تراس در موقعیتی …