تک تیراندازها در پاکستان موضع می گیرند تا سعی کنند کریکت را عادی جلوه دهند | پاکستان – انگلیس 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اساز پشت بام استادیوم ملی کراچی، شهر تا آنجا که می‌توانید در همه جهات ببینید امتداد دارد، از یک طرف به سمت تپه‌ها و از طرف دیگر به سمت دریا خارج می‌شود. حدود 18 میلیون نفر در اینجا زندگی می کنند. فقط سربازها برجسته هستند. آنها در یونیفورم سیاه خود، به تیره و تعداد بادبادک های بالای سرشان، و همچنین مراقب هستند.

کریکت بورد پاکستان آنقدر برای امنیت این تور هزینه کرده است که حتی با تمام حمایت های شرکتی از آن پولی به دست نخواهد آورد. این یک رهبر زیانبار برای کشور است و به این منظور به انگلیسی ها اطمینان می دهد که اینجا مکانی امن برای بازدید است و به جهان که پاکستان مکانی امن برای تجارت است.

قبل از مسابقه بین‌المللی T20 روز سه‌شنبه، می‌توانید تیم‌های تک تیرانداز سه‌نفره‌ای را که در اطراف استادیوم مستقر شده‌اند، یکی در پشت بام دانشگاه ایندوس، دیگری بالای بیلبورد عظیم تبلیغاتی Strawberryade، یک سوم بالای یک بلوک آپارتمانی که توسط غروب خورشید ترسیم شده است، انتخاب کنید. دوربین عنکبوتی که قرار است تصاویر هوایی را برای تغذیه تلویزیون فراهم کند، یک شبه حذف شده بود. این داستان به گوش می رسد که وقتی تیم امنیتی متوجه شد که هلیکوپتر ارتشی که تیم را دنبال می کند در صورت نیاز برای تخلیه اضطراری فرود آمدن در میدان خارج شد، حذف شد.

در زمین بیرونی، تیم انگلیس در حال انجام تمرینات گرم کردن معمول خود بود. به اندازه ای بود که بازیکنان در تمام هفته از جزئیات امنیتی خود فاصله داشتند. هری بروک گفت: “هر بار که به توالت می روم، یک نفر مرا تعقیب می کند.” “من قبلاً هرگز چنین چیزی را نداشته ام.”

بازیکنان ابتدا از این موضوع ناراحت شدند و در یک جلسه تیم در مورد وضعیت امنیتی صحبت کردند. توضیح داده شد که نگهبانان باید در چند قدمی بمانند تا اگر کسی چاقو یا اسلحه به دست آورد، بتوانند مداخله کنند. که مانند همه اینها باعث می شود که شما در یک لحظه احساس محافظت بیشتری کنید اما به نوعی کمتر احساس امنیت کنید. این احساس تهدید شما را بزرگتر می کند، گویی لابی هتل پنج ستاره آنها، که پر از تاجران پاشنه بلندی است که چای می نوشند و خانواده های مرفهی که در مراسم عروسی شرکت می کنند، در واقع لانه قاتلان احتمالی است. طول‌های فوق‌العاده‌ای انجام شده است تا کراچی احساس کند یک مکان معمولی برای بازی کریکت است.

هواداران پاکستان در اولین بازی T20 با یک تابلوی دست ساز از انگلیس استقبال کردند.
هواداران پاکستان در اولین بازی T20 با یک تابلوی دست ساز از انگلیس استقبال کردند. عکس: الکس دیویدسون/گتی ایماژ

سمت دیگری از شهر وجود دارد که درست بیرون دروازه‌های فلزی منتظر است. معین علی می داند. وقتی او برای بازی در سوپرلیگ پاکستان در سال 2020 به اینجا آمد، خانواده‌اش را آورد و آنها آزادانه رفت و آمد کردند، به کافه‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید رفتند.

بقیه ما هم دقیقاً در این هفته توانسته ایم این کار را انجام دهیم. آنجا، کراچی پر از چیزهای خوب برای خوردن، دیدن و انجام دادن است. هر جا که می روید مردم می خواهند بدانند شهر را چگونه پیدا می کنید.

