اندرو کوپر، از ستاره کالج تا فعال: “NCAA برای محافظت از ورزشکاران وجود ندارد” | ورزش کالج

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Lواضح است – اندرو کوپر طرفدار انجمن ملی ورزشکاران دانشگاهی نیست. تجربه کوپر به عنوان یک ورزشکار در دانشگاه های برتر آمریکا که قبلاً دونده دو و صحرایی در دانشگاه ایالتی واشنگتن و دانشگاه کالیفرنیا در برکلی بود، نگاهی انتقادی به نحوه اداره ورزش های دانشگاهی توسط NCAA داشت. کوپر به عنوان یک دونده مسافت طولانی، زمان زیادی برای فکر کردن داشته است. و او معتقد است که ساختار، سیستم و اولویت های ورزش دانشگاهی ایالات متحده نیاز به راه اندازی مجدد دارد.

کوپر در داخل دستگاه به عنوان رئیس شورای مشاوره دانشجویی ورزشکار NCAA در WSU و UC Berkeley خدمت کرد. امروز، او یک فعال حقوق ورزشکاران است که شکست سیستمی را در نحوه رسیدگی دانشگاه ها و NCAA به مسائل مربوط به سلامت روان و اتهامات سوء استفاده جنسی می بیند. کوپر الگوها را می بیند.

کوپر می‌گوید: «مساله این است که دانشگاه‌ها فرآیندهایی دارند و ادعاهای پوچ در مورد حمایت از ورزشکاران و حمایت از دانشجویان دارند. به دانشگاه‌ها اعتماد می‌شود که خودشان را تنظیم کنند، اما آنها از پنهان کردن تجاوز جنسی سود می‌برند. در آمریکا بحرانی پیرامون خودتنظیمی وجود دارد.

“دانشگاه ها اهمیت می دهند [about athletes] تا زمانی که به طور بالقوه بر شهرت و درآمد آنها تأثیر بگذارد. هنگامی که اتهامات بر شهرت و درآمد دانشگاه تأثیر می گذارد، ناگهان بر شغل فرد تأثیر می گذارد. اگر شغل شما به حفظ شهرت یا درآمد دانشگاه بستگی دارد، پس تمام تلاش ممکن را برای محافظت از شهرت و درآمد منبع درآمد خود به کار خواهید گرفت. هرکسی که یک دوره سیاست 101 را می گذراند بلافاصله متوجه می شود که بدیهی است که یک موسسه از منافع خود به هزینه کارگران یا دانشجویانی که تحت تأثیر منفی یک رویداد هستند محافظت می کند.

و درآمد زیادی برای محافظت وجود دارد. به عنوان مثال، در تابستان امسال، کنفرانس 16 دانشگاهی Big Ten با فاکس، سی‌بی‌اس و ان‌بی‌سی توافقنامه هفت ساله حقوق رسانه‌ای به ارزش بیش از 7 میلیارد دلار به توافق رسید که هر دانشگاه 80 تا 100 میلیون دلار در سال دریافت خواهد کرد. در بالاترین سطح، ورزش های کالج تحت کنترل NCAA یک تجارت بزرگ است.

بیش از 1000 دانشگاه و کالج تحت کنترل اداری NCAA قرار دارند. NCAA مقررات و قوانین خاص خود را برای ورزش در داخل و خارج از زمین دارد که اغلب با نهادهای حاکم بین المللی متفاوت است. قوانین بسکتبال کالج با NBA متفاوت است، بنابراین فوتبال با قوانین بازی فیفا نیز متفاوت است (یک چیز عجیب و غریب یک ساعت شمارش معکوس است). هزارتویی از مقررات در مورد آماتوریسم (به ورزشکاران حقوق پرداخت نمی شود)، واجد شرایط بودن ورزشکار، زمان بازی، و بهره برداری از حقوق تصویر وجود دارد. با این حال، هیچ سیاست چتر مشخصی برای گزارش ادعاهای آزار جنسی از طریق NCAA وجود ندارد. دانشگاه ها و کالج ها خودتنظیم می شوند که به نظر کوپر و تجربه بسیاری از ورزشکاران و مربیان جوان (همانطور که اخیراً در دانشگاه تولدو گزارش شده است)، اغلب ورزشکاران را با شکست مواجه می کند.

“چرا NCAA وجود دارد؟” کوپر می پرسد. “نه برای محافظت از ورزشکاران. قرار است برای محافظت از ورزشکاران کالج و تنظیم ورزش های دانشگاهی وجود داشته باشد. به همین دلیل در سال 1906 تأسیس شد.

