مطالعه می‌گوید کاهش مالیات خرپا به بانک‌ها و بیمه‌گران بزرگ 6.3 میلیارد پوند می‌دهد | بانکداری

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت لیز تراس به دلیل کاهش مالیاتی که به بانک‌های بزرگ و بیمه‌گران کمک می‌کند تا بیش از 6 میلیارد پوند در دو سال آینده صرفه‌جویی کنند، مورد انتقاد قرار گرفته است.

این ارقام که توسط کتابخانه مجلس عوام گردآوری شده است، در حالی است که کواسی کوارتنگ، صدراعظم، آماده می شود تا مالیات شرکت ها را به عنوان بخشی از بودجه کوچک دولت در روز جمعه مسدود کند.

انتظار می‌رود که این حرکت به تنهایی، مالیات شرکت‌ها را ۱۹ درصد به جای افزایش ۲۵ درصدی آن در سال آینده، طبق برنامه‌ریزی اولیه، تا ۴.۵ میلیارد پوند بین سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ صرفه‌جویی کند.

پس‌اندازهای بیشتری را برای بانک‌های بزرگ به ارمغان می‌آورد، که پیش‌بینی می‌شود از کاهش هزینه‌های اضافی بانکی از 8 درصد به 3 درصد، همانطور که سال گذشته توسط ریشی سوناک، صدراعظم وقت اعلام شد، بهره‌مند شوند.

بر اساس تحلیل مجلس عوام، انتظار می‌رود که این سیاست‌ها با هم کاهش مالیاتی 6.3 میلیارد پوندی را طی دو سال آینده داشته باشند.

این در حالی است که کوارتنگ قصد دارد قوانین اتحادیه اروپا را که پاداش بانکداران را دو برابر حقوق آنها محدود می کند، در تلاشی دیگر برای جذب شرکت های سیتی کنار بگذارد.

این ارقام به انتقاد بیشتر از ترویج ادعایی دولت از اقتصاد افتی دامن می زند، که در آن کاهش مالیات برای ثروتمندان و کسب و کارها باعث ایجاد مشاغل و سرمایه گذاری می شود که به نفع بیشتر جمعیت است.

لیبرال دموکرات‌ها که این تحقیق را انجام داده‌اند، اکنون از دولت می‌خواهند که کاهش و توقف مالیات شرکت‌ها را لغو کند و در عوض پول جمع‌آوری‌شده را به خانوارهایی که در تقلا برای پرداخت قبوض انرژی خود هستند، بدهد.

اد دیوی، رهبر لیب دموکرات ها، گفت: «شرم آور است که محافظه کاران تصمیم به کاهش مالیات برای بانک های بزرگ می کنند، در حالی که خانواده ها و مستمری بگیران را همچنان در تلاش برای پرداخت قبوض خود در زمستان می گذارند.

در حالی که دولت تراس برنامه‌هایی را برای منجمد کردن قیمت‌های انرژی برای مصرف‌کنندگان فاش کرده و هزینه یک خانوار معمولی را روی ۲۵۰۰ پوند محدود می‌کند، دیوی خاطرنشان کرد که این رقم هنوز بیش از دو برابر سطح سال گذشته است.

او گفت: «در همین حال، بانک‌های بزرگ در زمان محافظه‌کاران روزی پربار را جشن می‌گیرند، زیرا خانواده‌ها باید بین سرماخوردگی یا گرسنگی یکی را انتخاب کنند.

«زمان آن فرا رسیده است که لیز تراس با لغو این کاهش مالیات بانکداران و کمک به خانواده‌های تحت فشار، مردم بریتانیا را در اولویت قرار دهد.»

سخنگوی گروه لابی سیتی UK Finance گفت: “بخش بانکی و مالی منبع اصلی درآمد برای دولت است که سرمایه گذاری را در سراسر کشور ارائه می دهد و صدها هزار نفر را به کار می گیرد که اکثریت آنها خارج از لندن هستند.”

برای اظهار نظر با وزارت خزانه داری تماس گرفته شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …