اکثریت مردم بریتانیا با دیدگاه های لیبرال در مورد نژاد و هویت جنسی موافق هستند | روندهای اجتماعی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس آخرین نظرسنجی سالانه نگرش‌های اجتماعی بریتانیا، اکثریت مردم با مواضع به اصطلاح بیدار در مورد موضوعاتی مانند برابری نژادی، مهاجرت و هویت جنسی موافق هستند، در آخرین نشانه که دیدگاه‌های لیبرال زمانی حاشیه‌ای به طور فزاینده‌ای جریان اصلی هستند.

اگرچه سیاستمداران و رسانه‌های محافظه‌کار از چنین موضوعاتی برای دامن زدن به «جنگ‌های فرهنگی» و دامن زدن به ضدیت نسبت به نخبگان فرهنگی فرضی درست سیاسی استفاده می‌کنند، این نظرسنجی نشان می‌دهد که توازن افکار عمومی در بریتانیا نسبت به گذشته به نفع نگرش‌های فراگیرتر تغییر کرده است. 20 سال.

اینها نشان دهنده تغییر سریع و قابل توجهی در نگرش در بریتانیا در دهه های اخیر است. سر جان کورتیس، دانشمند علوم سیاسی، کارشناس ارشد مرکز ملی تحقیقات اجتماعی (NatCen)، که این نظرسنجی را انجام می دهد، گفت: «به عنوان یک کشور، از زمانی که این نظرسنجی در سال 1983 شروع شد، به همان اندازه لیبرال هستیم. .

چارت سازمانی

یافته‌های کلیدی دیگر این نظرسنجی نشان می‌دهد که حمایت عمومی از افزایش مالیات و هزینه‌های عمومی، از جمله مزایای تامین اجتماعی، همچنان قوی باقی مانده است، زیرا بریتانیا آماده تحمل بحران هزینه‌های زندگی است. حمایت از توزیع مجدد درآمد از ثروتمندان به افراد کم برخوردار در بالاترین سطح خود برای نزدیک به 30 سال بود.

حمایت از مالیات و هزینه ها در سراسر شکاف سیاسی به اشتراک گذاشته شد و 61 درصد از رای دهندگان کارگر و 46 درصد از رای دهندگان محافظه کار موافق بودند. به طور کلی، 52 درصد گفتند که دولت باید مالیات ها را افزایش دهد و بیشتر در حوزه سلامت، آموزش و مزایای اجتماعی سرمایه گذاری کند.

چارت سازمانی

اشتهای سالم مردم برای مداخله دولت، که شاید میراثی از موفقیت درک شده اقدامات حمایتی کووید باشد، ممکن است نشان دهد که آنها از بسته حمایتی 150 میلیارد پوندی نخست وزیر جدید لیز تراس حمایت خواهند کرد. با این حال، حمایت او از کاهش مالیات و بی‌اعتنایی به سیاست‌های مالی بازتوزیع ممکن است سخت‌تر باشد.

نظرسنجی ما نشان می‌دهد که مردم با بحران هزینه‌های زندگی مواجه هستند و به همان اندازه که در طول همه‌گیری اشتها برای افزایش هزینه‌های دولت داشتند، مواجه می‌شوند. جیلیان پریور، مدیر اجرایی NatCen گفت، علیرغم افزایش قابل توجه هزینه های عمومی در طول همه گیری، حمایت از افزایش مالیات و هزینه ها حتی در میان حامیان محافظه کار نسبتاً زیاد است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که دیدگاه‌های لیبرال اجتماعی به مراتب بیشتر در لندن رواج دارند. یک سوم لندنی ها (34 درصد) از نظر اجتماعی لیبرال هستند، در حالی که تنها 19 درصد از ساکنان مناطق شهری خارج از پایتخت هستند. سارا بات، مدیر تحقیقات در NatCen، گفت: “به نظر می رسد لندن با بقیه کشور بسیار متفاوت است.”

