اوگاندا 7 مورد ابتلا به ابولا را تأیید کرد، رقابت برای متوقف کردن شیوع

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کامپالا، اوگاندا — اوگاندا روز پنجشنبه هفت مورد ابتلا به ابولا را تایید کرد، زیرا مقامات تلاش می کنند 43 تماس با بیماران شناخته شده ابولا را دو روز پس از اعلام شیوع این بیماری مسری در این کشور شرق آفریقا ردیابی کنند.

دکتر هنری کیوب، یک افسر ارتش اوگاندا که موارد ابولا را ردیابی می کند، گفت که در مجموع هشت مورد مرگ، از جمله یک مورد تایید شده، “منسوب به ویروس است.” او از وضعیت “به سرعت در حال تحول” صحبت کرد که در آن “ما فکر می کنیم موارد ممکن است در چند روز افزایش یابد.”

مرکز شیوع این بیماری، ناحیه مرکزی اوگاندا موبنده است که شهر اصلی آن در امتداد بزرگراهی به سمت پایتخت، کامپالا قرار دارد. کیوب به سازمان جهانی بهداشت گفت که این پیوند مسافرتی و چندین معدن طلای صنعتی شلوغ در آنجا نگران کننده است.

مقامات اوگاندا هنوز منبع شیوع این بیماری را پیدا نکرده اند و همچنین اولین مورد کلیدی را نیز کشف نکرده اند. اما آنها در اوایل این هفته پس از آزمایش نمونه‌ای از یک مرد 24 ساله که در ابتدا برای سایر بیماری‌ها از جمله مالاریا و ذات‌الریه تحت درمان قرار گرفته بود، توانستند شیوع ابولا از نوع سودانی را در اوایل این هفته تأیید کنند. . شش نفر دیگر در همان منطقه، از جمله سه کودک، در اوایل ماه سپتامبر پس از ابتلا به بیماری که مقامات محلی آن را یک بیماری عجیب می نامند، جان باختند.

هیچ واکسن اثبات‌شده‌ای برای سویه سودانی ابولا وجود ندارد و «در حال حاضر بسیار مهم است که این شیوع را جدی تلقی کنیم، زیرا ممکن است مزیتی را که از نظر پیشرفت در اقدامات متقابل پزشکی به دست آورده‌ایم نداشته باشیم». دکتر پاتریک اوتیم، اپیدمیولوژیست سازمان جهانی بهداشت در آفریقا.

ابولا که از طریق تماس با مایعات بدن فرد مبتلا یا مواد آلوده منتقل می شود، به صورت یک تب خونریزی دهنده کشنده ظاهر می شود. علائم شامل تب، استفراغ، اسهال، درد عضلانی و گاهی خونریزی داخلی و خارجی است.

دانشمندان مخزن طبیعی ویروس را نمی‌دانند، اما گمان می‌کنند اولین قربانی در شیوع ابولا از طریق تماس با حیوان آلوده آلوده می‌شود.

اوگاندا چندین بار شیوع ابولا داشته است، از جمله یکی در سال 2000 که باعث مرگ بیش از 200 نفر شد.

ماه گذشته مقامات کنگو گفتند که یک مورد جدید ابولا در شهر بنی در شرق این کشور با شیوع قبلی مرتبط است.

دهمین شیوع ابولا در کنگو در استان های شمالی کیوو و ایتوری بیش از 2000 نفر را از سال 2018 تا 2020 کشته است. در این مدت، کشور همسایه اوگاندا مواردی را گزارش کرد که مقامات گفتند با شیوع در کنگو مرتبط است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دونالد ترامپ به دنبال توقیف دو پوشه توقیف شده در Mar-a-Lago | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس پرونده های دادگاه …