تراس می تواند تعهدات انتخاباتی برای دور زدن مخالفان محلی را بشکند | فرکینگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آبان نیوز فاش می‌کند که لیز تراس در حال بررسی تعیین سایت‌های فرکینگ به‌عنوان زیرساخت مهم ملی، به طور بالقوه قطع جوامع محلی و زیر پا گذاشتن وعده‌های انتخاباتی است.

تراس در طول مبارزات انتخاباتی خود برای رهبری حزب محافظه‌کار گفت که سایت‌های جدید تنها با رضایت محلی پیش می‌روند. با این حال، کسانی که با بحث در وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی (BEIS) به رهبری جاکوب ریس-موگ آشنا هستند، اکنون می گویند که بحث هایی در مورد پیشبرد سایت ها بدون تایید محلی با تعیین آنها به عنوان پروژه های زیرساختی مهم ملی (NSIPs) وجود دارد. ).

این بدان معنی است که آنها از الزامات برنامه ریزی محلی معمولی عبور می کنند. این نام گذاری ها معمولاً برای زیرساخت هایی مانند جاده ها، فرودگاه ها و سایت های انرژی اعمال می شود.

در پارلمان روز پنج‌شنبه، ریس موگ از دادن تعهد به جوامع محلی در لیست سیاه پروژه‌های شکسته‌کننده امتناع کرد، در عوض به نمایندگان مجلس گفت که افراد نزدیک «غرامت» دریافت خواهند کرد.

کارولین لوکاس، نماینده پارلمان سبز، گفت: «ریس موگ در حالی که بسیاری از ما، از جمله پشتیبانان خودش، او را به چالش می کشیم، با تعهد به چالش کشیدند. همان رضایت است. این نیست.”

در سال 2018، دولت در مورد امکان ساخت پروژه های گاز شیل NSIP مشورت کرد که با اعتراض گسترده مواجه شد. آنها در پایان برنامه ها را کنار گذاشتند و نوشتند: «نظر ما این است که در حالی که صنعت گاز شیل بریتانیا در مراحل اولیه اکتشاف باقی می ماند، از جمله مرحله تولید در رژیم … NSIP، زودرس خواهد بود.»

گزارش انجمن جغرافیای بریتانیا که هفته گذشته به آبان نیوز درز کرد، نشان داد که پیش‌بینی زمین‌لرزه‌های ناشی از شکستگی «یک چالش علمی باقی می‌ماند» و هنوز «شکاف‌های دانش موجود قابل توجهی» وجود دارد. روز پنجشنبه، موسس شرکت فرکینگ کوادریلا، که اولین چاه‌های مدرن را در بریتانیا حفر کرد، گفت که شکستن فرکینگ در بریتانیا در مقیاس معنی‌داری غیرممکن است و حمایت دولت از آن صرفا «یک ژست سیاسی» است.

با این حال، دولت جدید مشتاق طرح های انرژی سبز است و این راهی برای قطع فرآیندهای طولانی برنامه ریزی محلی و دور زدن مخالفان خواهد بود.

گروه‌های کمپین محلی در مناطق فرکینگ در حال آماده شدن برای اعتراض، نامه نگاری به نمایندگان مجلس خود هستند و سعی می‌کنند از سیستم برنامه‌ریزی برای جلوگیری از هرگونه تلاشی برای ایجاد چراغ سبز در سایت‌های حفاری استفاده کنند. این به دلیل نگرانی از زمین لرزه های ناشی از حفاری برای گاز شیل است و نگرانی است که زیرساخت های پر سر و صدا و مختل بر قیمت خانه ها تأثیر بگذارد.

تام فیانس، مدیر اجرایی موقت CPRE، موسسه خیریه روستایی، گفت: «ما باید روشن کنیم که در اینجا چه چیزی در خطر است. نه فقط محیط زیست، بلکه حق دموکراتیک عمومی برای اعتراض به تخریب آن. همچنین برنامه‌های صفر خالص دولت را به هم می‌ریزد.

هیچ گربه‌ای در جهنم وجود ندارد که مردم فرکینگ را در همسایگی خود بپذیرند. این بسیار نامحبوب و همچنین ناامن است، به همین دلیل است که در وهله اول ممنوع شد. به همین دلیل است که این ترس واقعی وجود دارد که دولت سعی کند از سیستم برنامه ریزی برای اجبار به جوامع ناخواسته استفاده کند. انجام این کار یک حمله غیرقابل قضاوت خیره کننده به دموکراسی محلی خواهد بود.»

کمپین‌ها گفتند که اگر دولت برنامه‌ها را پیش ببرد، تراس در اولین بیانیه‌اش به مجلس عوام وقتی گفت که فرکینگ فقط با رضایت محلی انجام می‌شود، خانه را گمراه می‌کرد.

آمی مک کارتی، فعال سیاسی برای صلح سبز بریتانیا، گفت: “بزرگراه ها، نیروگاه ها و فرودگاه ها – آنها را دوست داشته باشید یا از آنها متنفر باشید، آنها زیرساخت های مهم ملی هستند. یک حفره در یک میدان گل آلود که ممکن است مقدار بسیار کمی گاز گران قیمت تولید کند، اما احتمالا چنین نخواهد شد، زیرساخت مهم ملی نیست. تظاهر به دور زدن سطح بالای مخالفت های محلی با فرکینگ کمکی به از بین بردن شهرت این دولت به دلیل خدشه دار کردن قوانین برای همسران خود نمی کند، به خصوص زمانی که این به معنای زیر پا گذاشتن تعهد مانیفست است.

کیتی اتکینسون، رئیس برنامه ریزی برای شمال و شرق یورکشایر CPRE، گفت که آنها از دولت انتظار داشتند که تلاش کند و این سایت ها را به عنوان NSIP تعیین کند.

او گفت: “مطمئناً این چیزی است که آنها قبلاً گفته اند که قرار است انجام دهند، ما می دانیم که به نوعی نزدیک است. این یک تصمیم عمومی نخواهد بود و چیزی است که ما به شدت با آن مخالفت خواهیم کرد. من واقعا امیدوارم که آنها نتوانند، اما من تعجب نمی کنم. لیز تراس گفت که باید حمایت محلی برای آن وجود داشته باشد. کلماتش را با دقت انتخاب می کرد. آیا این به معنای مردم محلی در میدان است یا به معنای اعضای منتخب است؟ اگر منظور او دومی باشد، مردم محلی را می‌توان نادیده گرفت.»

ورا هابهاوس، سخنگوی انرژی و آب و هوا برای لیبرال دموکرات ها، گفت: «این افتضاح است که وزرای محافظه کار آماده تحمیل حفاری خطرناک به جوامع هستند. مردم به‌طور قابل‌توجهی از این که فرکینگ می‌تواند برای روستاهای محلی آنها ویرانگر باشد و امیدوار به مقابله با تغییرات آب و هوایی می‌ترسند. صدای آنها باید شنیده شود. ایجاد چنین تخریبی برای حفاری که حتی صدراعظم اذعان دارد قیمت انرژی را پایین نمی آورد، نشان می دهد که این دولت نقشه را از دست داده است.

تیم ریس موگ انکار نکردند که تعیین پروژه های فرکینگ به عنوان NSIP در دست بررسی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دو طلا برای خواهر و برادر آبه در حالی که ژاپن به پاکسازی در تاشکند ادامه می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، در مسابقات جهانی تاشکند 2022، ماریوس …