چارت سازمانی

مناقشات جنگ فرهنگی در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای برجسته شده‌اند، از اختلاف نظر در مورد میراث استعماری بریتانیا، تا اینکه آیا حرکت‌ها به سوی برابری نژادی، جنسی و جنسیتی «بیش از حد پیش رفته‌اند» و منتقدان ضد بیداری مشخصاً نهادهای لیبرال مانند بی‌بی‌سی را هدف قرار داده‌اند. ، دانشگاه ها و موسسات خیریه ملی.

این نظرسنجی طیفی از سؤالات را در مورد مسائل بریتانیایی، غرور ملی، تأثیرات اقتصادی و فرهنگی مهاجرت و نگرش نسبت به فرصت های برابر مطرح کرد. یافته های آن شامل:

در حالی که اکثر مردم حس قوی بریتانیایی بودن داشتند، بیش از نیمی از مردم (54٪) موافق بودند که متولد شدن در بریتانیا برای “واقعی بریتانیایی” بودن مهم نیست – از 25٪ در سال 2013. به طور مشابه 34٪ موافق بودند که بریتانیا “بهتر است”. کشور نسبت به سایر کشورها، نسبت به 54 درصد در سال 2013 کاهش یافته است.

نسبت افرادی که اظهار داشتند که مهاجرت برای اقتصاد بد است از 42 درصد در سال 2011 به 20 درصد در سال 2021 کاهش یافت. تغییرات مشابهی در دیدگاه ها در مورد اینکه آیا مهاجران زندگی فرهنگی بریتانیا را غنی می کنند یا تضعیف می کنند وجود داشت.

حمایت عمومی فزاینده ای از این پیشنهاد وجود داشت که حقوق برابر برای سیاه پوستان و آسیایی ها «به اندازه کافی پیش نرفته است» (45 درصد از 25 درصد در سال 2000). در مقابل، نسبت افرادی که احساس می‌کردند کیفیت مسابقه خیلی زیاد شده است از 35 درصد در سال 2000 به 19 درصد در سال 2021 کاهش یافت.

حدود 64 درصد از مردم فکر می‌کردند که حقوق افراد تراجنسیتی «به اندازه کافی پیش نرفته‌اند» یا «درست درست هستند» در مقایسه با 34 درصد که معتقد بودند «بیش از حد پیش رفته‌اند». این سوال در سال های گذشته مطرح نشده بود.

کاهش بیشتر و قابل توجهی در نسبت مردمی وجود داشت که موافق بودند افراد تراجنسیتی باید بتوانند جنسیت خود را در شناسنامه تغییر دهند، از 58 درصد در سال 2016 و 53 درصد در سال 2019، به 32 درصد در سال 2021. نظرسنجی بیان کرد که عبارت سوال بعد از سال 2019 کمی تغییر کرده است تا واضح‌تر شود که نظر عموم مردم در مورد ثبت جنسیت در شناسنامه به جای اینکه آیا یک فرد باید حق گسترده‌تری برای تغییر جنسیت داشته باشد، می‌خواست.

ممکن است برخی افراد بپذیرند که افراد باید بتوانند نوعی از شناسایی قانونی «جنسیت اکتسابی» خود را تضمین کنند، اما همچنین معتقدند که این نباید شامل تغییر جنسیت ثبت شده در شناسنامه آنها باشد.

در این نظرسنجی آمده است: «در بیشتر موارد، شاخص‌های ما نشان می‌دهند که، در حالی که ممکن است زمانی یک دیدگاه گسترده را نشان دهد، اکنون موضع «ضد بیداری» در مورد مسائل «جنگ فرهنگی» اغلب بیشتر یک موضع اقلیت است.

تغییر نسبتاً سریع دیدگاه‌ها نشان می‌دهد که این دیدگاه فقط نسلی نیست، بلکه افراد مسن‌تر از نظر اجتماعی لیبرال‌تر می‌شوند.

