نرخ واکسیناسیون کووید در کودکان زیر پنج سال ایالات متحده علیرغم اثربخشی تاخیر | ویروس کرونا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سه ماه از مجوز ایالات متحده برای واکسن کووید برای کودکان زیر پنج سال می‌گذرد، اما میزان جذب در این گروه بسیار کم بوده است. در همین حال، جو بایدن روز دوشنبه گفت که همه‌گیری در حال پایان است – پیامی که می‌تواند منجر به تاخیر مداوم شود.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC)، بیش از 1400 کودک بر اثر کووید در ایالات متحده جان خود را از دست داده اند و حداقل 533 مورد از این مرگ و میرها در کودکان زیر پنج سال بوده است. این امر کووید را به یکی از 10 عامل اصلی مرگ و میر کودکان در کشور تبدیل می کند.

با این حال، طبق داده‌های CDC، تنها حدود 6 درصد از کودکان زیر پنج سال اولین واکسن‌های خود را انجام داده‌اند که کمترین میزان نسبت به هر سنی است.

یک مطالعه اخیر به وضوح نشان می دهد که واکسن های کووید جان بچه ها را نجات می دهد. یک مطالعه گسترده بر روی کودکان 5 تا 11 ساله انجام شد و نشان داد که واکسن mRNA فایزر در پیشگیری از عفونت موثر بوده و در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ محافظت می کند.

تاکنون، 1.19 میلیون کودک زیر پنج سال حداقل یک واکسن کووید دریافت کرده اند که نرخ کل واکسیناسیون 6.2٪ است. این گروه سنی در 18 ژوئن، یک سال و نیم پس از مجاز شدن این واکسن برای بزرگسالان، واجد شرایط شدند، اما محققان دریافتند که واکسیناسیون در عرض دو هفته به اوج خود رسید.

از هر 10 کودک 5 تا 11 ساله، حدود چهار نفر واکسینه می‌شوند، این میزان در طول تابستان نسبتا ثابت بود. در مقایسه، از هر چهار بزرگسال سه نفر واکسینه می شوند.

حتی با بازگشت برخی از کودکان به مدرسه – زمانی که بسیاری از خانواده ها به پزشکان خود مراجعه می کنند – نرخ ها به کندی افزایش یافته است. دلایل آن مربوط به تردید در مورد ایمنی، اثربخشی و ضرورت واکسن و همچنین دسترسی محدود است.

علاوه بر این، بسیاری از خانواده ها می گویند توصیه فدرال در مورد زمان و نحوه واکسینه کردن کودکان گیج کننده است.

تردید در مورد ایمنی و اثربخشی واکسن‌ها عامل اصلی این تاخیر بوده است. بر اساس نظرسنجی بنیاد خانواده کایزر (KFF) در ماه جولای، بسیاری از خانواده‌ها نگران جدید بودن، عوارض جانبی و ایمنی کلی واکسن‌ها هستند.

Lunna Lopes، تحلیلگر ارشد نظرسنجی در KFF گفت: «یکی از مواردی که معمولاً به آن اشاره می‌شود، این حس بود که واکسن خیلی جدید است، آزمایش‌های کافی به‌خصوص برای کودکان خردسال انجام نشده است، و تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

لوپس گفت: «موضوع مشترک این است که احساس نمی‌کنند فرزندشان به آن نیاز دارد و فقط نگران کووید-19 به عنوان تهدیدی برای فرزندشان نیست».

جسیکا کالارکو، دانشیار جامعه‌شناسی در دانشگاه ایندیانا که در سال 2018 شروع به پیگیری نگرش خانواده‌ها نسبت به واکسن‌ها کرد، گفت که این عمدتا به این دلیل است که بسیاری از والدین این پیام را دریافت کردند که کووید روی کودکان تأثیر نمی‌گذارد. آژانس‌هایی مانند CDC و توصیه‌های والدین نشان می‌دهند که بعید است بچه‌ها به دلیل کووید-۱۹ مبتلا شوند، منتقل شوند یا به طور جدی بیمار شوند.

این زمینه را برای والدین – به ویژه والدین سفیدپوست با فرزندانی که شرایط قبلی نداشتند، اعضای خانواده پرخطر نداشتند – ایجاد کرد تا با اطمینان خاطر فرزندان خود را به مدرسه بفرستند و به مراقبت از کودک بازگردانند. کالارکو گفت.

او می‌گوید: «اما مشکل این بود که وقتی والدین به این فکر افتادند که بچه‌هایشان از کووید آسیب جدی نخواهند دید و احتمالاً آن را به دیگران منتقل نمی‌کنند، بسیاری از آنها در واقع اخبار را دنبال نکردند.» گفت.

خانواده‌ها به او گفتند که نمی‌خواهند بدانند که آیا سطح خطر در حال تغییر است یا گونه‌های جدیدی در حال ظهور است – «اگر اتفاق بدی بیفتد، من فقط نمی‌خواهم در مورد آن بدانم».

او گفت، همین باور مبنی بر اینکه کودکان اساساً از ابتلا به کووید معاف هستند، آنها را به این فکر رسانده است که به واکسن نیازی نیست. و بسیاری از کودکان قبلاً حداقل یک بار به کووید مبتلا شده‌اند، بنابراین خانواده‌ها معتقدند که از عفونت خود محافظت می‌شوند و این بیماری در آینده خفیف خواهد بود.

بیش از نیمی از والدین بر این باورند که واکسن خطری بزرگتر از ویروس برای سلامتی است. بر اساس نظرسنجی دسامبر 2021 KFF، حتی کسانی که معتقدند واکسن ها برای بزرگسالان بی خطر هستند، نگران ایمنی آن در کودکان هستند.

لوپس گفت، اما بیش از یک چهارم خانواده‌هایی که هنوز کودکان خردسال را واکسینه نکرده‌اند، با آن مخالف نیستند – آنها فقط می‌خواهند منتظر بمانند و ببینند که این واکسن چگونه پیش می‌رود.

دستورات واکسن می تواند احساس خانواده ها را از فوریت و ضرورت واکسینه شدن تغییر دهد. کالارکو گفت که بیش از یک سوم – 40٪ – والدینی که فرزندانشان واکسینه نشده اند، گفته اند در صورت لزوم واکسن را دریافت خواهند کرد.

“اگر برای مدرسه، برای مراقبت از کودک، برای فعالیت‌ها لازم بود، تعادل را برای والدین تغییر می‌داد.”

به خصوص هنگامی که واکسن های اطفال از مجوز اضطراری به تایید کامل رسید – همانطور که برای افراد بالای 12 و 18 سال، به ترتیب با واکسن های فایزر و مدرنا انجام می شود – مراکز مراقبت از کودکان، مدارس و ارائه دهندگان فعالیت های بیشتری می توانند آنها را به لیست موارد مورد نیاز خود اضافه کنند. او گفت که واکسن برای خانواده ها.

موارد بسیار شدید کووید در میان کودکان به اندازه بزرگسالان رایج نیست، اما برخی از کودکان هنوز هم از کووید بیمار می‌شوند. کودکان زیر دو سال در مقایسه با کودکان بزرگتر در معرض خطر ویژه ابتلا به کووید هستند.

در مقایسه با همین زمان در سال گذشته در جریان موج دلتا، اکنون تقریباً همان تعداد کودک در بیمارستان بستری هستند. سیستم سلامت نیز با ظهور مجدد همزمان فلج اطفال، پارکوویروس و یک ویروس تنفسی که می تواند باعث فلج شود، تحت فشار قرار گرفته است. در بعضی جاها، بخش مراقبت های ویژه کودکان وجود دارد قبلا، پیش از این پر شده.

و سایر جنبه‌های زندگی، از جمله مدرسه، می‌تواند حتی به دلیل بیماری خفیف با افزایش موارد و اقدامات احتیاطی کمی، از جمله واکسیناسیون، مختل شود.

در حالی که برخی از والدین منتظر هستند تا فرزندان خود را واکسینه کنند، تقریباً نیمی از والدینی که توسط KFF مورد بررسی قرار گرفتند گفتند که “قطعاً” فرزند زیر پنج سال خود را واکسینه نخواهند کرد، و این مقاومت در میان محافظه‌کاران حتی بالاتر است، به طوری که 64 درصد از جمهوری‌خواهان گفتند که این واکسن را انجام خواهند داد. بچه هایشان را واکسینه نکنند

این منجر به تنوع جغرافیایی در واکسیناسیون شده است، به طوری که کمتر از 2٪ از بچه های جوان در ایالات تحت رهبری جمهوری خواهان واکسینه می شوند. به عنوان مثال، فلوریدا به هیچ وجه واکسن را برای بچه های “سالم” توصیه نمی کند.