سپس NCAA به نام انجمن بین دانشگاهی ورزشی ایالات متحده، از یک بحران متولد شد. بر اساس وب سایت NCAA، در طول فصل فوتبال کالج در سال 1905، 18 مورد مرگ و 159 مصدومیت جدی رخ داد. رئیس جمهور تئودور روزولت از کالج ها خواست تا به ایمنی بازیکنان فوتبال رسیدگی کنند و قوانینی برای جلوگیری از مرگ و میر در زمین در میان 13 کالج وضع شد.

کوپر به نحوه برخورد دانشگاه ایالتی میشیگان با لری نصار متجاوز که اکنون محکوم شده بود، به عنوان نمونه ای از نحوه برخورد برخی موسسات با اتهامات تجاوز جنسی، گاهی اوقات با هزینه های گزاف، اشاره می کند. نصار به‌عنوان پزشک در MSU و به‌عنوان مربی ارشد دو و میدانی برای تیم ملی ژیمناستیک ایالات متحده به مدت 18 سال استخدام شد. در سال 2018، MSU (یا، بهتر است بگوییم، بیمه‌گرهای آن) با پرداخت 500 میلیون دلار برای حل و فصل دعاوی از 332 قربانی ناصر موافقت کردند، لیستی که شامل بسیاری از ورزشکاران جوان بود. در سال 2014، یک تشویق کننده سابق سوء استفاده نصار را به مقامات MSU گزارش کرد، اما دانشگاه در ابتدا حکم داد که درمان های دیجیتال تهاجمی “کف لگن” دکتر از نظر پزشکی مناسب است. NCAA MSU را از هرگونه تخلفی در نحوه رسیدگی به اتهامات تجاوز جنسی نصار پاک کرد و دانشگاه گفته است که اتهاماتی که این مؤسسه در زمینه پنهان کاری انجام داده است “به سادگی نادرست است”.

کوپر می گوید: «لری نصار یکی از بزرگترین محاکمه های تجاوز جنسی در تاریخ بود. او به صدها زن حمله کرد. بنابراین، چه اتفاقی می‌افتد وقتی فردی در موقعیت قدرت به یک دانش‌آموز تجاوز جنسی می‌کند؟ آیا آنها پاسخگو هستند؟ آیا مدرسه مسئول است؟»

در سال 2021، پس از یک تحقیق پنج ساله، NCAA گفت دانشگاه بیلور، یک دانشگاه خصوصی مسیحی در تگزاس، پس از اینکه چندین بازیکن فوتبال پس از حوادثی که منجر به اخراج شد، به تجاوز جنسی محکوم شدند، “فرهنگ خشونت جنسی در سراسر دانشگاه” داشت. مربی تیم و استعفای کن استار، رئیس وقت دانشگاه. استار، که در سپتامبر درگذشت، وکیل کل سابق ایالات متحده بود که در دهه 1990 تحقیقاتی را در مورد بیل کلینتون رهبری کرد که شامل رابطه او با مونیکا لوینسکی نیز می شد.

اما NCAA دانشگاه را جریمه نکرد، حتی پس از اینکه مقامات در بین سال‌های 2010 تا 2015 ادعاهای تجاوز جنسی علیه بازیکنان فوتبال را گزارش نکردند. «بیلور به اشتباهات اخلاقی و اخلاقی خود در رسیدگی به خشونت‌های جنسی و بین فردی در محوطه دانشگاه اعتراف کرد، اما با این حال، این شکست‌ها را استدلال کرد. NCAA در آن زمان گفت: فاحش، نقض قوانین NCAA نیست. کمیته NCAA که در مورد بیلور تحقیق می‌کند، گفت که نمی‌تواند مجازاتی را صادر کند، زیرا ناکامی‌های دانشگاه به ورزشکارانش محدود نمی‌شود و بخشی از یک مشکل گسترده‌تر در محوطه دانشگاه است.

NCAA از مجازات ایالت میشیگان خودداری کرد و از مجازات بیلور که به طور فعال پنهان کاری می کرد، خودداری کرد [crimes]کوپر می گوید. NCAA صرفاً برای محافظت از دانشگاه ها و منافع طبقه وجود دارد.

NCAA به درخواست های متعدد برای مصاحبه و اظهار نظر در مورد نحوه رسیدگی به آزار و اذیت جنسی و ادعای تجاوز جنسی در ورزش های کالج پاسخ نداد. یک سند خط مشی منتشر شده توسط کمیته دو و میدانی زنان سازمان وجود دارد و سازمان را تأسیس کرده است که “روابط جنسی بین مربیان و دانشجویان ورزشکار تبدیل به یک مشکل جدی شده است” و “هر گونه رابطه عاشقانه یا جنسی بین مربیان و دانشجویان ورزشکار به منزله سوء استفاده جنسی است”. “.

