صنعت موسیقی شکننده بریتانیا خواستار حمایت در میان بهبودی کند است | صنعت موسیقی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک گزارش هشدار می‌دهد که صنعت موسیقی چند میلیارد پوندی بریتانیا تقریباً یک سوم کوچک‌تر از قبل از همه‌گیری است، زیرا تورم افسارگسیخته، هزینه‌های فزاینده و تشریفات اداری برگزیت تهدیدی برای از بین بردن بهبود شکننده آن است.

UK Music، بدنه‌ای که صنعت را از هنرمندان و شرکت‌های ضبط موسیقی تا اجرای زنده نمایندگی می‌کند، خواستار بسته حمایتی از جمله تخفیف مالیاتی، کاهش مالیات بر ارزش افزوده برای مکان‌های سخت و ساده‌سازی محدودیت‌هایی است که کارگران و تورهای بین اروپا و بریتانیا را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

گزارش سالانه این سازمان Music by Numbers که شامل موضوعاتی از جمله فروش و صدور مجوز موسیقی، تورهای استادیوم، کنسرت‌ها در مکان‌های مردمی و کالا می‌شود، نشان می‌دهد که سهم این صنعت در اقتصاد بریتانیا 26 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به 4 میلیارد پوند در سال 2021 رسیده است. این رقم در مقایسه با رکورد 5.8 میلیارد پوندی در سال 2019، 31 درصد کاهش دارد.

در حالی که پخش موسیقی رونق گرفت و فروش سی‌دی‌ها و وینیل در شرایط همه‌گیر افزایش یافت، صنعت موسیقی زنده که ده‌ها هزار نوازنده، ترانه‌سرا، تهیه‌کننده و صاحبان سالن را استخدام می‌کند، به شدت ضربه خورد و همچنان با بهبودی «شکننده و متزلزل» مواجه است.

رویدادهای مهمی از جمله گلستونبری و BST هاید پارک در سال گذشته لغو شدند، در حالی که مکان‌های موسیقی تنها به مدت چهار ماه باز شدند و بازگشت کارگران و هنرمندان را محدود کردند.

در سال 2020 بیش از یک سوم کارگران صنعت موسیقی بریتانیا، یعنی 69000 نفر، شغل خود را از دست دادند. تعداد آنها در سال گذشته با 14 درصد افزایش به 145000 نفر رسید، با این حال این میزان 26 درصد کمتر از 197000 شاغل در سال 2019 است.

جیمی نجوکو-گودوین، مدیر اجرایی UK Music گفت: «نیروی کار ما تضعیف شده و از بین رفته است. این واقعیت که ده‌ها هزار نفر از آنها هنوز بازنگشته‌اند، باید سیاستگذاران و افکار عمومی را نگران کند. بخش ما هنوز با تهدید جدی ناشی از طوفان اقتصادی مواجه است که می‌تواند بدون حمایت فوری دولت، احیای شکننده ما را از مسیر خارج کند.»

UK Music خواستار حمایت از جمله تمدید برنامه‌های بسیار موفق معافیت مالیاتی است که صنایع فیلم، تلویزیون و بازی از آن بهره می‌برند، کاهش مالیات بر ارزش افزوده به 5 درصد برای کمک به مکان‌های سخت و لغو تشریفات اداری که ورود کارگران از اروپا را دشوار می‌کند. و هزینه تور در اتحادیه اروپا بسیار بیشتر است.

این بهبود با افزایش هزینه‌های سالن‌ها و نوازندگان مواجه شده است که بر اساس برخی برآوردها نسبت به سال 2019 35 درصد افزایش یافته است، از جمله خدمه جاده‌ای، پذیرایی، امنیت، حمل‌ونقل و اخیراً هزینه‌های سوخت و انرژی.

بریتانیا می‌گوید: «این صنعت دقیقاً در سراسر زنجیره تأمین تحت تأثیر هزینه‌های موشکی قرار گرفته است، و اگر مکان‌ها، استودیوها و سایر مشاغل موسیقی کمک مورد نیاز خود را دریافت نکنند، این خطر جدی وجود دارد که مجبور شوند درهای خود را برای همیشه ببندند». موسیقی.

صادرات موسیقی بریتانیا، که شامل فروش رکوردها و استریم‌ها، نمایش‌های زنده هنرمندان بریتانیایی و فروش کالا می‌شود، 10 درصد رشد کرد و به 2.5 میلیارد پوند رسید. با این حال، این رقم هنوز بسیار کمتر از 2.9 میلیارد پوند در پیش از همه‌گیری 2019 است.

بریتانیا دومین صادرکننده بزرگ موسیقی ضبط شده در جهان پس از ایالات متحده است و ادل، اد شیران و دوآ لیپا سه آلبوم از شش آلبوم پرفروش سال 2021 را منتشر کردند.

نجوکو-گودوین گفت: «صنعت موسیقی بریتانیا سخت کار می‌کند تا پس از تأثیر فاجعه‌بار کووید بهبود یابد، اما هنوز راهی برای بازگرداندن مشاغل و رشد از دست رفته در طول همه‌گیری وجود دارد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گروه کمپین پزشکان می گوید: پوسترها در کنفرانس مراقبت از سقط جنین سانسور شدند | سقط جنین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پزشکان و دانشگاهیان مدعی شده‌اند …