طبق گزارش CDC در ماه مارس، و خانواده‌های مناطق روستایی دو برابر بیشتر با واکسن‌های کووید کودکان مخالف هستند. نزدیک به 40 درصد از والدین روستایی گفتند که پزشک اطفال آنها واکسن را توصیه نمی کند، در حالی که این رقم در والدین شهری 8 درصد است.

عدم فوریت محسوس در برخی مطب‌های پزشکان نیز در حال رخ دادن است

بر اساس نظرسنجی دسامبر KFF، از والدینی که در سراسر کشور در مورد واکسن برای کودکان پنج تا 11 ساله با پزشکان خود صحبت کردند، از هر 10 نفر (15%) چهار نفر گفتند که باور ندارند پزشکشان این واکسن ها را توصیه کند.

لوپس خاطرنشان کرد که این لزوماً به این معنی نیست که پزشک نیز ضد تزریق را توصیه کرده است. و اکثریت – 70٪ – خانواده ها اصلا با پزشک اطفال خود صحبت نکرده اند.

کالارکو گفت: “اغلب آنها فعالانه از پزشکان اطفال خود اطلاعاتی در مورد آن نمی خواهند، و سپس پزشکان اطفال به طور فعال اطلاعاتی در مورد آن ارائه نمی دهند – بنابراین به نظر می رسد سکوت زیادی وجود دارد.”

پیام پزشکان مهم است. برخلاف واکسن‌های بزرگسالان، مکان‌های واکسیناسیون انبوه برای کودکان خردسال وجود نداشته است. بچه‌های بزرگتر کلینیک‌های واکسیناسیون مدرسه داشته‌اند، اما ممکن است این کلینیک‌ها به کودکان کوچک‌تر نرسد. و اکثر داروخانه ها کودکان زیر سه سال را واکسینه نمی کنند. در عوض، راه اندازی کودکان زیر پنج سال تا حد زیادی به پزشکان اطفال و پزشکان خانواده بستگی دارد، زیرا آنها از اعتماد بالایی برخوردارند.

اما این طرح به این معنی است که گسترش واکسیناسیون در این گروه سنی طولانی‌تر و پیچیده‌تر خواهد بود، حتی در میان ارائه‌دهندگان بهداشت و خانواده‌هایی که مایل یا مشتاق به واکسیناسیون هستند. کودکان زیر پنج ماه معمولاً هر سه، شش یا 12 ماه یکبار بسته به سن خود به پزشک مراجعه می کنند. این بدان معناست که خانواده ها ممکن است تا یک سال منتظر بمانند تا با پزشک اطفال خود در مورد واکسن صحبت کنند.

همچنین نابرابری های نژادی و اجتماعی-اقتصادی برای دسترسی به واکسن وجود دارد. تقریباً نیمی از والدین سیاه‌پوست کودکان زیر پنج سال واکسینه نشده می‌گویند که نگران نیاز به مرخصی از کار برای دریافت و بهبودی فرزندانشان از واکسن هستند و تقریباً همان سهم از والدین اسپانیایی تبار می‌گویند که نگران این هستند که بتوانند خود را واکسن بزنند. طبق نظرسنجی KFF، کودکان در مکانی که به آنها اعتماد دارند.

و همه متخصصان اطفال فریزرهای بسیار سردی برای نگهداری واکسن‌ها ندارند، که مشکلات دسترسی را بیشتر می‌کند. اگر مشخص نیست که خانواده‌ها می‌خواهند آن‌ها را دریافت کنند، ممکن است از سفارش حداقل تعداد دوز احتیاط کنند. کمبود کارکنان همچنین به مطب پزشکان آسیب رسانده است و انجام کلینیک های واکسن را دشوارتر کرده است.

در میان پیام‌های کاخ سفید مبنی بر اینکه فوریت همه‌گیری در حال محو شدن است و با خشک شدن بودجه واکسن‌ها، درک اینکه چرا و چگونه باید فرزندان خود را واکسینه کنند برای خانواده‌ها دشوارتر می‌شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آلمان نسبت به افزایش موارد COVID-19 در پاییز هشدار داد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، برلین — وزیر بهداشت آلمان روز …