فیلیپ پولمن خواستار تحقیق در مورد اتحادیه نویسندگان انجمن نویسندگان | کتاب ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فیلیپ پولمن خواستار بررسی خارجی انجمن نویسندگان (SoA)، بزرگترین اتحادیه کارگری نویسندگان، تصویرگران و مترجمان در بریتانیا شده است. در اوایل سال جاری، او از ریاست سازمان استعفا داد زیرا احساس می‌کرد که «آزادی در ابراز نظر نخواهد داشت. [his] نظر شخصی”.

نامه نویسنده His Dark Materials که در مجله Private Eye فاش شد، آخرین نامه از یک سلسله مناقشات است که به SoA رسید که پس از اظهار نظر پولمن در مورد خاطرات جنجالی کیت کلانچی، Some Kids I Taught and What They Taught شروع شد. من

پولمن در حمایت از کلانچی و این کتاب صحبت کرد که به دلیل کلیشه‌های نژادی و توانمند مورد انتقاد قرار گرفت. پولمن در توییتی که اکنون حذف شده است، در پاسخ به نظری که به اشتباه تصور می‌کرد در مورد کلانچی است، گفت: کسانی که بدون خواندن کتاب از آن انتقاد کردند، «خانه‌ای راحت در داعش یا طالبان خواهند یافت».

انجمن نویسندگان در آن زمان بیانیه ای منتشر کرد و از اظهارات پولمن فاصله گرفت و پولمن بعداً در توییتی عذرخواهی کرد.

اما نویسنده تصمیم گرفت در ماه مارس امسال از سمت ریاست جمهوری کناره گیری کند، سمتی که به مدت 9 سال در اختیار داشت و گفت که «رویدادهای اخیر آشکار کرده است که وقتی اختلاف نظری ایجاد می شود، راه آسانی برای حل آن در داخل وجود ندارد. قانون اساسی یا رویه های رایج جامعه».

پولمن در نامه‌ای که به شورای SoA نوشت و توسط Private Eye این هفته منتشر شد، گفت که استعفا داده است زیرا «احساس می‌کرد که وقتی از سوی کسانی که به کلانچی و کتابش حمله می‌کردند، انجمن از من حمایت نکرد.

در ادامه نامه آمده است: «جامعه (از طریق کمیته مدیریت و رئیس آن) به جای اینکه با آرامش به موضوع نگاه کند، بلافاصله موضع بی‌طرفی خودپسندانه (آنطور که به نظر من می‌رسید) اتخاذ کرد، هرچند بیشتر خودپسند بود تا بی‌طرف.

پولمن در این نامه همچنین از نویسنده جوآن هریس که رئیس کمیته مدیریت جامعه است انتقاد کرد. ماه گذشته دو طومار بین نویسندگان منتشر شد، یکی در حمایت از هریس و دیگری در خواست استعفای او. این طومارها در پاسخ به نظرسنجی توییتری که هریس در مورد تجربیات نویسندگان از دریافت تهدید به مرگ پرسیده بود، انجام شد. او پس از حمله به سلمان رشدی و تهدید به مرگ جی کی رولینگ که با رشدی ابراز همبستگی کرده بود، این نظرسنجی را توییت کرد. کسانی که خواهان استعفای هریس هستند می گویند که لحن توییت اصلی را یافتند – او بعدا نظرسنجی خود را دوباره بیان کرد – “تلاقی”.

پولمن در نامه خود گفت: “نظرات عمومی واهی و تند رئیس کمیته مدیریت تنها نشان می دهد که جامعه تا چه اندازه از سازمان جدی، ارزشمند و هوشمندی که 30 سال پیش به عضویت من درآمده بود فاصله گرفته است.”

او گفت که احساس می‌کند که SoA “نیاز به تحقیق و بررسی از بیرون دارد”.

اتحادیه کارگری هنوز علناً به نامه پولمن پاسخ نداده است، اما قبلاً گفته است که “کاملاً متعهد” است که هرگونه حمله شخصی به نویسندگان را به دلیل استفاده از حقوق خود برای بیان آزادانه خود محکوم کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها متعلق به وارامونگو هستند”: موزه نیوزیلند با بازگرداندن اقلام به بومیان استرالیا موافقت کرد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، چهار شی از مردم وارومونگو …