آنها از شما می پرسند که آیا از خودتان لذت می برید یا خیر و نگرانند که بدانند آیا می توانند کار بیشتری برای شما انجام دهند یا خیر. این نشانه ننگی است که آنها در آن سال‌ها در تبعید از کریکت بین‌المللی احساس می‌کردند و این که چقدر زخمی بوده است.

یک روز، تیم های بین المللی می توانند کشور را به شیوه معین تجربه کنند. اما در حال حاضر، PCB چاره ای ندارد جز اینکه آنها را از آن جدا کند. هفت سال از زمانی که زیمبابوه برای بازی دو T20 آمده بود می گذرد – اولین بازدید از یک کشور آزمایش کننده از سال 2009 – اما چند ماه اخیر پرمخاطب ترین بازی آنها تاکنون بوده است.

در ماه مارس، استرالیا برای اولین بار در 24 سال گذشته، انگلیس در این ماه برای اولین بار در 17، ژانویه آینده، نیوزیلند برای از سرگیری سریال هایی که در سال 2021 رها کرده بودند، پس از دریافت آنچه که به عنوان یک تهدید معتبر توصیف شده بود، بازخواهد گشت. به امنیت تیم

در سال 2002، تیم نیوزلند دقیقاً در همین گوشه از کراچی اقامت داشتند که یک بمب در بیرون هتل آنها منفجر شد. فیزیوتراپی آنها با پرنده شیشه آسیب دید و مسابقه رها شد. کاپیتان آنها، استیون فلمینگ، در مورد اینکه چگونه شهر (که قبلاً یک دهه خشونت فرقه‌ای را تحمل کرده بود) شوکه شده بود، صحبت کرد.

اما این یک سن دیگر است. لندن نیز این روزها قربانی است و به راحتی می توان فراموش کرد که خاکستر 2005 و جام قهرمانان 2017، بلافاصله پس از حملات تروریستی در این شهر در انگلیس برگزار شد.

PCB باید بالاتر و فراتر از چیزی باشد که به نظر عادی می رسد، زیرا نمی تواند خطر اشتباهی را ایجاد کند. و اگر بخواهید به دنبال آنها بگردید، یادآور مواردی است که ممکن است اشتباه رخ دهد. احسن رضا به عنوان یکی از داوران این سریال ایستاده است. او هنوز زخم‌های گلوله را از جایی که در حمله تروریستی سال 2009 به آزمون در لاهور مورد اصابت قرار گرفت در سینه‌اش دارد و آنها را به شما نشان خواهد داد.

جو پر سر و صدا پذیرای تیم های حاضر در اولین T20 بود که با پایان به فینال رفتند.
جو پر سر و صدا پذیرای تیم های حاضر در اولین T20 بود که با پایان به فینال رفتند. عکس: الکس دیویدسون/گتی ایماژ

هیئت حاکمه کشور برنامه های بزرگی برای چند سال آینده دارد. این سازمان در حال راه اندازی یک سوپرلیگ زنان و جذب سرمایه گذاران برجسته و همچنین لیگ نوجوانان پاکستان است که در آن 66 بازیکن زیر 19 سال از سراسر جهان در مسابقات T20 در لاهور شرکت خواهند کرد.

حدود 175 بازیکن خارجی برای حضور در درفت برای آن ثبت نام کرده‌اند، از جمله 10 بازیکن از انگلیس، مانند آرچی لنهام و ریحان احمد. امید در اینجا این است که این اولین سفر از بسیاری از سفرهای آن نسل از بازیکنان به پاکستان باشد و در طول سال ها PCB بتواند لایه های امنیتی را از بین ببرد تا در پایان دوران حرفه ای نوپا، کشورشان مقصدی مانند هر مقصد دیگری خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن هشدار داد در صورت بازپس گیری کنگره توسط جمهوری خواهان، تورم بدتر خواهد شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس جمهور با تغییر به حالت مبارزات …