چارت سازمانی

با این وجود، این نظرسنجی نشان داد که طرفداران را ترک کنید و بمانید در دیدگاه های خود در مورد مسائل جنگ فرهنگی اختلاف نظر داشتند. به عنوان مثال، 65 درصد از حامیان برگزیت گفتند که متولد شدن در بریتانیا برای «کاملاً بریتانیایی» بودن مهم است، در حالی که 34 درصد باقی‌مانده‌ها در بریتانیا هستند.

در حالی که پیشبرد برنامه جنگ فرهنگی ممکن است با موفقیت رای دهندگان اصلی محافظه کار را به وجد بیاورد – و به طور بالقوه شکاف های انتخاباتی پس از برگزیت را بین باقیمانده ها و ترک کنندگان دوباره برانگیزد – به نظر می رسد که مخاطبان در حال کاهش هستند و هیچ تضمینی وجود ندارد که اثر ضد بیداری به اندازه کافی قدرتمند برای پیروزی باشد. این نظرسنجی نتیجه می گیرد که یک انتخابات است.

کورتیس گفت: «به ناچار برخی از مردم از چنین تغییری در جامعه ناراحت هستند و کاملاً منطقی به سیاستمداران نگاه می کنند تا نگرانی خود را ابراز کنند. اما نمی‌توانیم تصور کنیم سیاستمدارانی که این نگرانی را ابراز می‌کنند، متوجه می‌شوند که مواضع آنها موفقیت انتخاباتی را برایشان به ارمغان می‌آورد.»

یافته های دیگر

رضایت از خدمات بهداشتی کاهش می یابد – اما ایمان به اصول NHS قوی است
زمان انتظار طولانی برای قرار ملاقات در بیمارستان و پزشک عمومی و کمبود بودجه دولتی باعث کاهش شدید رضایت عمومی از NHS در سال 2021 شد. سقوط 17 امتیازی سال به سال نشان داد که رضایت عمومی به 36 درصد کاهش یافته است، که پایین‌ترین سطح از سال 1997 است. با این حال، 76٪ از رایگان نگه داشتن NHS در زمان تحویل حمایت کردند. سهمیه بندی خدمات و دستمزد ضعیف کارکنان باعث نارضایتی عمومی از خدمات مراقبت اجتماعی بزرگسالان شد (50%).

حمایت از تغییر در سیستم رای گیری بریتانیا؟
اکثریت مردم از معرفی سیستم نمایندگی تناسبی برای رأی دادن به نمایندگان مجلس عوام برای اولین بار از زمان آغاز نظرسنجی در سال 1983 حمایت کردند. فقط بیش از نیمی (51٪) از اصلاحات حمایت کردند، در حالی که در سال 2011، 27 درصد افزایش داشت. در حالی که اکثریت رای دهندگان حزب کارگر از روابط عمومی (61%) حمایت کردند، تنها 29% از محافظه کاران طرفدار اصلاحات انتخاباتی بودند.

افزایش نگرانی در مورد محیط زیست
نگرانی ها در مورد بحران آب و هوا در حال افزایش است، به طوری که 40٪ گفتند که “بسیار نگران” هستند، تقریبا دو برابر نسبت در سال 2010. بیش از نیمی (57٪) گفتند که مایلند برای محافظت از محیط زیست از طریق قیمت های بالاتر، مالیات یا پرداخت هزینه کنند. کاهش استانداردهای زندگی در حالی که 60 درصد فعالیت های انسانی را مقصر تغییرات آب و هوایی می دانند، تنها 6 درصد کاهش هر گونه کاهش در محیط زیست را انکار می کنند.

نظرسنجی نگرش اجتماعی بریتانیا در سال 2021 شامل 6250 مصاحبه با یک نمونه تصادفی از بزرگسالان در بریتانیا بود. کمتر از یک سال پیش بین 16 سپتامبر و 31 اکتبر 2021 انجام شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پست استرالیا به دلیل افزایش اقلام ممنوعه پست دریایی را به طور موقت متوقف می کند | پست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به دلیل اینکه تعداد فزاینده‌ای …