تایوان قصد دارد به قرنطینه برای ورودی ها پایان دهد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تایپه، تایوان — مرکز فرماندهی اپیدمی مرکزی تایوان روز پنجشنبه اعلام کرد که تایوان در حال بررسی پایان قرنطینه خود برای همه مسافران در اواسط اکتبر است.

این جزیره یکی از معدود مکان‌هایی در جهان بوده است که در طول همه‌گیری همه‌گیر، همه مسافران را قرنطینه کرده است. در ماه های اخیر، به طور پیوسته قرنطینه 2 هفته ای قبلی را کاهش داده است.

مقامات CECC مسئول پاسخگویی به بیماری همه گیر اعلام کردند که قصد دارند قرنطینه را پایان دهند و آن را به هفت روز نظارت بر سلامت خود تغییر دهند. اما این تغییر به وضعیت همه‌گیری تایوان در هفته آینده بستگی دارد.

تاریخ پیش بینی شده برای پایان قرنطینه 13 اکتبر است.

تایوان اعلام کرد که از 12 سپتامبر، شهروندان کانادا، ایالات متحده و کشورهای اروپایی که قبلاً ورود بدون ویزا داشتند، می توانند بار دیگر بدون ویزا از تایوان دیدن کنند.

بر اساس این طرح جدید، افراد وارد شده همچنان ملزم به اقامت در مکانی هستند که برای هر نفر یک حمام جداگانه دارد و پس از ورود آزمایشات سریع انجام می شود.

در حال حاضر، ورودی ها مجاز به قرنطینه در خانه هستند و باید این کار را به مدت سه روز از روز ورودشان انجام دهند. سپس آنها باید چهار روز مدیریت خود بهداشتی را پیگیری کنند، به این معنی که باید به نظارت بر دمای بدن خود ادامه دهند و به رستوران نروند.

در جای دیگر، رسانه‌های محلی همچنین گزارش داده‌اند که هنگ‌کنگ برنامه‌هایی برای پایان دادن به قرنطینه اجباری هتل‌ها برای مسافران در ماه اکتبر دارد، اگرچه مقامات هنوز به طور رسمی چنین اقداماتی را اعلام نکرده‌اند.

این شهر که زمانی در بین طولانی ترین قرنطینه های جهان با 21 روز قرار داشت، اقدامات خود را کاهش داده و در حال حاضر مسافران را ملزم می کند به مدت سه روز در هتل ایزوله شوند. جان لی، رهبر هنگ کنگ، بارها بر لزوم حفظ تعادل در کنترل شیوع COVID-19 و در عین حال کاهش ناراحتی سفر تاکید کرده است.

چین که شرایط قرنطینه متفاوتی نسبت به هنگ کنگ دارد، همچنان برای ورود به قرنطینه 10 روزه نیاز دارد.

———

جانسون لای، خبرنگار ویدئویی AP در تایپه و نویسنده AP، ذن سو در هنگ کنگ در این گزارش مشارکت داشتند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ورشکستگی شرکت ها در انگلستان و ولز به بالاترین حد در 13 سال گذشته رسید | اقتصاد

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آمارهای رسمی، تعداد ورشکستگی …