کوپر می گوید: «یک قانون توسط دولت و یک سیاست توسط بخش منابع انسانی اجرا می شود. «اگر بخش منابع انسانی شما هیچ گونه حمایتی برای صحبت علیه مؤسسه نداشته باشد، اساساً بی ارزش است. شرکت‌های آمریکایی بیشتر اوقات از قانون پیروی می‌کنند، زیرا در غیر این صورت خطر مسئولیت وجود دارد. دانشگاه‌ها نمی‌خواهند در قبال خسارات وارده به دانشجویانی که توسط استاد یا مربی مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرند، مسئول باشند. [but] هیچ نظارتی وجود ندارد آنها می توانند هر کاری که بخواهند انجام دهند.»

این فقط ورزشکاران نیستند که ادعا می کنند NCAA و موسسات همیشه آنطور که باید از دانشجویان ورزشکار محافظت نمی کنند. وکلای خود NCAA نیز همینطور پیشنهاد داده اند. در دفاع از شکایت خانواده درک شیلی، بازیکن فوتبال در دانشگاه ایالتی فراستبورگ که در سال 2011 پس از سقوط در یک تمرین تیمی درگذشت، استدلال حقوقی اصلی NCAA این بود که هیچ وظیفه قانونی برای محافظت از ورزشکاران ندارد. مارک اِمِرت، رئیس NCAA، بعداً ادعا کرد که تیم حقوقی او از “انتخاب کلمات وحشتناک” استفاده کرده است. وی افزود: من وکیل نیستم. من قرار نیست از آنچه یک وکیل در یک دادخواست نوشته است دفاع یا تکذیب کنم. من به صراحت اعلام می کنم که ما یک تعهد اخلاقی واضح داریم که مطمئن شویم هر کاری که می توانیم برای محافظت و حمایت از دانشجویان ورزشکار انجام می دهیم.

در نوامبر 2012، راجر و سیندی کراویتز و دو دخترشان راشل و هدر در جلسه ای در دانشگاه تولدو با دکتر کی پتن والاس، معاون ارشد امور دانشجویی دانشگاه تولدو و کلی اندروز، معاون ارشد ورزشی دانشگاه شرکت کردند. . راشل و هدر دانشجویان دانشگاه و بخشی از برنامه فوتبال زنان بودند. آنها نگرانی هایی در مورد رفتار برد ایوانز مربی فوتبال داشتند و معتقد بودند که او از نظر عاطفی بازیکنان را آزار می دهد. همانطور که راجر و سیندی به یاد می آورند، آنها اسنادی را به جلسه آوردند و نگرانی های خود را شرح دادند. راجر کراویتز به یاد می‌آورد که اندروز در واکنش به این موضوع که دانشگاه گزارش‌های درخشانی از ایوانز دریافت کرده است.

راجر کراویتز به یاد می آورد که اندروز گفت: «می توانم جعبه ای پر از آنها را به شما نشان دهم. “چرا بچه های شما هنوز اینجا هستند؟ اگر اینقدر بد است چرا نمی‌روند؟»

سیندی پاسخ داد: “چون آنها هیچ اشتباهی انجام نداده اند”.

برای خانواده کراویتز، به نظر می رسید که دانشگاه در مورد اینکه چگونه رفتار ایوانز بر سلامت روان دانشجویان تأثیر می گذارد، نگرانی کمی وجود دارد. چند سال بعد، دانشگاه ادعاهای بیشتری در مورد ایوانز دریافت کرد، از جمله تجاوز جنسی. ایوانز هرگز به خاطر هیچ یک از اتهامات علیه او متهم نشده است و دانشگاه تولدو اعلام کرد که هیچ اظهارنظر دیگری در مورد این جلسه ندارد.

کوپر می‌گوید: «غیرورزشکاران هیچ تصوری از اینکه یک ورزشکار با عملکرد بالا چیست، ندارند. «این بازی نیست. مثل مرگ و زندگی است. بین حضور در تیم و حضور نداشتن در تیم فاصله بسیار کمی است. بورسیه بودن و بورسیه نبودن. فشاری که ورزشکاران کالج با آن مواجه هستند ناشی از صنعت چند میلیارد دلاری است که ورزشکاران کالج از آن حمایت می کنند، اما بدون هیچ گونه حقوق یا حمایتی.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارلینگ هالند همه ما را شگفت زده کرده است اما پپ گواردیولا را به طرز عجیبی بیهوده رها می کند | ارلینگ هالند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، Dاز دروگر نترسید یا حداقل، نه …